اسکوئر انیکس با تاسیس استودیوهای تازه فرانچایزهای جدیدی می‌سازد

با فروش Tomb Raider و Deus Ex

اسکوئر انیکس با تاسیس استودیوهای تازه فرانچایزهای جدیدی می‌سازد

Square Enix پس از فروش بخش عمده‌ای از استودیوهای غربی خود، قصد دارد تا IP و استودیوهای جدیدی را تاسیس کند.

ناشر ژاپنی در آخرین گزارش مالی خود به طور خلاصه برنامه‌هایی را برای تقویت اکوسیستم IPهای خود به عنوان یک استراتژی تجاری شرح داد. در این گزارش همچنین به تلاش برای پرورش و پیشرفت بازی‌ها و همچنین «ایجاد IP جدید» تاکید شده است. همچنین توضیح داده شده که این ایده با ایجاد استودیوها جدید حاصل خواهد شد که نشان می‌دهد Square Enix به دنبال تاسیس یا حتی خرید استودیوهای جدیدی است.

Square Enix

چندی پیش، اعلام شده بود که اسکوئر انیکس، Crystal Dynamics سازنده Tomb Raider، استودیو سازنده Deus Ex یعنی Eidos-Montreal و همچنین Square Enix Montreal را به همراه بازی‌های آن‌ها در قراردادی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به Embracer Group فروخت. در آن زمان گفته شده بود که این تصمیم به عنوان راهی برای کمک به شرکت در انطباق با تغییرات در حال انجام تجارت‌ جهانی گرفته شده است.

در این گزارش همچنین توضیح داده شده که اسکوئر قصد دارد در آینده روی فناوری‌های جدید از جمله بلاکچین، هوش مصنوعی و فضای ابری تمرکز داشته باشد و این معامله برنامه‌های آن‌ها را تسریع می‌کند. شرکت ژاپنی در جاه‌طلبی‌های خود همچنین به راه‌اندازی NFT نیز اشاره کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید