بازی جدید سبک بقای بلیزارد نزدیک به ۵ سال در دست ساخت بوده است

در وضعیت قابل بازی کردن است اما نمی‌دانیم چه زمانی عرضه می‌شود

بازی جدید سبک بقای بلیزارد نزدیک به ۵ سال در دست ساخت بوده است

بلیزارد به تازگی اعلام کرد که در حال ساخت یک بازی AAA سبک بقا جدید است و به نظر می‌رسد از حدود ۵ سال پیش پروسه ساخت این بازی شروع شده بود.

بلیزارد به وضوح آماده به اشتراک گذاشتن جزئیات زیادی در مورد بازی بقای آینده خود نبود، چرا که تنها اعلام کرد یک «بازی بقای معرفی نشده» است. اما خوشبختانه توسعه‌دهندگان فعلی و سابق بلیزارد اجازه دارند که آشکارا در مورد مشارکت خود بر این پروژه صحبت کنند و بر اساس گفته‌های آنها متوجه شدیم کسانی که از این پروژه مطلع هستند، شور و هیجان زیادی نسبت به آن دارند و همچنین بیش از چهار سال و نیم از پروسه ساخت بازی گذشته است.

رهبر گروه ساخت این بازی، کریگ آمای است که طبق پروفایل او در لینکدین، در جولای ۲۰۱۷ (تیر ۱۳۹۶) تیم World of Warcraft را ترک کرد و چهار سال و هفت ماه پیش، هدایت تیم ساخت این بازی بقا را بر عهده گرفت. آمای سابقه‌ای طولانی در بلیزارد دارد. طبق رزومه‌اش، او در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک استاد ارشد بازی برای World of Warcraft به شرکت ملحق شد. او سپس طراح ارشد در WoW شد و بعد از آن نیز طراح اصلی ماموریت‌ها شد تا اینکه در سال ۲۰۱۷ پروسه ساخت بازی بقا را شروع کرد.

در حال حاضر می‌دانیم که بازی بقای جدید بلیزارد در حالت قابل بازی کردن است، چرا که مایک یبارا، رئیس بلیزارد در توییتر گفت که او «ساعت‌های زیادی» از آن را با تیم ساخت، بازی کرده است. همچنین متوجه شدیم که جفری ویرچو، تهیه‌کننده اجرایی Teamfight Tactics در شرکت Riot، تیم ساخت بازی بقای بلیزارد را بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ رهبری می‌کرد. ویرچو هفته گذشته در مورد این بازی گفت: «این پروژه‌ای است که تأثیر زیادی بر صنعت بازی خواهد داشت.»

به نظر می‌رسد که پروسه ساخت بازی بقای بلیزارد از یک دسته اسناد و مدارک و نمونه‌های اولیه، جلوتر است. حدود یک سال پیش، آمای یک آگهی استخدام برای طراح ارشد محتوای در لینکدین خود به اشتراک گذاشت، همان شغلی که انتظار دارید در پروسه تولید بازی ببینید. اگرچه در اطلاعیه معرفی بازی اعلام شد که این پروژه هنوز در «مراحل اولیه» است، اما بلیزارد به دنبال استخدام چندین هنرمند و طراح مراحل است تا به تولید جوهره‌ی اصلی بازی برای آمادگی انتشار آن، کمک کنند.

البته ممکن است سال‌ها طول بکشد تا بازی بقا بلیزارد منتشر شود. چرا که این استودیو در حال حاضر روی پروژه‌های Diablo 4 و Overwatch 2 کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید