آیا فصل پنجم سریال Sherlock بالاخره ساخته می‌شود؟

طبق گفته‌ی بندیکت کامبربچ هنوز هم احتمال تولید فصل پنجم وجود دارد

فصل پنجم سریال Sherlock

بندیکت کامبربچ به تازگی در مصاحبه‌ای که داشته درباره‌ی احتمال ساخت فصل پنجم سریال Sherlock صحبت کرده است. طبق گفته‌ی او هنوز هم امکان این که فصل پنجم ساخته شود وجود دارد، اما به دلیل برنامه‌ی کاری شلوغ سازندگان، به این زودی‌ها نباید منتظر آن باشید.

بندیکت کامبربچ این روزها بیشتر وقت خود را صرف حضور در جهان سینمایی Marvel و ایفای نقش دکتر استیون استرنج کرده است، اما نقشی که او را به شهرت رساند شرلوک هولمز بود. او در سریال Sherlock شبکه‌ی BBC که توسط استیون موفات و مارک گاتیس خلق شده بود، نقش این کارآگاه برجسته را ایفا کرد. او به همراه همبازی خود، مارتین فریمن که نقش دوست وفادار شرلوک یعنی جان واتسون را بازی کرده بود، برنده‌ی جایزه‌ی امی شد.

سریال Sherlock محبوبیت بسیار زیادی در جهان دارد، اما با اینحال هنوز مشخص نیست که آینده‌ی این مجموعه‌ی تلویزیونی چگونه خواهد بود. پس از پایان فصل سوم در سال ۲۰۱۴، دقیقا ۳ سال طول کشید تا فصل چهارم این سریال پخش شود، با این حال اکنون بیش از ۴ سال از اتمام فصل چهارم نیز می‌گذرد و هنوز حتی نمی‌دانیم بالاخره فصل پنجمی ساخته می‌شود یا نه. اکنون بندیکت کامبربچ در مصاحبه‌ی جدیدی که داشته، درباره‌ی احتمال ساخت فصل پنجم سریال Sherlock صحبت کرده است.

کامبربچ در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب‌سایت Collider به صحبت درباره‌ی فیلم جدید خود با نام The Courier پرداخت و در بخشی از مصاحبه هم از احتمال ساخت فصل پنجم سریال Sherlock گفت. با این که مدت زمان طولانی‌ای از پخش فصل چهارم این مجموعه‌ی تلویزیونی می‌گذرد، اما طبق گفته‌ی او طرفداران نباید ناامید باشند زیرا هنوز هم امکان ادامه پیدا کردن آن وجود دارد. خود کامبربچ هم مایل به ایفای نقش دوباره‌ی شرلوک هولمز است، اما او گفت که به این زودی‌ها شاهد ساخته شدن فصل پنجم نخواهیم بود.

او در این رابطه می‌گوید که برنامه‌ی کاری او هم مانند مارتین فریمن و دیگر اعضای کلیدی ساخت سریال بسیار شلوغ است، اما این احتمال وجود دارد که یک روز فصل جدیدی ساخته شود، شاید هم حتی شاهد یک فیلم بر اساس Sherlock باشیم.

همان طور که کامبربچ اشاره می‌کند، بسیاری از اعضای تیم سازنده‌ی سریال هم‌اکنون درگیر پروژه‌های جدیدی شده‌اند. به طور مثال استیون موفات به تازگی با همکاری شرکت Amazon ساخت سریال The Devil’s Hour را آغاز کرده و همچنین مارک گاتیس نیز قرار است در قسمت هفتم و هشتم فیلم‌های Mission: Impossible حضور پیدا کند. علاوه بر آن شخصیت دکتر استیون استرنج نیز در فاز جدید جهان سینمایی Marvel نقش بسیار مهمی دارد و به جز فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness در چند اثر دیگر نیز حضور دارد. انتظار می‌رود تا در آینده شاهد حضور دوباره‌ی مارتین فریمن نیز در فیلم‌های Marvel باشیم.

با توجه به صحبت‌های کامبربچ می‌توانیم بگوییم که تولید فصل پنجم سریال Sherlock امکان‌پذیر است و حتی شاید بهتر باشد تا ماجراهای آینده‌ی شرلوک هولمز در قالب یک یا چند فیلم به تصویر کشیده شوند، چون ساخت یک فیلم در مقایسه با چند قسمت از یک سریال کار آسانتری است، اما هنوز هیچ چیزی به صورت رسمی تائید نشده است. داستان‌های شرلوک همیشه پتانسیل ادامه پیدا کردن را دارند، ولی بازهم باید منتظر بمانیم تا ببینیم سازندگان سریال و شبکه‌ی BBC نهایتا چه تصمیمی را خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید