بازی New World عرضه فوق‌العاده‌ای داشته است

آمازون بالاخره یک بازی موفق راهی بازار کرده؟

بازی New World عرضه فوق‌العاده‌ای داشته است

بازی جدید MMO آمازون، New World توانسته در روز اول انتشار خودش بیش از ۷۰۰,۰۰۰ بازیکن همزمان در سرور خود ثبت کند!

باوجود این که این بازی همین دیروز عرضه شد، ولی توانست در همان یک روز توجه بسیاری را به خود جلب کند. همچنین این بازی توانسته بود در تست بتای خود، بیش از یک میلیون بازیکن را جذب خودش بکند.

به گزارش SteamDB، این بازی توانسته ۷۰۷,۲۳۰ بازیکن همزمان در روز اول عرضه در سرورهای خود به ثبت برساند. تنها چهار بازی هستند که آمار بازیکنان همزمانشان بیشتر از New World بوده است:

  • پابجی: ۳,۲۵۷,۲۴۸
  • کانتر استرایک: ۱,۳۰۸,۹۶۳
  • دوتا ۲: ۱,۲۹۵,۱۱۴
  • سایبرپانک ۲۰۷۷: ۱,۰۵۴,۳۸۸

این بازی در اصل قرار بود در اردیبهشت منتشر شود ولی به دلایل مختلفی، انتشار آن چهار بار تاخیر خورد. این بازی شما را با خطرات جزیره آترنوم که یک جزیره فراطبیعی و مرموز است، رو به رو می‌کند.

بازی New World

این شروع خوب، می‌تواند قوت قلبی برای آمازون باشد تا با نگرانی کمتری به تولید بازی‌های دیگر بپردازد و نگران رقابت با بازی‌های دیگر نباشد. آمازون طی چند سال اخیر با وجود تلاش‌های فراوان نتوانسته بود بازی بزرگ و موفقی راهی بازار کند.

برای مثال، به‌زودی سرور‌های بازی تیراندازی تیمی Crucible از این کمپانی، تنها پس از پنج ماه به دلیل ناتوانی در رقابت با عناوین دیگر خاموش خواهد شد. همین چند وقت پیش نیز آمازون از لغو تولید یک بازی MMO بر اساس سری Lord of the Ring خبر داد، زیرا نتوانسته بود با تنسنت به تفاهم برسد.

نائب رئیس Amazon Games کریستوفر هارتمن، هفته پیش در مصاحبه‌ای با سایت Gamesindustry گفت:

وقتی کمپانی‌های بزرگ می‌خواهند بازی‌های بزرگی را به بازار عرضه کنند، باید این حقیقت که پروسه قدری زمان می‌برد را بپذیرند. و این که برای مدت زیادی، همه چیز می‌تواند خیلی غیرقابل پیش‌بینی باشد. شما می‌توانید هرچقدر که بخواهید در بازار تحقیق کنید. ولی هیچ وقت نمی‌فهمید که آیا بازی خوبی تولید کرده‌اید یا نه. مگراین که آن را در دستان چند نفر قرار دهید. بعضی اوقات حتی تا مدتی بعد از انتشار بازی هم متوجه نخواهید شد!

چند روز پیش از عرضه هارتمن گفته بود که آمازون به موفقیت New World ایمان دارد و حالا به‌نظر می‌رسد اطمینان این شرکت بدون دلیل نبوده است. گرچه باید اشاره داشت که بازی مذکور علی‌رغم عرضه قدرتمند، بدون مشکل هم نبوده و سرورهای آن هم‌اکنون به‌خاطر تعداد بسیار زیاد بازیکنان با مشکل روبه‌رو شده است.

بازی New World هم‌اکنون برای پی‌سی در دسترس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید