بهترین بازی‌های کم حجم برای سیستم‌های ضعیف

بسیاری از ما ممکن است سیستم‌های امروزی و قدرتمند برای تجربه‌ بازی‌های سنگین را نداشته باشیم. مشکلی هم نیست. بهرحال در طول چندین و چند سال گذشته آنقدر بازی‌های فوق‌العاده داشته‌ایم که هر زمان تجربه‌شان کنیم باز هم برد کرده‌ایم. در این سری مقالات تصمیم گرفتیم سراغ سبک‌های مختلف و عناوینی برویم که برای تجربه روی سیستم های ضعیف مناسبند. پس همراهمان باشید تا بیشتر با بازی‌های کم حجم پی‌سی آشنا شوید.

Among Us

سیستم های ضعیف

اگر فکر می‌کنید Among Us به این سرعت فراموش شد سخت در اشتباهید. بهرحال نمی‌توان نادیده گرفت که همچنان بهترین بازی دسته‌جمعی فعلی برای گروهی ۸-۱۰ نفره Among Us است. با یکدیگر تعامل می‌کنید، دعوا می‌کنید، وارد بحث می‌شوید و حتی در این بین دوستی‌های قدیمی‌تان را هم از دست می‌دهید! Among Us آنقدر سبک است که به سادگی روی گوشی‌های هوشمند نیز اجرا می‌شود. درنتیجه زمانی که صحبت از سیستم های ضعیف می‌شود دیگر نیازی به این نیست که بگوییم Among Us یکی از گزینه‌ها محسوب می‌شود. Among Us هم‌اکنون روی فروشگاه اپیک گیمز به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته. پس فراموش نکنید که حتما آن را به کتابخانه بازی‌هایتان اضافه کنید.

Poly Bridge

سیستم های ضعیف

بازی‌هایی مانند Poly Bridge را قبلا زیاد دیده‌ایم، مخصوصا روی پلتفرم موبایل. این دسته بازی‌ها ما را در قالب یک مهندس عمران قرار می‌دهند. یک پل قرار است ساخته شود و نیازمند استحکامی مشخص است. متاسفانه برای ساختن این پل امکانات زیادی نداریم. می‌بایست در محدودیت‌ها بدرخشیم و درنهایت سازه‌ای را تحویل دهیم که در انجام کار موفق می‌شود. Poly Bridge را می‌توانیم یک بازی پازل بدانیم. پازلی که در آن دست شما برای انجام کار خواسته شده باز است. کافی است فکرتان را کار بیاندازید و ببینید با توجه به شرایط حاکم چه کاری از دستتان برمی‌آید.

Untitled Goose Game


سیستم های ضعیف

یکی از زیبا‌یی‌های بازی‌های ویدیویی این است که به ما اجازه می‌دهد حضور در نقش کارکترهای مختلف را تجربه کنیم. بتمن، اسپایدرمن، سم فیشر، آرتور مورگان و… . اما در این بین فکر نمی‌کنم کسی درخواست کرده باشد که نقش یک غاز را تجربه کند! Untitled Goose Game از آن دسته بازی‌های عجیب و کم حجمی است که به سادگی روی سیستم های ضعیف اجرا می‌شود. نقش یک غاز را دارید که باید زندگی را برای مردم دهکده‌ای کوچک تبدیل به جهنم کند. سیاست‌های مختلف اتخاذ کنید و ببینید کدام یک بهتر جواب می‌دهند. به طور کلی Untitled Goose Game یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌هایی است که در این روز‌های گرم بهاری می‌توانید تجربه کنید.

Stardew Valley


سیستم های ضعیف

Stardew Valley فراتر از یک بازی نقش آفرینی ساده است. المان‌های متعددی در این بازی وجود دارد و قطعا نقش آفرینی پررنگ‌ترینشان محسوب می‌شود. شمایید و مزرعه‌ای که از پدربزرگتان ارث رسیده. وسایلتان را جمع می‌کنید، قید کار اداری در شهر را می‌زنید و وارد روستایی رویایی و بی‌نظیر می‌شوید. حال شمایید و مزرعه‌ای که برای پیشرفت نیاز به کمکتان دارد. از طرفی مردم شهر، رویدادها و اتفاقات متنوع و مختلفی که در این مسیر برایتان رخ می‌دهد تجربه Stardew Valley را چندین و چند برابر لذت‌بخش‌تر می‌کند.

Minecraft


سیستم های ضعیف

می‌خواهید پادشاه قلمرو خودتان شوید؟ قصری در آسمان بسازید؟ یا نه. چطور است به زیر زمین بروید و در دل کوه یک خانه بزرگ برای خودتان بسازید. می‌خواهید جنگجو باشید یا کسی که دنبال تبادل و مزرعه‌داری است؟ کافی است نقشتان را انتخاب کنید و سپس وارد ماینکرفت شوید. ماینکرفت جایی است که تمام رویاهای شما به حقیقت تبدیل می‌شود. هیچ محدودیتی نیست. خودتان هستید و قوه تخیلتان. پس بسازید، تعریف کنید و لذت ببرید. ماینکرفت به صورت پیش‌فرض برای اجرا شدن روی سیستم های ضعیف مناسب است. اما اگر سراغ مادهای گرافیکی (تکسچر پک‌ها) یا شیدرها بروید باید فاتحه سیستمان را بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید