رویداد پلی استیشن ثابت کرد اینسامنیاک استودیو بزرگی است

استودیو پیشتاز نسل پلی استیشن ۵

رویداد پلی استیشن ثابت کرد اینسامنیاک استودیو بزرگی است

اینسامنیاک در شوکیس پلی استیشن ۲۰۲۱ دو بازی جدید معرفی کرد و به نظر می‌رسد این استودیو نقش مهمی در آینده سونی داشته باشد.

از God of War: Ragnarok گرفته تا ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic رویداد پلی استیشن شوکیس ۲۰۲۱ پر از اعلامیه‌های هیجان انگیز بود. با این وجود استودیو اینسامنیاک گیمز در این رویداد دو نمایش از بازی‌های مارول یعنی Marvel’s Wolverine و Spider-Man 2 را داشت. به نظر می‌رسد اینسامنیاک به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از استودیو‌های برتر سونی و همچنین هسته اصلی پلی استیشن ۵ است.

اگر به هر دلیلی رویداد پلی استیشن را نتوانستید ببینید، از طریق یوتیوب ویجیاتو می‌توانید آن را مشاهده کنید.

اینسامنیاک

اگرچه هم اکنون استودیوهای فوق‌العاده زیادی زیر چتر پلی استیشن قرار دارند، اما تعداد بازی‌های کنونی اینسامنیاک پیام واضحی برای طرفداران پلی استیشن دارد و به نظر می‌رسد استودیو قدرتمند بعدی متعلق به سونی خواهد بود. با وجود سابقه قدیمی این استودیو در زمینه توسعه بازی‌های فوق‌العاده‌ای مانند Spyro the Dragon برای پلی استیشن ۱، جای تعجب نیست که چرا سونی به این توسعه‌دهنده اعتماد و ایمان زیادی دارد.

شروع طوفانی اینسامنیاک در نسل هشتم

پیش از صحبت درباره اینکه چرا اینسامنیاک به یکی از توسعه‌دهندگان اصلی بازی‌های پلی استیشن ۵ تبدیل شده، بهتر است نگاهی به جایگاه این استودیو در سال‌های اخیر داشته باشیم. هر چند این استودیو از زمان تاسیس در حال ساخت بازی‌های کنسول پلی استیشن بوده اما تا سال ۲۰۱۹ (یک سال پس از انتشار Marvel’s Spider-Man) توسط سونی خریداری نشده بود.

اینسامنیاک

این استودیو در نسل کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان با بازی Sunset Overdrive که انحصاری ایکس باکس وان بود، توجهات را به سمت خود جلب کرد. اتفاقات این بازی جهان باز در شهر بزرگی رخ می‌داد و بازیکنان قابلیت‌های زیادی در آن داشتند و همچنین در برخی موارد شبیه به Spider-Man بود. این بازی باعث موفقیت اینسامنیاک در این نسل شد، اما استودیو بازی بعدی خود یعنی Ratchet and Clank را به صورت انحصاری برای پلی استیشن عرضه کرد.

در آن زمان تقریبا مشخص شد که اینسامنیاک به دنبال این است که توسط پلی استیشن خریداری شود، زیرا بازی‌های Ratchet and Clank و Marvel’s Spider-Man به توصیف نسل پلی استیشن ۴ کمک زیادی کردند و از بهترین بازی‌های کنسول نسل هشتم سونی محسوب می‌شوند.

اینسامنیاک‌ پیشتاز نسل پلی استیشن ۵ است

با وجود اینکه هنوز یک سال از عمر پلی استیشن ۵ نگذشته بود، اینسامنیاک دو عنوان مهم برای انی کنسول ارائه کرد. Spider-Man: Miles Morales همزمان با کنسول عرضه شد و تنها چند ماه بعد در تابستان سال جاری بازی Ratchet and Clank: Rift Apart منتشر شد. اینسامنیاک با انتشار این دو بازی بسیاری از ویژگی‌های سخت افزاری جدید کنسول پلی استیشن ۵ را مورد استفاده قرار داد و از آن‌ها رونمایی کرد.

اینسامنیاک

اکنون اینسامنیاک دو پروژه دیگر را معرفی کرده که هر دو به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۵ عرضه می‌شوند. البته هنوز این دو بازی در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارند و به صورت دقیق نمی‌توان درباره کیفیت آن‌ها صحبت کرد، اما اگر از نظر کیفیت با دیگر بازی‌های استودیو برابر باشند، مطمئنا به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا خواهند کرد. در رویداد پلی استیشن مشخص شد که Spider-Man 2 قرار است جایی در ۲۰۲۳ منتشر شود و تاریخ انتشار Marvel’s Wolverine نیز اعلام نشده بود. با این وجود توسعه دو بازی به صورت همزمان برای کنسول پلی استیشن ۵ نیز بسیار قابل توجه است.

واکسن نزنید! اطلاعات مهم و اضطراری در اینجا (کلیک کنید) !!

دیدگاهتان را بنویسید