بازی Dragon Age 4 برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر نخواهد شد

پایانی بر پشتیبانی از نسل هشتم

بازی Dragon Age 4 برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر نخواهد شد

همانطور که می‌دانید استودیو بایوور روی Dragon Age 4 کار می‌کند، اما این احتمال وجود دارد که این بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر نشود.

گزارش جدیدی از سایت Gamespot منتشر شده که از عدم انتشار Dragon Age 4 برای ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ خبر می‌دهد. از این رو انتظار می‌رود جدیدترین بازی نقش‌آفرینی بایوور تنها برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و پی‌سی به بازار عرضه شود.

این موضوع در صفحه لینکدین دانیل نوردلندر (Daniel Nordlander)، طراح ارشد بازی Dragon Age، قابل مشاهده است. سایت GamesBeat نیز با یک منبع دیگر در این زمینه ارتباط برقرار کرده و از این موضوع مطمئن شده است. از آنجایی که بازی Dragon Age 4 تا قبل از سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه نمی‌شود، طبیعی است که الکترونیک آرتز تا آن زمان نسل هشتم را رها کرده باشد.

بایوور و الکترونیک آرتز Mass Effect Legendary Edition را تنها برای نسل هشتم کنسول‌های خانگی منتشر کرده بودند که با استفاده از قابلیت پشتیبانی از نسل گذشته روی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس قابل بازی بود. از طرف دیگر Battlefield 2042 یک بازی بین نسلی است و از همه پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند. با این وجود به نظر می‌رسد که تا سال آینده این کمپانی پشتیبانی از نسل هشتم را به اتمام خواهد رساند. البته این موضوع قابل درک است و تا یک سال دیگر تعداد کنسول‌های نسل نهمی خریدرای شده نیز بیشتر خواهد شد.

بازی Dragon Age 4 (دراگون ایج ۴) برای ps4 و xbox one عرضه نمیشود

Dragon Age 4 سه سال پیش و در مراسم گیم اواردز ۲۰۱۸ به طرفداران معرفی شد ولی تاکنون اطلاعات زیادی از آن منتشر نشده است. نسخه چهارم Dragon Age بازیکنان را به سرزمین‌های Thedas می‌برد. Thedas قلمرویی است که در نسخه‌های قبلی خیلی از آن صحبت شده، ولی تاکنون بازیکنان فرصت سفر به آن را پیدا نکرده‌اند. براساس اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، شخصیت اصلی بازی توانایی استفاده از جادو را ندارد و توسط پیش‌گویی‌ها انتخاب نشده است. همچنین شاهد بازگشت شخصیت سولاس از Dragon Age: Inquisition هستیم و که نقش بسیار پررنگ‌تری در نسخه چهارم دارد.

استودیو بایوور روی نسخه جدید مس افکت نیز کار می‌کند ولی دراگون ایج در اولویت آن‌ها قرار دارد. با انتشار Mass Effect Legendary Edition و کنسل شدن ساخت Anthem 2.0، این توسعه دهنده می‌تواند تمام تمرکز خود را صرف این دو پروژه بسیار مهم بکند.

Dragon Age 4 احتمالا در سال ۲۰۲۳ برای پی‌سی، ایکس باکس سری ایکس/اس و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید