استیم انتشار بازی‌هایی که شامل ارز دیجیتال و NFT می‌شود را ممنوع کرد

مخالفت استیم با ارز دیجیتال ادامه دارد

استیم انتشار بازی‌هایی که شامل ارز دیجیتال و NFT می‌شود را ممنوع کرد

ظاهرا ولو برخی قوانین استیم را به روز کرده است تا انتشار بازی‌هایی که شامل معاملات ارز دیجیتال و NFT می‌شود را به صورت کامل ممنوع کند.

ارز دیجیتال در حال حاضر یکی از موضوعات داغ جهان محسوب می‌شود که در صنعت بازی‌های ویدیویی نیز خود را نشان داده است. تعداد زیادی از بازی‌ها وجود دارند که ارتباط خود را با فناوری بلاکچین تبلیغ می‌کنند یا با استفاده از این معاملات پاداش بازیکنان را ارائه می‌کنند. اما این فناوری به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی، بی ثباتی بازار و کلاهبرداری‌ها همیشه بحث برانگیز بوده است. به همین دلیل تصمیم ولو نیز شاهد چندان تعجب‌آور نباشد.

این خبر توسط توسعه‌دهنده Age of Rust منتشر شده که یک بازی ماجراجویی مبتنی بر فناوری بلاکچین است و بازیکنان می‌توانند با حل معماهای بازی NFT جمع‌آوری کنند. SpacePirate Games توسعه دهنده بازی در توییتر عنوان کرد که ولو تصمیم خود را گرفته و به آن‌ها اعلام کرده که بازی Age of Rust از استیم حذف می‌شود.

استیم

در اولین توییت او لیستی از قوانین و دستورالعمل‌های استیم منتشر شده که شامل ۱۳ قانون در مورد بازی‌هایی است که نباید در استیم منتشر شوند. قوانین عمدتا استاندارد و همان موارد همیشگی هستند اما قانون شماره سیزدهم، مختص فناوری بلاک چین است. در این اصل آمده است که ««برنامه‌های مبتنی بر فناوری بلاکچین که مبادله ارز دیجیتال یا NFT را صادر می‌کنند نباید روی این پلتفرم حضور داشته باشند.»

هنوز مشخص نیست که ولو چه زمانی قوانین خود را تغییر داده است اما در حال حاضر توجه اکثر توسعه‌دهندگان استیم به قانون سیزدهم جلب شده است. ولو در گذشته نیز رابطه خوبی با ارزهای دیجیتال نداشته است. سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی اعلام شد که استیم دیگر از بیت کوین به عنوان روش پرداخت استفاده نمی‌کند زیرا هزینه‌های تراکنش متغیر است. یک سال بعد، ولو حساب توسعه‌دهنده را مسدود کرد که از طریق بازی خود به صورت مخفیانه ارز دیجیتال تولید می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید