احتمال حذف دیگو مارادونا از بازی FIFA 22 وجود دارد

رای دادگاهی در آرژانتین

احتمال حذف دیگو مارادونا از بازی FIFA 22 وجود دارد

الکترونیک آرتز و سری بازی فیفا در چند ماه اخیر با حاشیه‌‌های زیادی درگیر بوده‌اند و اکنون این احتمال وجود دارد که دیگو مارادونا از FIFA 22 حذف شود.

دیگو مارادونا یک بازیکن افسانه‌ای است که از نظر خیلی‌ها بهترین تاریخ این ورزش محسوب می‌شود و در نسخه‌های مختلفی از فیفا حضور دارد. اهمیت این بازیکن در بازی‌های ویدئویی فیفا مربوط به بخش آلتیمیت تیم است که چندین کارت مختلف از او را شامل می‌شود. حالا دادگاهی در آرژانتین برگزار شده که نتیجه آن می‌تواند به حذف مارادونا از FIFA 22 منجر شود.

بنابر گزارش سایت خبری آرژانتینی، قاضی دادگاه ادعای ثبت علامت تجاری مارادونا توسط دفتر وکالت ساتویکا با هدایت ماتیاس مورلا را به رسمیت شناخته است. به نظر می‌رسد که الکترونیک آرتز با استفانو سیچی، دوست دیرینه مارادونا و مدیر برنامه‌های سابق او، معامله کرده بود. با این وجود استفانو سیچی نتوانست اختیارات قانونی خود برای امضای چنین اسنادی را ثابت کند.

تقریبا یک سال از فوت دیگو مارادونا به خاطر سکته قلبی گذشته و ماتیاس مورلا در این مدت به دنبال این بوده که کنترل برند این افسانه آرژانتینی را به دست آورد. مارادونا همچنان در بخش آلتیمیت تیم فیفا 21 و فیفا 22 در دسترس قرار دارد. اگر الکترونیک آرتز نتواند با خانواده و وکیل مارادونا به توافق برسد، به احتمال زیاد شاهد حذف او از بازی‌ها خواهیم بود.

بازی FIFA 22

به نظر می‌رسد که الکترونیک آرتز به دنبال تغییر نام فرانچایز FIFA است و مذاکرات آن‌ها با فدراسیون بین المللی فوتبال به مشکل خورده است. فدراسیون بین المللی فوتبال اعلام کرده که باور دارد بازی‌های ویدئو فوتبال و ورزش‌های الکترونیک باید فراتر از اینکه یک کمپانی کنترل تمامی حقوق آن را در اختیار داشته باشد، تکامل پیدا کنند. این فدراسیون از EA می‌خواهد که هر چهار سال، یک میلیارد دلار به آن‌ها پول پرداخت کند. از طرف دیگر الکترونیک آرتز می‌خواهد از لایسنس فیفا استفاده کند تا در بازارهای دیگر مثل مسابقات بازی‌های ویدئویی و NFT‌ها درآمد بیشتری کسب کند.

الکترونیک آرتز از طرف دیگر توانسته قرارداد خود با فدراسیون بین المللی اتحادیه‌های حرفه‌ای فوتبالیست‌ها (FIFPRO) را تمدید کند. از این رو EA می‌تواند از نام و چهره هزاران بازیکنِ تحت پوشش FIFPRO و لیگ‌هایی مانند لیگ قهرمانان اروپا، کوپا لیبرتادورس، لیگ برتر انگلستان، بوندسلیگا و لالیگا استفاده کند. شایعات همچنین به این اشاره دارند که این کمپانی نام EA Sports FC را برای ادامه کار این مجموعه انتخاب کرده است.

بازی FIFA 22 هم‌اکنون روی کنسول‌های پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، پی‌سی و گوگل استیدیا در دسترس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید