ده استاد برتر در انیمه‌ها – از اونیزوکا تا جیرایا

اساتیدی دوست‌داشتنی

بااینکه بسیاری از هواداران به رشد و بلوغ شخصیت‌های اصلی موردعلاقه‌شان عشق می‌ورزند، برخی دیگر عاشق آشنایی بیشتر با اساتید و راهنماهایی هستند که به این شخصیت‌ها در رشد و بهتر شدن در حرفه‌شان کمک می‌کنند. چه این اساتید هواداران را با مهارت‌های عالی دبیری خود جذب کنند و چه با رابطه خاصشان با شاگردهایشان، از یاد بردن متدهای هر یک از آنها امری بس دشوار است. انیمه به هواداران چندین استاد نشان داده که شاید در بستر مدرسه درخشش چندانی ندارند اما تأثیر خود را در میان خیل عظیم داستان‌های این‌چنینی گذاشته‌اند.

به همین دلیل ما بر آن شدیم که به تعداد انگشت‌شماری از این گروه خاص بپردازیم.

10- هانتر هانتر (Hunter X Hunter)

کروگر شاید شبیه دختر جوانی به نظر برسد اما او می‌تواند اگر لازم باشد به‌زور شاگردانش را مجبور به پیروی از آموزه‌هایش کند

بیسکوئیت کروگر یکی از شخصیت‌های جذابی است که در خط داستانی Greed Island معرفی شد. این جذابیت تنها از روی ظاهر و پتانسیل او نبود بلکه به خاطر شیوه‌ای بود که برای تمرین دادن کیلوا و گون در پیش گرفت.

او کسی بود که هیچ‌گونه تنبلی را تحمل نمی‌کرد و شایسته به یدک کشیدن عنوان قوی‌ترین شخصیت در طول این خط داستانی بود.
بااینکه بیسکوئیت چند برخورد جدی با کیلوا به خاطر رفتار بی احترامانه اش در ابتدا داشت اما با مرور زمان رابطه خوبی با آنها شکل داد و به یکی از یارانی که آنها می‌توانستند روی او حساب کنند تبدیل شد.

9- سول ایتر (Soul Eater)

فرانکن اشتاین شاید به شاگردهایش سخت بگیرد اما هدفش قدرتمندتر کردن آنها در طی این پروسه است

سول ایتر دنیای عجیبی را به هوادارانش ارائه داد که آنها آرزو دارند در دنیای واقعی بخشی از آن باشند. اما این خواسته به خاطر توانایی‌ها و قدرت‌های شخصیت‌هایش نیست بلکه به دلیل برجسته و رنگارنگ بودن شخصیت‌های داستان است.

دکتر فرانکن اشتاین شخصیتی زیرک و مرموز بود. علی‌رغم آنکه چیزهای بسیاری درباره فرانکن اشتاین وجود دارد که هواداران از آن بی‌اطلاع‌اند، اکثریت بر این حقیقت واقف‌اند که او فردی است که شاگردانش را محک می‌زند حتی اگر روش‌هایش به مذاق سایرین خوش نیاید.
دکتر فرانکن اشتاین شاید یک دانشمند مجنون باشد که دوست دارد به شاگردانش حمله کند اما او با اعمال خود آنها را تربیت می‌کند.

8- آنساتسو کیوشیتسو (Assassination Classroom)

استاد کورو هدف قتل شاگردانش بود اما در انتها تبدیل به مورد اعتقادترین دوست آنها شد

بااینکه هدف استاد کورو مردن به خاطر اعتقاد و باور شخصیت‌ها از خطرناک بودن او بود، هواداران هرگز انتظار نداشتند که از این شخصیت عجیب درس‌های بزرگ زندگی یاد بگیرند.
او استادی شریف و خوش‌قلب بود که بسیاری را با پیشروی داستان شوکه کرد و مرگش قلب شاگردان و هواداران او را در هم شکست.

علی‌رغم آنکه او می‌توانست به‌راحتی به شاگردانش آسیب بزند و آنها را مجازات کند، کورو در عوض دیدگاهی که شاگردانش از او داشتند را با مهربانی و الگویی مناسب بودن برای آنها از بین برد.

7- معلم بزرگ اونیزوکا (Great Teacher Onizuka)

ایکیچی اونیزوکا شاید متدهای نامناسب تدریس داشته باشد اما دانش‌آموزانش مدرسه را با اشتیاق و هدفی شایسته ترک می‌کنند

بااینکه بسیاری از هواداران معتقدند که معلم بزرگ اونیزوکا یک انیمه بزرگ‌سال دهه نودی است که بیش‌ازحد بزرگ‌شده، سایرین به راین باورند که این مجموعه به آنها سناریوهایی خنده‌دار را نشان داد که برای سالیان سال در ذهنشان باقی خواهد ماند.
مهم‌تر از همه، تمامی اینها به لطف شخصیت‌های رنگارنگ مجموعه و شخصیت اصلی آن ایکیچی اونیزوکا میسر شد.

ایکیچی اونیزوکا شاید تاحدی یک معلم بی‌خیال و منحرف برای شاگردانش بود اما او همچنین کسی بود که آنها را به تعقیب موفقیت وادار کرد.
علی‌رغم تاکتیک‌ها و متدهای گاهی اوقات به‌ظاهر اشتباه و افراطی‌اش، اونیزوکا درس مهمی به دانش‌آموزانش درباره دنبال کردن علاقه‌شان خارج از مدرسه و تعقیب آن هدف در هر شرایطی آموخت.

6- وان پیس (One Piece)

سیلورز ریلی یکی از قدرتمندترین اعضای گُل دی. راجرز است و به لوفی هر آنچه که درباره قوی‌تر شدن وجود دارد آموخت

نه تنها سیلورز ریلی کسی بود که به‌عنوان یکی از قدرتمندترین افراد گل دی راجرز در وان پیس خدمت کرد بلکه استادی عالی بود که به مانکی دی. لوفی همه‌چیز را درباره هاکی و کاپیتانی بهتر بودن برای افرادش آموخت.

او استادی بی‌نظیر بود که مورداحترام لوفی و بوآ هنکاک قرار داشت. بااینکه ریلی فردی با سن بالاست که دوران دزد دریایی بودنش را پشت سر گذاشته اما او هنوز هم می‌تواند در برابر برخی از قدرتمندترین دشمنان دنیای وان پیس از خود دفاع کند.

5- یویو هاکوشو (Yu Yu Hakusho)

گنکای مشکلات زیادی با یوسوکه داشت اما به‌تدریج یاد گرفت به او احترام بگذارد

گنکای شاید در یویو هاکوشو به‌پایان راه خود رسیده باشد اما در اینکه او یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های این داستان بود شکی نیست. علی‌رغم مسن بودن، کنگای با افراد جوان و خطرناک بسیاری دست‌به‌یقه شد مانند شیشیواکامارو، در طی خط داستانی Dark Tournament.

او همچنین استادی عالی برای یوسوکه اورامشی بود و به او اطلاعات بسیاری درباره انرژی روح (Spirit energy) و جزئیات تأمل برانگیز دیگر آموخت. بااینکه کنگای مشکلات خود را در ابتدای همکاری‌شان با یوسوکه داشت او بعدها نسبت به او نرم‌تر شد و از بخشش انرژی به او برای شکست توگورو دریغ نکرد.

4- آکادمی قهرمان من (My Hero Academia)

شوتا آیزاوا می‌تواند شاگردانش را دلسرد کند اما می‌داند چطور برنامه‌های تمرین مناسب برای آنها ترتیب ببیند

بااینکه آل مایت سمبل صلح در مای هیرو آکادمیاست، شوتا آیزاوا با در نظر گرفتن تمامی جوانب استاد بهتری از آل مایت است
بااینکه آیزوا ممکن است مشکلاتی در رابطه با صبر اندک و رفتارهای دلسردکننده‌اش داشته باشد اما او به خوبی می‌داند چه برنامه‌های تمرینی را برای توانایی‌های خاص هر یک از شاگردانش در نظر بگیرد.

علاوه بر این، Quirk آیزاوا اگر بتواند به دشمن خود به مدت کوتاهی نگاه کند به او اجازه می‌دهد که Quirk سایرین را از بین ببرد. این توانایی او را به فردی ارزشمند در نبردها تبدیل می‌کند. از Quirk بی‌همتای تا متدهای تدریس، او فردی است که شایستگی دریافت لقب استاد برتر را دارد.

3- فول متال آلکمیست (Fullmetal Alchemist)

ایزومی کرتیس کیمیاگری قابل است که باور دارد مردم باید راه‌هایی برای حل مشکلات خود پیدا کنند

ایزومی کرتیس تنها یک کیمیاگر دوست‌داشتنی در داستان نبود بلکه به خاطر باورها و روش‌های تدریسش الگوی مهمی برای شاگردانش نیز تلقی می‌شد.
به‌عنوان‌مثال، به عقیده او مردم پیش از آنکه از سایرین کمک طلب کنند خودشان باید راه‌هایی را برای حل کردن مشکلاتشان پیدا کنند و از کیمیاگری تنها در صورت لزوم استفاده کنند.

علاوه بر این، ایزومی فردی سرسخت است و در برابر هر مشکلی که سر راهش قرار گیرد بااراده و اعتمادبه‌نفس بالا به مقابله با آن می‌رود.
علی‌رغم مستقل بودن، ایزومی از نشان دادن آنکه رنج کشیدن در انسان‌ها پدیده‌ای طبیعی است ابایی ندارد و پناه آوردن برادران الریک برای پشتیبانی احساسی به او نشان‌دهنده روحیه مهربان و همدردی کننده اوست.

2- ناروتو (Naruto)

جیرایا شاید یک استاد منحرف باشد اما او ارتباط قوی با شاگردانش و هواداران مجموعه دارد

سوای بامزه و منحرف بودن او، جیرایا استاد تعداد بی‌شماری دانش‌آموز بود و شخصیتی است که مرگش هنوز هم اوقات خیل عظیمی از هواداران این مجموعه را تلخ می‌کند. او نه تنها به ناروتو اوزوماکی کمک کرد تا مهارت کامل در استفاده از راسنگان به‌دست بیاورد بلکه به پدر او نیز درس‌های مهم فراوانی آموخت.

جیرایا زندگی بسیاری از شخصیت‌هایی را که با آنها در ارتباط بود تحت تأثیر قرار داد، مانند سونید، که پس از شنیدن خبر مرگ او در طی نبرد با رهبر آکاتسوکی، پین، در هم شکست.
با توجه به اینکه سونید کسی است که از نشان دادن ضعف در برابر دیگران خوشش نمی‌آید، واکنش او به مرگ جیرایا به شما نشان می‌دهد که تا چه حد بر روی این شخصیت تأثیر گذاشته است.

1- دراگون بال (Dragon Ball)

استاد روشی بی‌شک یکی از اساتید برجسته انیمه است و می‌تواند بسیاری از دشمنان قدرتمند را علی‌رغم سن بالایش شکست دهد

استاد روشی الهام‌بخش شاگردان و حتی هوادارانی است که او را با اشتیاق دنبال می‌کردند.
برخلاف جیرایا، استاد روشی همچنان در کنار شاگردان سابقش گوکو و کریلین به زندگی خود ادامه می‌دهد.

استاد روشی بارها و بارها ثابت کرده که می‌تواند در برابر تهدیدهای جدید از خود محافظت کند مثل عملکرد او در خط داستانی تورنمنت قدرت انیمه Dragon Ball Super.

دیدگاهتان را بنویسید