بازی Stardew Valley رسما وارد ورزش‌های الکترونیکی شد اولین مسابقه با جایزه ۴۰ هزار دلاری برگزار می‌شود

بازی Stardew Valley رسما وارد ورزش‌های الکترونیکی شد

اریک بارون (Eric Barone)، خالق بازی Stardew Valley، با معرفی مسابقات رسمی این شبیه‌ساز مزرعه‌داری ورود آن را به ورزش‌های الکترونیک اعلام کرد.

بارون با انتشار پستی اعلام کرد که این مسابقات شامل چهار تیم ۴ نفره خواهد بود که از استریمرها و اسپید رانرهای مختلف تشکیل شده‌اند. تیم‌ها برای به دست آوردن بیشترین امتیاز در چالش‌های مختلف با یکدیگر رقابت خواهند کرد. بارون این مسابقات را با همکاری یک تولیدکننده محتوای معروفِ Stardew Valley به نام زک هارتمن یا همان Unsurpassable Z برگزار می‌کند. بارون برای شرکت‌کنندگان این مسابقات ۴۰ هزار دلار جایزه در نظر گرفته است.

هارتمن صد چالشی که تیم‌ها باید در یک بازه زمانی سه ساعته پشت سر بگذارند را توضیح داده است. همه مسابقات از مزرعه ساحلی شروع می‌شوند. این چالش‌ها فعالیت‌های مختلفی از تکمیل اتاق‌های مختلف در مرکز اجتماعات گرفته تا رسیدن به پایین‌ترین سطح معادن شامل می‌شوند. به هر چالش نیز براساس میزان دشواری امتیاز متفاوتی تعلق خواهد گرفت. هارتمن اعلام کرد که تیم‌ها دو هفته فرصت دارند تا برنامه و استراتژی خود قبل از آغاز مسابقات را مشخص کنند. هارتمن همچنین اشاره کرد که یک سری چالش پنهان نیز وجود دارد که در طول مسابقه از آن‌ها پرده برخواهد داشت.

بازی Stardew Valley

این رویداد به صورت رسمی از کانال توییچ هارتمن استریم می‌شود و خود هارتمن و اریک بارون مسابقات را گزارش می‌کنند. شرکت‌کنندگان در این مسابقه نیز می‌توانند بازی خود را استریم کنند. باید به این اشاره کنیم که ۴۰ هزار دلار جایزه مسابقه بین همه تیم‌ها تقسیم می‌شود و سهم تیم بنده از این مسابقات تنها ۲۸ هزار دلار خواهد بود.

Stardew Valley در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شده و تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است. بازی Stardew Valley روی پی‌سی، نینتندو سوییچ، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. این بازی شبیه ساز مزرعه‌داری در آینده نزدیک به سرویس گیم‌پس نیز اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید