You are currently viewing دانلود بازی ماتریکس ۱ دوبله فارسی (ورود به متریکس – Enter The Matrix) برای کامپیوتر

دانلود بازی ماتریکس ۱ دوبله فارسی (ورود به متریکس – Enter The Matrix) برای کامپیوتر

توضیحات

نوشتن سناریو ی بازی به عهده خالقان ماتریکس یعنی اندی و تری واچووسکی گذاشته شد . داستان بازی موضوعی به موازات داستان Matrix Reloaded دارد و ماجرا از طرف دو شخصیت دیگر گروه logos پیگیری می شود و در نهایت با تقابل این دو ( Ghost,Niobe ) با سایر افراد گروه به پایانی مشابه فیلم میرسیم .

دوبله-فارسی-بازی-ماتریکس-Enter-the-Matrix.jpg

موفقیت فیلمهایMatrix Reloaded و Enter The Matrix بالاخره باعث کشانده شدن محیط و شخصیت های این فیلم ها به بازی های رایانه ای شد .

برای فیلم های اصلی بازی بجای ساخت انیمشن , فیلم های واقعی ساخته شده اند . کارگردانی فیلم ها نیز به‌ عهده برادران واچووسکی است و برای بازیگرن اصلی نیز از جودا اسمیت(خواهر ویل اسمیت) و آنتون وانگ استفاده شده است. علاوه براین بعضی از فیلم ها نیز از Matrix Reloaded برداشت شده اند.

خود بازی نیز ترکیبی از حرکات رزمی , مبارزه با سلاح و کنترل وسایل نقلیه است . اولین چیزی که پس از ورود به بازی خودنمایی می کند حرکات جالب رزمی است که حتی بدون دانستن دقیق کلید ها تا حد زیادی امکان پذیر است . این حرکات را می توانید با ترکیب کلیدهای مختلف و رفتن به حالت تمرکزی بسیار جالب انجام نمایید . در مقابل وضعیت های مبارزه با سلاح و رانندگی تعریف چندانی ندارند . هدف گیری بسیار مشکل است و سلاح ها با وجود زیاد بودن تنوع چندانی ندارند. البته در این میان یک استثناء نیز وجود دارد و آن تفنگ دوربین دار است که با استفاده از آن می توان هدف های دور را با دقت و البته لذت بسیار نابود کرد .

راننده وسایل نقلیه مثل اتومبیل وهاورگرافت به عهده Niobe است . قابلیت های کم در کنترل این کار را خسته کننده کرده است .

گرافیک بازی را از دو جنبه می توان بررسی کرد :مدل سازی شخصیت ها به زیبایی انجام شده است. بخصوص Ghost,niobeتا حد زیادی طبیعی طراحی شده ا ند و حرکاتشان نیز جالب و با وجود پیچیده بودن زیباست .

در مقابل گرافیک محیط بازی چندان جالب نیست . لوازم و وسایل ضمخت ساخته شده اند و مناسب بازی های جدید نیستند .
صدای بازی در حد قابل قبولی است .صداگذاری فیلم ها به خوبی انجام گرفته است . در خود بازی نیز جلوه های صوتی و صدای بازیگران مناسب است . البته توجه داشته باشید برای جلوه های صوتی از روش Eax advanced HD استفا ده شده و تنها زمانی می توانید تمام صداها را باکیفیت بالا بشنوید که از کارت های صدای Audigy2 یا Creative Audigi استفاده کنید !

برای شروع بازی می توانید یکی از دو شخصیت ghost ,niobe را انتخاب کنید . کنترل های هر دو شخصیت تقریباً مشابه است . ضربات با ترکیب کلیدهای راست و چپ ماوس با حرکتی ممکن است . کلیدها تقریباً مناسب طراحی شده اند وبا کمک آنها می توانید ضربات و حرکات متنوعی انجام دهید .

منوهای بازی از نقاط ضعف ETMمحسوب می شوند . اولین صفحه برای ورود به بازی حاوی تنظیم های پیشرفته گرافیکی مثلGamma یاShadeing است . در حالت استاندارد این صفحه باید در بخشAdvanced (پیشرفته ) تنظیمات گرافیک قرار داشته باشد. جالب است که امکان این تنظیم ها در خود بازی وجود ندارد و برای استفاده از آن باید از بازی خارج شوید.

در منوی اصلی بازی (پس از ورود ) شاهد یک انتخاب متفاوت نسبت به منوهای استاندارد بازی های دیگر هستند :

Hacking

باورود به این بخش محیطی شبیه به Dos ظاهر می شود .با کمک این بخش می توانید کارهای جالبی انجام دهید . البته کار با Hacking مشکل بوده و نیاز به صرف زمان برای یادگیری است.

مهم ترین عملکردهای این بخش عبارتند از:

امکان بازی چند نفره،مشاهده فیلم های بازی،افزایش قابلیت سلاح ها،بازکردن درهای مخفی و مکان های پنهان هر مرحله،امکان چند بازی کوچک

همان طور که مشاهده می کنید چند مورد از بخش های بالا به بصورت استاندارد در منوی اصلی قرار می گرفتند (مثل بازی چند نفره و … ) که این مورد نیز از نقاط ضعف بازی است.

در مجموع می توان ENTER THE MATRIX را یک بازی متفاوت به حساب آورد که با وجود مشکلات ذکر شده جذابیت های بسیاری برای بازیگران بخصوص کسانی که فیلم های Matrix را دیده اند دارد.

توجه: واکسن نزنید! مطالب مهم و اضطراری در اینجا…

دیدگاهتان را بنویسید