حالت جدید Call of Duty Vanguard از کنسول‌های ایکس باکس حذف شد

خرابی پشت خرابی

حالت جدید Call of Duty Vanguard از کنسول‌های ایکس باکس حذف شد

استودیو اسلج‌همر گیمز اعلام کرد که مد جدید Call of Duty Vanguard را از کنسول‌های ایکس باکس حذف کرده تا مشکلات کرش بازیکنان را برطرف کند.

مشکلات خرابی و کرش که مد جدید Champion Hill را در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/اس تحت تاثیر قرار داده، به نظر می‌رسد از روز دوشنبه و پس از انتشار آخرین به‌روزرسانی پلی‌لیست ونگارد پیش آمده است. استودیو سازنده، اسلج‌همر گیمز، امروز طی بیانه‌ای در این باره در توئیتر خود گفت:

ما در حال حاضر مدد Champion Hill را از کنسو‌ل‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس حذف کرد‌ه‌ایم تا بر روی مشکلات کرش پیش آمده بر این مد تحقیق کنیم.

بازی Call of Duty Vanguard در روز ۵ نوامبر (۱۴ آبان) منتشر شد و تقریبا می‌شود گفت که لانچی طوفانی همچون آثار پیشین سری را تجربه نکرد و از مشکلات متعددی همچون مشکل در فعال سازی کدهای درون بازی و همچنین مشکلی که باعث میشد برخی از دارندگان کنسول پلی استیشن ۵ نتوانند این بازی را تجربه کنند، رنج می‌برد. هفته گذشته نیز استودیوی اسلج‌همر رویداد «اسرار اقیانوس آرام» (Secrets of the Pacific) را تنها پس از گذشت چند ساعت از عرضه، غیر فعال کرد تا بر مشکلات کرش گسترده‌ای که بر روی بازی تاثیر گذاشته بودند، تحقیق کند.

پس از آن که گزارش شد فروش زمان عرضه این عنوان کمتر از حد انتظار بوده و در بریتانیا نسبت به نسخه قبلی، یعنی Call of Duty: Black Ops Cold War، فروش آن حدود ۴۰ درصد کمتر بوده، ناشر بازی اکتیویژن بعد از گذشت دو هفته بخش آزمایشی چندنفره برای Call of Duty Vanguard را فعال نمود و در تخفیفات «جمعه سیاه» که هفته گذشته برگزار شد، قیمت این بازی تا ۳۹ دلار بر روی تمامی پلتفرم‌های کنسولی کاهش پیدا کرد.

بحران‌ها و رسوایی‌های اخیر اکتیویژن بلیزارد باعث شده که رابطه آن‌ها با دیگر شرکت‌ها خدشه‌دار شود و پس از انتقاد جیم رایان از شرایط این شرکت و واکنش نسبت به رفتار مدیران آن در رابطه با آزارهای جنسی رخ داده در اکتیویژن بلیزارد، بازی Call of Duty: Vanguard از لیست بازی‌های ویژه (Featured) در فروشگاه پلی استیشن حذف شد. در حالی که بخش داستانی و زامبی بازی با واکنش‌های به نسبت سردی مواجه شدند، به نظر می‌رسد بخش چندنفره نسبت به نسخه سال گذشته و حتی بتایی که مدتی پیش برگزار شده بود نظرات مثبت‌تری دریافت کرد اما با این وجود بازیکنان از سیستم مچ‌میکینگ مهارت‌محور (Skill-Based Matchmaking) بازی ناراضی هستند.

بازی Call of Duty: Vanguard هم‌اکنون در اختیار بازیکنان پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و پی‌سی قرار دارد و فصل اول ونگارد و Warzone در روز هشتم دسامبر (۱۷ آذر ماه) به همراه نقشه بتل رویال جدید بازی تحت عنوان Caldera عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید