جرج مارتین از HBO خواسته بود ۱۰ فصل از Game of Thrones بسازند

اما شبکه کوتاه نیامد

جرج مارتین از HBO خواسته بود ۱۰ فصل از Game of Thrones بسازند

به تازگی گزارش شده که جرج آر. آر. مارتین نویسنده Game Of Thrones از شبکه HBO خواهش و التماس کرده بود که سریال اقتباسی را ۱۰ فصلی بسازند.

بیش از ۲ سال از پخش آخرین فصل از Game Of Thrones می‌گذرد و همچنان پایان سریال در میان طرفداران، یک موضوع بحث برانگیز و جنجالی باقی مانده است. علی الخصوص عده‌ای عقیده دارند که سریال گیم آو ترونز خیلی زودتر از موعد به پایان رسید، خط داستان اصلی محدود و کوتاه شده بود و پایان‌ بندی نیز بسیار ناگهانی و عجله‌ای به نظر می‌رسید. نویسنده کتاب‌ها، جرج آر. آر. مارتین نیز با نظر طرفداران موافق است.

به واسطه گزارشی که توسط Insider منتشر شده، در کتاب Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers اثر جدید روزنامه نگار اندرو میلر، ذکر شده که چطور مارتین به سمت شهر نیویورک پرواز کرده تا از شبکه HBO خواهش و التماس کند که ۱۰ فصل از سریال را بسازند. پاول هاس، مدیر برنامه‌های جرج مارتین در این کتاب می‌گوید:

جرج به سمت شهر نیویورک پرواز کرد تا با مدیر عامل وقت HBO ریچارد پایپلر، ناهار بخورد و به او التماس کند تا ده فصل ده قسمتی از سریال را بسازند، چرا که داستان و محتوای لازم برای انجام این کار به اندازه کافی وجود دارد و چنین کاری باعث می‌شود که تجربه رضایت بخش‌تر و سرگرم کننده‌تری رقم بخورد.

بنا به گفته‌های هاس، مارتین نگران بود که شبکه HBO در رابطه با طرح و بسط داستان در سریال از «قالب او پیروی نکنند».

جرج عاشق شورانرهای سریال Game of Thrones، دنیل وایس و دیوید بنیوف است، اما پس از پخش فصل پنجم جرج نگران شد مسیری که آنها در پیش گرفته بودند، مناسب نباشد، چرا که او می‌دانست سرانجام داستان به کجا خواهد رسید. به همین خاطر به آنها گوشزد کرد که چرا «از قالب من پیروی نمی‌کنید».

فصل آخر سریال Game of Thrones، پایان‌های داستانی شوکه کننده‌ای برای بسیاری از شخصیت‌های داستان از جمله دنریس تارگرین رقم زد. بسیاری از طرفداران در طول این فصل از این بابت که داستان‌های اصلی چطور به سرانجام رسیدند، ناامیدی خود را ابراز کردند که از جمله آنها می‌توان به مشخص شدن فاتح نهایی تخت آهنین و همچنین نبرد با پادشاه شب اشاره کرد. لورا پرادوم از سایت IGN در انتقاد از قسمت آخر سریال در آن زمان چنین نوشته بود:

پس از پیچش داستانی نپخته و خام شخصیت دنریس در هفته گذشته (بدون آن که بخواهم شوخی کنم)، قسمت پایانی سریال نتوانست پایان خوبی داشته باشد و در امر به سرانجام رساندن بسیاری از رشته‌های داستانی اصلی و طولانی سریال به صورت پایانی رضایت‌ بخش و منسجم، شکست خورد (بماند که بسیاری از شخصیت‌ها را نیز نادیده گرفت) و بار دیگر قربانی ترتیب قسمت کوتاه شده و بی دلیل فصل پایانی شد.

پس از گذشت دو سال، شبکه HBO همچنان به دفاع از قسمت پایانی می‌پردازد. کیسی بلویز، مدیر ارشد محتوا شبکه در کتاب Tinderbox چنین گفت:

اگر تصمیمش بر عهده من بود، دو فصل دیگر نیز می‌ساختم! ولی من عقیده دارم که اگر به کلیت بخش داستانی دنریس در سریال نگاهی بیندازید، بر خلاف قسمت‌های پایانی، پیچش داستانی او از آنچه تصور میشد، شایسته‌تر بود و برنامه ریزی‌ شده بود.

در حال حاضر جرج مارتین همچنان بر روی کتاب ششم کار می‌کند که هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای آن اعلام نکرده و البته قول پایان متفاوتی را داده است. کتاب A Dance with Dragons در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و مارتین در ده سال گذشته مشغول کار روی Winds of Winter بوده است. همچنین پس از انتشار ششمین کتاب باید منتظر A Dream of Spring نیز بمانیم تا داستان برای همیشه تمام شود. جرج آر. آر. مارتین در یک دهه گذشته بیکار نبوده و بر روی پروژه‌های مختلفی کار کرده که مهم‌ترین آن‌ها، کمک به ساخت سریال بازی تارج و تخت بوده است. او همچنین با استودیو فرام سافتور برای ساخت بازی الدن رینگ نیز همکاری کرده و به خلق جهانی پر از جزئیات به همراه این سازنده محبوب ژاپنی، کمک کرده است.

جرج آر. آر. مارتین پیش از این در رابطه با پایان سریال گفته بود:

آرزو می‌کردم که تا ۱۰ سال ادامه پیدا می‌کرد. به نظرم بدین صورت زمان بیشتری در فصل‌های آخر در اختیار ما قرار می‌گرفت تا داستان را به پایان برسانیم. ولی شاید هم از این بابت این حرف‌ها را می‌زنم که هنوز در تلاش هستم تا داستان نغمه‌ای از آتش و یخ را در کتاب‌ها به پایان برسانم.

در انتها باید گفت که شبکه HBO نیز بر روی ساخت چندین اسپین‌آف از این سری کار می‌کند که اولین آن‌ها House of the Dragon نام دارد. این سریال داستان ظهور خانواده تارگرین‌ها را روایت می‌کند و کینگ ویسریس تارگرین یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های اصلی خواهد بود. «خاندان اژدها» داستان ۳۰۰ سال پیش از وقایع بازی تاج و تخت را به تصویر می‌کشد. جرج آر. آر. مارتین، رایان کاندال (Ryan Condal) و میگل ساپوچنیک (Miguel Sapochnik) وظیفه ساخت این سریال را برعهده دارند. House of the Dragon در سال ۲۰۲۲ از شبکه HBO و HBO Max پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید