راهنمای نصب ماد ماینکرفت نسخه جاوا با مادهای ماینکرفت دنیای جدیدی را خلق کنید

بیش از ۱۰ سال از انتشار نسخه‌ی رسمی بازی ماینکرفت (Minecraft) می‌گذرد. این محصول جهان باز و مستقل استودیو موجانگ (Mojang) که امروزه تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تمام ادوار شده است، در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط شرکت مایکروسافت و با قیمت ۲٫۵ میلیارد دلار خریداری شد.

ماینکرفت

زمانی که شرکت مایکروسافت ماینکرفت را با قیمت ۲.۵ میلیارد دلار خریداری کرد، عده بسیاری معتقد بودند که این مبلغ برای عنوانی مثل ماینکرفت بیش از اندازه است. با این حال، چندی پیش این کمپانی اعلام کرد که فروش ماینکرفت به بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه رسیده است و حالا این عنوان فاصله چندانی با تبدیل شدن به پرفروش‌ترین بازی تاریخ ندارد.

مادهای ماینکرفت


یکی از بهترین قابلیت‌های ماینکرفت که آن را از سایرین جدا می‌کند، قابلیت افزودن پلاگین‌های شخصی و توسعه کدهای ماینکرفت است که به ما توانایی خلق گیم ماد‎‌های (Gamemode) متفاوت و سرورهای گوناگونی را می‌دهد.

خروجی این قابلیت گاهی به خلق موارد عجیب و جالبی می‌انجامد. از این رو در این مطلب قصد دارم به شیوه نصب و اجرای این مادها بپردازم. البته توجه داشته باشید که این راهنمای تنها منحصر به نسخه‌ی جاوا بازی می‌باشد.

نصب ماد ماینکرفت روی لانچر Tlauncher


برای نصب ماد ماینکرفت روی لانچر Tlauncher، ابتدا لانچر را اجرا کنید. سپس در پنجره باز شده و قسمت پایین سمت چپ روی گزینه TL Modes مطابق شکل کلیک کنید. با کلیک برروی این گزینه لیستی از مادهای در دسترس متناسب با این لانچر برای شما نمایش داد خواهد شد.

بعد از انتخاب ماد موردنظر، با استفاده از منوی زیرین اقدام به نصب ماد پک متناسب با ورژن ماد وردنظر کنید. در انتها روی گزینه Install کلیک کنید. حال کافیست برای دانلود و اجرای ماد مورد نظر تنها چند ثانیه منتظر بمانید. توجه داشته باشید که اگر ماد نصبی مورد نظر با ورژن چک شما یمسان نباشد امکان اجرای صحیح بازی وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید