بازی Call of Duty Vanguard نیز اسیر متقلبین شده است

پس این سیستم ضد تقلب چی شد؟

بازی Call of Duty Vanguard نیز اسیر متقلبین شده است

بازی Call of Duty Vanguard به تازگی به بازار عرضه و همانطور که انتظار می‌رفت اسیر چیترها و متقلبین شده است و این موضوع به تجربه دیگر بازیکنان آسیب وارد می‌کند.

به همین خاطر کاربری به نام MrQuackerton در ردیت ویدئویی منتشر کرده که چنین تقلب‌هایی را به وضوح نشان می‌دهد. از این رو خیلی‌ها منتظر سیستم آنتی چیت Ricochet هستند تا شاید بتواند اوضاع وارزون و Call of Duty Vanguard را بهبود ببخشد. البته این سیستم به صورت ناقص در ونگارد پیاده شده و این موضوع از همین حالا کارایی Ricochet را زیر سوال برده است.

این سیستم از یک درایور سطح هسته‌ای (کِرنِل) روی پی‌سی استفاده می‌کند و برنامه‌های کاربردی را برای کسانی که ظاهرا سعی در دستکاری نرم افزاری دارند، نظارت می‌کند تا متقلبین را شناسایی کند. این درایور فقط هنگام بازی کردن روشن می‌شود و همیشه فعال نیست. اکتیویژن انتظار دارد که این سیستم بتواند اوضاع بد وارزون را بهبود ببخشد و مانع از سمی شدن فضا Call of Duty Vanguard شود.

سیستم آنتی چیت  بازی Call of Duty Vanguard

Ricochet با انتشار نقشه جدید وارزون به صورت کامل در هر دو بازی پیاده سازی خواهد شد. نقشه جدید کالدرا در ۲ دسامبر (۱۱ آذر) به صورت رسمی شروع به کار می‌کند و تمام اپراتورهای و کالینگ کارت‌های Black Ops Cold War و Modern Warfare نیز به وارزون منتقل خواهند شد. البته این درایورها تنها روی پی‌سی فعال خواهد بود اما روی کراس‌پلی را نیز تاثیرگذار است. البته چند روز پس از معرفی رسمی از این سیستم آنتی چیت، فایل‌های آن لو رفته بود و هکرها به دنبال راه حلی برای محدود کردن فعالیت آن هستند.

این سیستم می‌تواند مانع تقلب خیلی‌ها شود، اما پیش‌بینی می‌شود که مشکلات نیز به همراه داشته باشد. فردی با سابقه کار در IT، دسترسی سطح کرنل Ricochet را خطرناک می‌داند. فردی دیگری نیز در ردیت به این اشاره کرده است که دسترسی سطح کرنل اجازه سواستفاده هکرها را می‌دهد. از طرف دیگر فعلا هیچ تضمینی در مورد کارایی Ricochet وجود ندارد.

بازی Call of Duty: Vanguard هم‌اکنون در اختیار بازیکنان پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و پی‌سی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید