دانلود انیمه سریالی بابا لنگ دراز دوبله فارسی My daddy long legs نسخه کامل و کیفیت عالی

بابا لنگ دراز با نام اصلی بابا لنگ دراز من (به ژاپنی: 私のあしながおじさん، Watashi No Ashinaga Ojisan) یک مجموعه تلویزیونی انیمه ژاپنی است که در سال ۱۹۹۰ بر مبنای رمان بابا لنگ‌دراز به قلم جین وبستر ساخته شده‌است. انیمه بابا لنگ‌دراز بخشی از مجموعه تئاتر شاهکار جهان است.[۱] بابا لنگ‌دراز در سال ۱۹۹۰ جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرده‌است.[۲]

انیمهٔ بابا لنگ‌دراز توسط استودیو ژاپنی نیپون انیمیشن ساخته شده‌است و در بین کشورهای آسیایی و اروپایی از محبوبیت خاصی برخوردار است. این مجموعه از جاودانه‌ترین انیمه‌های قدیمی می‌باشد. کارتونی با داستانی قدرتمند و شیوا که فقر و سختی کودکان یتیم را به تصویر می‌کشد.

داستان

جودی اَبوت دختر بچه یتیمی است که با پشتیبانی مالی حامی ناشناس خود که جودی او را با نام «جان اسمیت» می‌شناسد، می‌تواند به دبیرستان راه یابد. او فقط يک بار سایۀ او را دیده است و به‌ خاطر سایه دراز پاهای او ، او را بابا لنگ دراز صدا می‌زند. در مقابل خوبی‌های حامی ‌اش تنها کاری که باید انجام دهد این است که هر ماه برایش نامه بنویسد؛ بدون اینکه انتظار دریافت پاسخ نامه‌هایش را داشته باشد.در نهایت اسمیت که عاشق پاکی و سادگی جودی شده است ، با وجود اختلاف سنی قابل توجه از او خواستگاری می کند و این برای جودی که از یک طرف علاقه زیادی به اسمیت دارد و از طرف دیگر در پاکی روابط بینشان غرق شده ، بسیار گران می آید و به شدت می گرید ولی عشق …

تعداد قسمت ها: 40 قسمت، کیفیت: 480 SD (بالاترین کیفیت موجود)، حجم هر قسمت: 146 مگابایت، بدون حذفیات

شخصیت‌ها

جودی اَبوت

او دختر سرزنده و باهوشی است که پدر و مادرش را هنگامی که نوزاد بود از دست می‌دهد. پس از مرگ والدينش او را در خیابان بایسون نیویورک پیدا کردند و او را به‌ پرورشگاه جان گریر سپردند. جایی که استعداد نویسندگی اش را پرورش داد و به‌ واسطه يکی از مقاله‌هایش توانست توجه جان اسمیت را به خود جلب کند و بورس تحصیلی برای دبیرستان خصوصی یادبود لینکلن را بگیرد. جودی که جان اسمیت را نمی‌شناسد او را بابا لنگ‌دراز می‌نامد و به دلیل اینکه هيچ خانواده‌ای ندارد، او را خانواده خودش می‌داند. جودی بسیار پرحرف و عاشق داستان ‌گویی است. هم اتاقی های او در مدرسه سالی مک‌براید و جولیا پندلتون هستند.

سالی مک‌بِراید

دختر شیرین اما خجالتی، که یکی از هم اتاقی‌های جودی در دبیرستان یادبود لینکلن است. آن‌ها بعد‌ها دوستان خوبی برای يکديگر می‌شوند (همدیگر را بسیار دوست دارند). جولیا اغلب سالی را به خاطر قامت کوچک و چاقی اش دست می‌اندازد. اما سالی برخلاف ظاهرش دختر بسیار مصمم و با اراده ای است.

جولیا پندلتون

دختر ثروتمند و مغروری است. او بسیار قد بلند و زیبا است و یکی دیگر از هم اتاقی های جودی در دبیرستان است. آن‌ها اوایل با یکدیگر کنار نمی‌آمدند. جولیا اغلب سعی می‌کرد پرده از راز زندگی جودی بردارد با این حال او سرانجام به‌ همراه‌ سالی‌ بهترین دوست جودی می‌شود.

جوانا ترون

مدیر خوابگاهی است که جودی در آن جا زندگی می‌کند. او تمایل دارد خود را خشمگین و عصبانی نشان دهد تا احساسات خود را پنهان کند. او بدش می‌آید که او را خانم خطاب کنند، چرا که هنوز مجرد است. با این حال به‌ نظر می‌رسد که می‌خواهد ازدواج کند.

جرویس پندلتون

عموی جولیا پندلتون است که با جودی در دبیرستان ملاقات‌ می‌کند. او بر خلاف دیگر پندلتون‌ها که به لباس، پول و مادیات اهمیت می‌دهند، علاقه چندانی به مادیات ندارد.

والتر گریگز

منشی جان اسمیت است.

جیمی مک‌براید

برادر بزرگتر سالی، ستاره معروف تیم فوتبال دانشگاه پرینستون است. وی به جودی علاقه‌مند می‌شود اما جودی تنها او را دوست خود خطاب میکند.

باب

کاپیتان تیم فوتبال دانشگاه پرینستون است. مردی آرام اما غیر قابل اعتماد است.

لئونورا فنتون

هم اتاقی جدید جودی است. و یک سال از جودی بزرگتر است. او بعد از مرخصی یک ساله ‌اش به خاطر بیماری تنفسی ‌ای که داشت با جودی هم کلاس می‌شود. او در زمینه‌ی شعر گفتن و ورزش کردن مهارت دارد و یکی از بازیکنان معروف بسکتبال مدرسه بود. جودی از او متنفر بود؛ چون او همیشه از رمانی که جودی می‌نوشت انتقاد می‌کرد، اما بعد‌ها رابطه‌ی خوبی با یکدیگر پیدا کردند.

کاترین لیپت

مدیر پرورشگاه جان گریر است. بچه‌‌های پرورشگاه از او متنفر بودند؛ چون که او در زمینه نظم و انضباط بسیار سخت‌گیر بود، اما در واقع بچه‌ها او را خیلی دوست داشتند. زمانی که جودی در دبیرستان بود بازنشسته شد.

مری لامبارت

یکی از کارمندان پرورشگاه سنت جورج است. او زنی قوی، شوخ طبع و فعالی است و بچه‌ها عاشق او هستند.

صداپیشگان نسخهٔ فارسی

دیدگاهتان را بنویسید