تاد فلیپس رسما برای فیلم جوکر ۲ قرارداد امضا کرد-همکاری دوباره تاد فیلیپس و واکین فینیکس

فیلم جوکر یکی از موفق‌ترین و بهترین آثار سینمایی سال ۲۰۱۹ بود و این موضوع برادران وارنر را مجبور کرد تا به ساخت دنباله آن چراغ سبز نشان دهد.

اکنون اطلاعاتی به دست ما رسیده که خبر می‌دهند تاد فیلیپس (Todd Phillips)، کارگردان این فیلم، کار روی جوکر 2 را آغاز کرده است. هالیوود ریپورتر از این گزارش داده که تاد فیلیپس برای نوشتن فیلم‌نامه با برادران وارنر قرارداد امضا کرده است. مثل فیلم قبلی فیلیپس فیلم‌نامه را با کمک یک نویسنده دیگر خواهد نوشت.

زمانی که تاد فیلیپس و اسکات سیلور (Scott Silver) روی داستان اورجینالی برای جوکر کار می‌کردند، خیلی باور داشتند که ساخت این فیلم ریسک بسیار بزرگی است. با این وجود تاد فیلیپس و واکین فینیکس به عنوان بازیگر جوکر توانستند همه مخالفان را ساکت کنند. فیلم جوکر توانست با بودجه ۵۵ تا ۷۰ میلیون دلاری خود، بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته باشد. این فیلم همچنین توانست دو جایزه اسکار و دو جایزه گلدن گلوب به دست آورد و بازخوردهای بینندگان و منتقدان نیز بسیار خوب بود.

با توجه به این عملکرد بسیار خوب در فصل جوایز و فروش عالی در باکس آفیس، ساخت یک دنباله قطعی بود. تاد فیلیپس نیز در چند بار در مصاحبه‌های خودش گفته بود که ایده ساخت دنباله جوکر را دارد و حتی با واکین فینیکس نیز در این باره صحبت کرده است.

فیلم جوکر

تاد فیلیپس اوایل سال ۲۰۲۰ در مصاحبه‌ای در مورد ساخت فیلم جوکر ۲ گفت:

البته وقتی که یک فیلم یک میلیارد دلار فروش دارد و هزینه ساخت آن 60 میلیون دلار بوده، این موضوع مطرح می‌شود. اما من و واکین واقعاً در این باره تصمیم نگرفته‌ایم. ما به این ایده باز هستیم. منظورم این است که من صمیمانه دوست دارم دوباره با او کار کنم. کسی چه می‌داند؟ اما این فیلم باید یک موضوعی واقعی و قابل درک مثل آسیب‌های دوران کودکی، کمبود محبت و نبود همدلی داشته باشد. این موارد واقعاً چیزهایی بودند که باعث شد فیلم اول خوب شود، بنابراین ما باید چیزی داشته باشیم که به همان اندازه قابل درک باشد.

در حال حاضر برنامه کاری واکین فینیکس بسیار شلوغ است. او باید به همراه جودی کومر (بازیگر سریال Killing Eve) در فیلم بیوگرافی Napoleon Bonaparte به کارگردانی ریدلی اسکات و فیلم آینده آری استر به نام Disappointment Blvd حضور داشته باشد. پروژه بعدی فیلیپس نیز شرح حال زندگی هالک هوگان، کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی، است که کریس همسورث نقش اصلی آن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید