بزرگترین مشکل بتا Battlefield 2042 شناسایی ‌هم‌تیمی‌ها است

ارائه متخصصان محدود باعث مشکل شده است

بزرگترین مشکل بتا Battlefield 2042 شناسایی ‌هم‌تیمی‌ها است

یکی از مشکلاتی که درباره بتا بازی Battlefield 2042 گزارش شده به شناسایی هم تیمی‌ها مربوط می‌شود که عمدتا به دلیل طراحی اسپشیالیست‌های محدود است.

بتا عمومی بازی Battlefield 2042 تقریبا یک ماه قبل از انتشار نسخه نهایی آن، پیش نمایش خوبی را در اختیار بازیکنان قرار داده است. بازی هم اکنون به دلیل برخی مشکلات فنی و گیم‌پلی خوب قابل ستایش و انتقاد است، اما مشکل جدیدی به نظر می‌رسد تجربه بازی را خراب کرده است. وجود تنها چند متخصص و عدم وجود ویژگی‌هایی برای تشخیص هم‌‌تیمی‌ها، تشخیص دوست و دشمن تقریبا بسیار مشکل است.

بازی Battlefield 2042

در حرکتی بحث برانگیز، متخصصان بازی Battlefield 2042 سیستم کلاس معمولی این سری را کنار می‌گذارند. سلاح‌ها و ابزارها دیگر به کلاس‌های خاصی از متخصصان وابسته نیستند و با این حال هر کدام دارای قابلیت و ظاهر منحصر به فرد خود هستند. در بتا Battlefield 2042 تنها قابلیت انتخاب چهار متخصص وجود دارد که در بازی‌های شلوغ تشخیص آن‌ها از یکدیگر بسیار سخت خواهد بود.

هر چند Battlefield 2042، بازیکنان هم‌تیمی را با یک نقطه آبی کوچک مشخص می‌کند، اما این یک عنصر کاملا موثر نیست. به ویژه در فاصله‌های نزدیک، که نقاط توسط اجسام بسیار بزرگتر دیگر محو می‌شوند. همچنین هنگامی که بازیکنان پس از تیر خوردن منتظر کمک هم‌تیمی خود هستند، این نقاط به طور کامل حذف می‌شوند، بنابراین نمی‌توان تشخیص داد که بازیکن روی زمین دوست یا دشمن است.

خوشبختانه دایس (DICE) در حال رسیدگی به مشکل گزارش شده توسط بازیکنان است. بخشی از این مشکل به دلیل تعداد کم متخصصان بتا بازی است، زیرا در این صورت به طور متوسط ۳۲ بازیکن وجود دارند که دقیقا شبیه هم هستند. انتظار می‌رود در نسخه نهایی بازی Battlefield 2042 متخصصان بیشتری در اختیار بازیکنان قرار گرفته شود اما بهرحال باز هم مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

بازی Battlefield 2042 در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان ۱۴۰۰) برای ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴ و پی‌سی عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید