اعتراف مایکروسافت نسبت به تصمیم اشتباه خود درباره استودیو Lionhead

Lionhead خالق Fable سال ۲۰۱۶ تعطیل شد

اعتراف مایکروسافت نسبت به تصمیم اشتباه خود درباره استودیو Lionhead

مایکروسافت در یک مستند شش قسمتی جدید از رویکرد خود نسبت به استودیو Lionhead که سال ۲۰۱۶ تعطیل شد به عنوان یک «اشتباه» یاد کرد که به شکل‌گیری نحوه همکاری آن‌ها با توسعه‌دهندگان خریداری شده کمک کرده است.

در این قسمت ششم این مستند که Power On: The Story of Xbox نام دارد بخش کوتاهی به استودیو Lionhead اختصاص داده شده است که بازی‌هایی مانند Fable و The Movies را در کارنامه خود دارد. شانون لوفتیس که در زمان بسته شدن Lionhead مدیر کل انتشارات بازی‌های جهانی مایکروسافت بود گفت:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در گذشته از آن چیز جدید آموختیم، Lionhead بود. ما Fable 1 را تا قبل از آن منتشر کرده بودیم که بازی موفقی بود و طرفداران چیزهای بیشتری درخواست می‌کردند و بنابراین Lionhead را خریداری کردیم. سال‌های خوبی بود.

استودیو Lionhead

او ادامه می‌دهد:

اما بعد از Fable 2 کینکت به بازار آمد و پیوند این دو هرگز شکل نگرفت. سپس Fable: The Journey برای بسیاری از کاربران یک بازی پرشور بود، اما فکر می‌کنم کاملا نسبت به محبوبیت Fable 1 و 2 فاصله قابل توجهی داشت.

سارا باند، رئیس بخش تجارب سازنده بازی و اکوسیستم ایکس باکس نیز در این رابطه توضیح داد:

ما Lionhead را در سال ۲۰۰۶ خریداری و آن را در سال ۲۰۱۶ تعطیل کردیم. چند سال بعد، دوباره به آن تجربه فکر کردیم. چه چیزهایی یاد گرفتیم و چگونه اشتباهاتمان را تکرار نکنیم؟

بنابراین مایکروسافت از این تجربه چه چیزی یاد گرفته است؟ فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس به این سوال پاسخ می‌دهد:

شما یک استودیو را برای کارهایی که در حال حاضر در آن عالی هستند خریداری می‌کنید و وظیفه شما این است که به آن‌ها کمک کنید تا کارهای خود را سریع‌تر انجام دهند، نه اینکه آن‌ها به کارهای شما سرعت ببخشند.

استودیو Lionhead

طبق مصاحبه‌های انجام شده در این مستند، کاملا مشخص است که مایکروسافت متوجه شده که با تعطیل کردن این استودیوی بریتانیایی موقعیت بزرگی را از دست داده است. جایی در این مستند، لوفتیس نیز عنوان می‌کند: «ای کاش Lionhead هنوز یک استودیو کارآمد بود.»

در حالی که دیگر استودیو Lionhead وجود ندارد، میراث این استودیو با بازی جدید Fable که در حال حاضر توسط Playground Games در حال توسعه است، زنده می‌ماند. این نسخه جدید ایده‌های قدیمی و جدید بازی نقش آفرینی فانتزی را ترکیب می‌کند و با استفاده از موتور Forza ساخته می‌شود که با توجه به کیفیت بازی Forza Horizon 5 هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید