دانلود فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه زیرنویس فارسی کیفیت بالا

با زیرنویس فارسی و بازبینی

خلاصه داستان

داستان قسمت سوم درست از جایی شروع می‌شود که قسمت دوم (ارباب حلقه‌ها: دو برج) تمام شده بود.

اِنتها (به انگلیسی: Ent) از برج آیزنگارد محافظت می‌کنند و فرودو و سم که توسط گالوم هدایت می‌شوند در بیابان داگورلد (میدان نبرد) هستند، و این در حالی است که حلقه از گردن فرودو آویزان است. او با سم راه کوه نابودی را در پیش گرفته و سنگینی حاصل از مسئولیتی را که حلقه روی دوشش گذاشته‌است را احساس می‌کند. آن‌ها باید به کوه نابودی بروند چرا که حلقه در آنجا به وجود آمده و در آنجا هم باید از بین برود؛ که ناگهان با تاریکی هوا مواجه می‌شوند و باید از گالوم که یکی از حمل‌کننده‌های سابق حلقه بوده‌است و اکنون چهره‌اش تغییر یافته کمک بگیرند.

ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (انگلیسی: The Lord of the Rings: The Return of the King) یک فیلم ماجراجویی فانتزی حماسی به کارگردانی پیتر جکسون، بر پایهٔ جلد سوم ارباب حلقه‌ها نوشتهٔ جی. آر. آر. تالکین است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. این فیلم آخرین قسمت از سه‌گانهٔ ارباب حلقه‌ها است و توسط باری ام آزبرن، جکسون و فرن والش تهیه شده‌است. فیلم‌نامهٔ فیلم توسط والش، فیلیپا بوینس و جکسون نوشته شده‌است. پیش از این، ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه (۲۰۰۱) و ارباب حلقه‌ها: دو برج (۲۰۰۲) منتشر شدند. بازگشت پادشاه دنبالهٔ طرح داستانی دو برج است و در آن فرودو، سم و گالوم راهی کوه نابودی در موردور می‌شوند تا حلقه یگانه را نابود کنند، اما از اهداف واقعی گالوم اطلاعی ندارند. در همین حین گندالف، آراگورن، لگولاس، گیملی و سایر افراد در حال متحد شدن با یکدیگر علیه سائورون و لژیون‌هایش در میناس تیریت هستند.

این فیلم در مجموع توانست ۱۱ جایزه اسکار را از آن خود کند و با فروش ۱٫۱ میلیارد دلاری خود ششمین فیلم پر فروش تاریخ سینمای جهان تا سال ۲۰۰۳ شود. این فیلم همچنین بالاترین فروش در بین فیلم‌های ارباب حلقه‌ها داشت و پرفروش‌ترین فیلم سال شد. همچنین فیلم با بودجه ۹۶ میلیون دلاری موفق به فروشی بیش از ۱ میلیارد دلار شد که آن را به یکی از پر پرسودترین فیلم‌های تاریخ تبدیل کرد.

بازیگران فیلم عبارت اند از الیجاه وود، ایان مک کلن، ویگو مورتنسن، لیو تایلر، شان آستین، اندی سرکیس، کیت بلانشت و برنارد هیل که در قسمت‌های پیشین هم حضور داشتند در این فیلم حضور دارند. فیلم ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه پرفروشترین فیلم در زمان اکران و پرسودترین فیلم در زمان اکران بوده و همچنین پرفروشترین فیلم کمپانی نیو لاین سینما تا سال ۲۰۱۱ و پیش از فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم بود. ارباب حلقه‌ها تنها فیلمی است که توانسته تمام نامزدی‌های خود در جوایز اسکار را ببرد و از این حیث هنوز رکورد دار هست. فیلم ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه در رتبهٔ هفتم لیست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در وبگاه IMDb قرار دارد. ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه با فروش بالغ بر ۱٫۱۴۲ میلیارد دلار، بیست و چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید