دانلود فیلم “غلامرضا تختی” با کیفیت بالا

غلامرضا تختی فیلمی در سبک زندگی‌نامه‌ای و ورزشی به کارگردانی بهرام توکلی، تهیه‌کنندگی سعید ملکان و به قلم بهرام توکلی و سعید ملکان محصول سال ۱۳۹۷ است.[۲] این فیلم در نخستین روز از سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.[۳]

با شرکت در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر این فیلم توانست در ۱۰ بخش کاندید کسب سیمرغ بلورین شود که در نهایت موفق شد در دو بخش سیمرغ بلورین را از آن خود کند.

این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ در سینماهای ایران اکران شده‌است.[۴]

سکانس های تلخ پایانی این فیلم با آواز سوزناک محمد معتمدی خوانده شده و از شعری از رهی معیری میباشد.

دانلود رایگان و صددرصد قانونی:

داستان فیلم غلامرضا تختی با قرائت و امضای وصیت نامه آغاز می‌شود، سپس با فلاش بک(رجعت به گذشته) از دوران کودکی‌اش را که در فقر شدید و در آلونک‌های خانی آباد جنوب تهران می‌گذراند. پدرش رجب خان یخچال دار قدیمی داشت که در طرح گسترش راه‌آهن مصادره می‌شود و این امر فقرشان را تشدید می‌کند و کار پدر را به جنون می‌کشاند.

غلامرضا که به کشتی علاقه داشت در گام‌های اولیه‌اش برای کشتی‌گیر شدن در دوران نوجوانی ناکام می‌ماند و هنگام کار در تأسیسات نفتی مسجد سلیمان به تنهایی شروع به تمرین می‌کند. او سرانجام کارگری در مناطق نفتی را رها می‌کند، به تهران نزد خانواده‌اش برمی گردد و در باشگاه پولاد عبدالحسن فعلی معروف به حاج فعلی، مربی کشتی این باشگاه استعدادش را کشف می‌کند. غلامرضا به سرعت به عضویت در تیم ملی کشتی ایران در می‌آید و در دوران جوانی نخستین بار در مسابقات کشتی هلسینکی ۱۹۵۱ مدال نقره و در المپیک ملبورن ۱۹۵۶ مدال طلا می‌گیرد. تختی همزمان با افتخارات ورزشی به خاطر مردم داری و روحیه ای که درکمک به مستمندان داشت به محبوبیت‌های فراوانی می‌رسد و در عین حال با مسائل زندگی خصوصی و خانوادگی اش هم درگیر است.

موفقیت تختی در میدان‌های ورزشی حسادت‌های هم تیمی‌های او را برمی‌انگیزد، و محبوبیتش در میان مردم باعث ایجاد حساسیت در حکومت می‌شود، به‌خصوص که او گرایشی به جبهه ملی و مصدق داشت. کارشکنی‌های دوجانبه (حسادت‌های ورزشی و کارشکنی) همراه با چند ناکامی در اواخر دوران ورزشی‌اش، تختی را سرخورده و خسته می‌کند و ازدواجش در ۱۲ آبان ۱۳۴۵ هم نه تنها تغییری در وضعیت او نمی‌دهد بلکه به دلیل اختلاف‌های او با همسرش این وضعیت تشدید می‌شود. تولد پسرش بابک در شهریور ۱۳۴۶ نیز تأثیری در وضعیت او ندارد و سرانجام جهان پهلوان غلامرضا تختی در هفدهم دی ۱۳۴۶ و دو روز پس از تنظیم وصیت نامه‌اش در دفترخانه ای، در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک تهران با خوردن دارو دارفانی را وداع گفت.[۵]

بازیگران[ویرایش متنی]

صداپیشه[ویرایش متنی]

جشنواره‌ها[ویرایش متنی]

سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر[ویرایش متنی]

قسمتنامزدنتیجه
بهترین فیلم‌برداریحمید خضوعی ابیانهبرنده
بهترین طراحی صحنهکیوان مقدمبرنده
بهترین فیلم از نگاه تماشاگرانسعید ملکانسوم
بهترین فیلمسعید ملکاننامزدشده
بهترین کارگردانیبهرام توکلینامزدشده
بهترین تدوینمیثم مولایینامزدشده
بهترین موسیقی متنافشین عزیزینامزدشده
بهترین صداگذاریامیرحسین قاسمینامزدشده
بهترین جلوه‌های ویژه بصریمحسن خیرآبادی، رضا میثاقی، شهاب نجفینامزدشده
بهترین طراحی لباسامیر ملک‌پورنامزدشده
بهترین چهره‌پردازیسعید ملکاننامزدشده

جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران[ویرایش متنی]

قسمتنامزدنتیجه
بهترین فیلمسعید ملکاننامزدشده
بهترین کارگردانیبهرام توکلینامزدشده
بهترین فیلمبرداریحمید خضوعی ابیانهنامزدشده
بهترین موسیقی متنافشین عزیزینامزدشده
بهترین تدوینمیثم مولایینامزدشده
بهترین دستاورد فنیکیوان مقدم (طراحی صحنه)نامزدشده
بهترین دستاورد فنیمحسن خیرآبادی، رضا میثاقی و شهاب نجفی (جلوه‌های بصری)برنده

دیدگاهتان را بنویسید