دانلود فیلم تعقیب 1998 دوبله فارسی Following کامل1080p 720p 480p

تعقیب (به انگلیسی: Following) نام یک فیلم درام دلهره آور محصول سال ۱۹۹۸ بریتانیا است. تعقیب نخستین فیلم بلند کریستوفر نولان است.

فیلم به صورت ۱۶ میلی‌متری و سیاه و سفید ساخته شده و تماماً در خیابان‌های لندن فیلمبرداری شده‌است. بیشتر زمان فیلم به صورت دستی فیلمبرداری شده و برای آن بیشتر از نور موجود در صحنه استفاده شده‌است.[۲] بودجه فیلم فقط ۶ هزار دلار بوده‌است.

داستان
نویسنده‌ای برای پیداکردن شخصیت‌های داستانش شروع به تعقیب افراد در خیابان‌ها می‌کند. تعقیب کردن برای او یک عادت شده به‌طوری‌که هر روز به‌طور تصادفی فرد خود را انتخاب می‌کند و به دنبال او می‌رود. مهمترین قانون او این است که زمانی که متوجه شد شخص چه کاره است یا کجا زندگی می‌کند سراغ نفر تازه‌ای می‌رود. تا اینکه روزی تصمیم می‌گیرد فرد به‌خصوصی را تعقیب کند …

موسیقی فیلم
ساخت موسیقی فیلم را دیوید جولیان بر عهده داشته و کوشیده است تا اندوه و نیز فضای ترس را در محیط‌های محصور به وجود بیاورد. موسیقی متن فیلم تعقیب، هیچ‌وقت به صورت آلبوم منتشر نشد.[۲]

جوایز
جایزهٔ ببر از جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم روتردام[۱]
جایزهٔ سیاه و سفید اسلَم دَنس[۱]
حواشی فیلم
نقش افسر پلیس را جان نولان، عموی کریستوفر نولان ایفا می‌کند.
دیوید جولیان (سازندهٔ موسیقی متن فیلم) و اما توماس (تهیه‌کنندهٔ فیلم و همسر فیلمساز) نقش‌هایی حاشیه‌ای را در فیلم ایفا کرده‌اند.
منزل زن بلوند (لوسی راسل) در واقع منزل پدر و مادر کریستوفر نولان بوده‌است.
خانهٔ محل فیلم، واقعاً در جریان فیلمبرداری مورد سرقت قرار گرفته و اشیائی از آن سرقت شده‌است.
آپارتمان نویسنده در واقع محل زندگی جرمی تئوبالد (بازیگر نقش اول) بوده‌است

دیدگاهتان را بنویسید