استور‌های پلی استیشن 3، پی‌اس‌پی و ویتا برای همیشه تعطیل خواهند شد

به گفته یک منبع اطلاعاتی استور‌های پلی استیشن 3، پلی‌استیشن ویتا و پی‌اس‌پی قرار است از ماه ژوئیه برای همیشه تعطیل شوند.

طبق این گزارش فروشگاه‌های پی‌اس‌پی و پلی استیشن 3 تا تاریخ ۲ ژوئیه (۱۱ تیر ۱۴۰۰) و فروشگاه پلی‌استیشن ویتا تا تاریخ ۲۷ آگوست (۵ شهریور ۱۴۰۰) به فعالیت خود ادامه خواهند داد. بنابراین طرفداران این کنسول‌ها پس از تاریخ‌های اعلام شده دیگر نمی‌توانند از طریق این فروشگاه‌های نسخه‌های دیجیتالی بازی‌ها یا دی‌ال‌سی‌های مربوط به بازی‌ها را دریافت کنند.

پلی استیشن 3 در نوامبر سال ۲۰۰۶ عرضه شد و تاکنون در مجموع ۸۷ میلیون دستگاه از این کنسول به فروش رسید. تولید این کنسول محبوب پس از ۱۱ سال موفقیت در بازار جهانی و سه طراحی مجدد، در نهایت چهار سال پیش رسما از سوی سونی پایان یافت. پی‌اس‌پی هم از موفقیت مشابهی برخوردار بود و از زمان عرضه خود در سال ۲۰۰۵ توانست حدود ۸۱ میلیون دستگاه به فروش برساند.

پلی استیشن 3

دومین کنسول دستی سونی یعنی پلی ‌استیشن ویتا در دسامبر سال ۲۰۱۱ عرضه شد و در طول عمر خود بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون دستگاه از آن به فروش رسید. پلی ‌استیشن ویتا قرار بود جایگزین پی‌اس‌پی شود اما هیچ وقت موفق نشد به محبوبیت اولین کنسول دستی سونی برسد، هر چند این کنسول دستی اخیرا محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

با این وجود اگر شما یکی از این سه کنسول را دارید، بهترین زمان برای تهیه بازی‌های دیجیتال فرا رسیده است، زیرا بدون شک قیمت بازی‌های فیزیکی این کنسول‌ها با از بین رفتن فروشگاه‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. البته طبق اطلاعات دیگری که اخیرا منتشر شد، به نظر می‌رسد پس از متوقف شدن سفارش بازی‌ها از روی استورهای این سه کنسول، همچنان امکان خرید بازی‌ها از طریق وب‌سایت استور پلی استیشن وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید