آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟

در طول سال‌ها، برخی از بهترین سریال‌های تلویزیونی که تا به حال به نمایش درآمده‌اند بدون شک نمایشگرهای ما را زیبا کرده‌اند. اما اغلب اوقات آنچه که به عنوان یک سریال شگفت‌انگیز شروع می‌شود، در طول فصول زیاد کاملاً تغییر می‌کند. در واقع اکثر سریال‌های عالی با طرفداران قابل توجه، آن‌هایی در نظر گرفته می‌شوند که خیلی طولانی بوده‌اند. مثلا جایی که سریال می توانست شهرت کاملا طلایی را حفظ کند، خیلی طولانی شد و با از دست دادن کیفیت اولیه خود، نمره پایینی گرفت.
بادر نظر گرفتن این موضوع، بیست سریال بعدی که در این لیست قرار میدهیم آنهایی هستند که حداقل یک فصل طولانی ادامه یافتند.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «The Simpsons»

سریالی که بیشترین فصل را در این فهرست دارد، سریال سیمپسون ها است. این سریال انیمیشنی خانواده زرد نامدار را دنبال می کند که زندگی منحصر به فرد خود را در شهر خیالی اسپرینگفیلد می گذرانند. اگرچه سریال مجموعه ای از شخصیت های نمادین دارد، از هومر و مارج گرفته تا مو و ند فلاندر، پس از ۳۴ فصل، سریال «The Simpsons» مسلماً بیش از حد طولانی شده است. این سریال که در زمان بسیار متفاوتی شروع شده است، دیگر اوج کمدی فعلی را منعکس نمی کند و بدتر از آن، نمی تواند جادویی که در ابتدا داشت را بازسازی کند.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «The Office»

با وجود اینکه سریال «The Office» یکی از تحسین‌شده‌ترین کمدی‌ها در تمام دوران در مورد شرکت کاغذی Dunder Mifflin بود، اما آنطور که باید به پایان نرسید. مشکل اصلی زمانی پیش آمد که قهرمان دوست‌داشتنی سریال، مایکل اسکات با بازی به یادماندنی استیو کارل، سریال را در طول فصل هفتم ترک کرد. به طرز عجیبی، سریال «The Office» برای دو فصل دیگر پس از آن ادامه یافت و متأسفانه، شخصیت‌های فرعی سریال نتوانستند موفقیت سریال را حفظ کنند.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Supernatural»

پس از پانزده فصل، حتی بزرگترین طرفداران سریال «Supernatural» نیز مشتاق بودند که سریال به پایان برسد. این نمایش زندگی دو برادر، سم و دین وینچستر را دنبال می کرد که هیولاها را شکار می کردند و جهان را نجات می دادند. در حالی که این سریال با لحن متمایز فیلم ترسناک خود در پنج فصل اول تماشاگران را تحت تاثیر قرار داد، برای ده فصل دیگر ادامه یافت که به تدریج عجیب‌تر شد. در پایان، مانند تمام سریال های طولانی دیگر، سوپرنچرال نیز تکراری شد و کیفیت اولیه خود را از دست داد. جایی که سوپرنچرال باید با فصل پنجم به پایان می رسید اشتباها برای فصل ها بعد تمدید شد.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Dexter»

سریال «Dexter» با داشتن شخصیت اصلی خاص به عنوان یک پزشک قانونی در روز و یک قاتل زنجیره ای در شب، به دلیل مفهوم منحصر به فرد خود محبوبیت زیادی پیدا کرد و موجی از سریال های تلویزیونی با بازی قاتلان را آغاز کرد. با این حال، با گذر هشت فصل احساس تکراری شدن سریال شروع شد و بدتر از آن، دو پایان ناامیدکننده برای قهرمان محبوبش رقم زد. در حالی که سریال این سوال را مطرح کرد که آیا شخصیت اصلی که از نظر اخلاقی مبهم است شایسته پرداخت هزینه جنایاتش است، دو پایانی دکستر این سوال را نادیده گرفت و بدتر از آن، رشد شخصیتی او را حذف کرد.

سریال «How I Met Your Mother»

اگر چه سریال «How I Met Your Mother» کماکان یک کمدی دوست داشتنی است، اما سوال تکراری بی پاسخ و بد معروف فصل گذشته آن، آن را به یک رقیب عالی برای سریالی که خیلی طولانی شده تبدیل کرده است. داستان در مورد تد و گروه دوستان منحصر به فردش در شهر نیویورک بوده و این سریال به دلیل شوخ طبعی و ماهیت سبک دلش محبوبیت پیدا کرد. با این حال، پس از چندین فصل مملو از سوال پر تکراری که مادر بچه‌های تد کیست، نمایش از بین رفت. در فصل نهم، سریال به خوبی از آب درآمد و پایانی بسیار ناامیدکننده به طرح رمانتیک تد داد.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Friends»

بار دیگر، سریال «Friends» یکی از کمدی های بزرگ دهه ۱۹۹۹ است. با این حال، حتی طرفداران می توانند اعتراف کنند که این سریال ممکن است بیش از حد طولانی بوده باشد. این نمایش گروهی متشکل از شش نفر از دوستان ساکن نیویورک را احاطه کرد. به طور خاص، فصل دهم و آخر کمی از ریل خارج شد زیرا آنها توطئه های جدید عجیبی مانند رابطه ریچل از دوستان با جوی را معرفی کردند. در بیشتر موارد، این خطوط داستانی ظاهراً از هیچ سرچشمه می‌گرفتند و قطعاً نشانه خوبی بودند که نمایش باید به پایان برسد.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «The Big Bang Theory»

با این حال سریال دیگری با فصل های مازاد، سریال «The Big Bang Theory» است. اگرچه نمایش درباره گروهی از آدم‌های عصبی در ابتدای راه محبوب بود، اما این سریال بسیار بیشتر از حد انتظار گسترش یافت و به ۱۲ فصل کامل رسید. به این ترتیب، نمایش تقریباً به طور کامل با رشد شخصیت‌ها و شروع به تشکیل خانواده تغییر کرد. و البته در تمام این مدت، شلدون اساساً با همان عبارات جالب قدیمی باقی ماند.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Pretty Little Liars»

سریال دیگری که با سوال تکراری اش از بین رفت، سریال «Pretty Little Liars» بود. این سریال درباره گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی است که پس از ناپدید شدن رهبر دسته‌شان، توسط فردی ناشناس به نام «الف» مورد وحشت قرار می‌گیرند. اگرچه این چهره مرموز از نظر فنی در فصل دوم فاش شد، اما این سریال به مدت هفت فصل ادامه یافت و با خلق افراد شرور جدید به نام «A» شتاب خود را حفظ کرد. این موضوع در نهایت باعث شد که سوال اصلی سریال درخشش خود را از دست بدهد.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Once Upon A Time»

اگرچه سریال «Once Upon A Time» مفهومی شیرین و منحصر به‌ فرد داشت، اما بسیاری از فصل‌هایی که بعد از فصل اول آمدند بسیار عجیب‌ بودند. این سریال مادر و پسرش را احاطه می کند که به یک شهر عجیب در مین نقل مکان می کنند و متوجه می شوند که همه شهروندان شخصیت های افسانه ای هستند. در حالی که این ایده در ابتدا یک ایده سرگرم کننده بود، ولی خط داستانی به زودی عجیب و غریب شد زیرا پیتر پن پدر رامپلستیلتسکین است و آنا و السا از «Frozen» ظاهر شدند.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «The Walking Dead»

یکی دیگر از قربانیان از دست دادن بازیگران اصلی خود، سریال «The Walking Dead» است. در حالی که این سریال مربوط به آخرالزمان زامبی اخیراً با فصل یازدهم به پایان رسید، فصل نهم شاهد خروج ریک گرایمز، قهرمان سریال بود. حتی قبل از آن، مرگ گلن در هفتمین فصل سریال مردگان متحرک باعث شد که بینندگان به میزان قابل توجهی کاهش یابد. به این ترتیب، نمایشی که به خاطر فضای تلخ و شخصیت‌های قوی‌اش محبوبیت پیدا کرد، بدون جادوی محبوب‌ترین بازیگرانش به کار خود ادامه داد. خوشبختانه، این سریال قبل از اینکه داریل دیکسون محبوب نیز این سریال را ترک کند، پایان یافت.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «NCIS»

به‌ عنوان یک سریال طولانی درباره سازمان NCIS، ادامه دادن به فصل بیستم برای این سریال آسان است، اما این بدان معنا نیست که کیفیت این نمایش نیز بهترین است. این سریال در سال ۲۰۰۳ شروع شد و یک بازیگر اصلی از عوامل دوست داشتنی، NCIS را تشکیل داد. با این حال امروزه، همه این بازیگران علاوه بر بازیگر اصلی نمایش را ترک کرده‌اند و فضای کاملاً جدیدی را به نمایش می‌دهند که لزوماً بهتر نیست.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Lost»

این ایده که سریال «Lost» باید در فصل ششم به پایان می رسید، ارتباط زیادی با پایان بحث برانگیز آن دارد. در حالی که سریال درباره بازماندگان سقوط هواپیما که در جزیره‌ای متروک گیر افتاده‌اند به راحتی می‌توانست با فصل چهارم به پایان برسد، با نجات بازماندگان، آنها برای دو فصل دیگر به سناریو بازگردانده می‌شوند. به این ترتیب، Lost به راحتی می توانست پایان خوشی داشته باشد اما در عوض خیلی طولانی تر و کم کم فاقد ارزش اولیه شد.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Glee»

نمایش رایان مورفی با نام «Glee» در مورد یک باشگاه موسیقی در دبیرستان زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد بسیار محبوب بود، با این حال پس از گذشت شش فصل، این سریال وارد فازی شد که بسیار متفاوت از جایی بود که شروع شد. اول از همه، بازیگران اصلی سریال نسبتاً سریع در طول نمایش بزرگ شدند، به این معنی که آنها باید از دبیرستان فارغ‌التحصیل می‌شدند و شخصیت‌های جوان‌تر جایگزین آنها می‌شدند. این سریال سپس بین بازیگران بزرگسال و بازیگران دبیرستان جهش یافت و فضای کاملا متفاوتی را ایجاد کرد. علاوه بر این، تعداد موسیقی تولید شده بیشتر شد اما از نظر کیفیتی کاهش چشم گیری کرد که بسیار با آغاز فروتنانه نمایش فاصله داشت.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «The X-Files»

زمانی که مولدر سریال «The X-Files» را در فصل ۷ ترک کرد، سریال تنها یک شخصیت اصلی را از دست نداد، بلکه قلب سریال را نیز از دست داد. داستان X-Files درباره یک جفت مامور ویژه FBI است که در مورد موارد عجیب و غیرقابل توضیح تحقیق می کنند. چیزی که این سریال را خاص می کرد، رابطه بین اسکالی و مولدر بود و زمانی که مولدر رفت، این پویایی از بین رفت. اما بیشتر از آن، مولدر شخصیتی بود که اعتقاد به ماوراء طبیعی را زنده نگه داشت و بدون او، شور و باور از بین می رفت.

آیا نتیجه طولانی شدن سریال ها خوب است؟ - ویجیاتو

سریال «Reasons why 13»

سریال « Reasons why 13» که بر اساس رمان بزرگسالان جوان نوشته جی اشر ساخته شده بود، به راحتی می‌توانست در یک فصل به پایان برسد. با این حال نتفلیکس چهار فصل کامل را برای این سریال منتشر کرد. فصل اول، هانا بیکر و نوارهایی را دنبال می‌کند که او پس از اینکه تصمیم می‌گیرد جانش را بگیرد، از همسالانش می‌گذارد. در حالی که قسمت اول کاملاً این داستان را در بر می گیرد، سریال به طور غیرقابل توضیحی با طرح قتلی ادامه می یابد که نه تنها به داستان اصلی بی ربط است، بلکه از اهمیت داستان هانا نیز می کاهد. این سریال قطعاً ارزش خود را پس ار فصل اول از دست داد.

نظر شما به عنوان طرفداران هر کدام از سریال های طولانی چیست؟ آیا طولانی شدن سریال ها همواره موجب کاهش کیفیتشان می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید