زک اسنایدر قصد داشت این ویلن‌های بتمن را به دنیای دی‌سی بیاورد

رویایی که محقق نشد

زک اسنایدر قصد داشت این ویلن‌های بتمن را به دنیای دی‌سی بیاورد

برای بسیاری از طرفداران، حضور زک اسنایدر به عنوان کارگردان در دنیای دی‌سی بسیار کوتاه بود. چراکه پس از کناره‌گیری او از فیلم Justice League در سال ۲۰۱۷، اسنایدر مجبور شد با چنگ و دندان برای بازگشت به دنیای دی‌سی و فیلم اختصاصی خود بجنگد.

اسنایدر سرانجام نسخه مورد نظر خود از لیگ عدالت یا همان Justice League اسنایدر کات را ساخت که امسال اکران شد. پس از آن دیگر خبری مبنی بر حضور اسنایدر در پروژه جدیدی از دی‌سی نبود و از همین رو برخی تصور می‌کنند حضور او در دی‌سی بسیار کوتاه بوده و وی می‌تواند داستان‌های بیشتری در این جهان برای طرفداران روایت کند.

با این حال هم زک اسنایدر و هم برادران وارنر، برخلاف خواسته طرفداران کمی از یکدیگر فاصله گرفته‌اند و تاکنون شاهد همکاری مجدد آن‌ها نبوده‌ایم. البته زک اسنایدر بیکار ننشست و چندین ماه قبل خبرهایی از ساخت فیلم Army of Thieves و تریلر آن که پیش‌درآمدی بر فیلم اصلی Army of the Dead محسوب می‌شود، منتشر شد. علاوه بر آن اسنایدر برای ساخت فیلم Army Of The Dead 2 که دنباله همان عنوان اول است، قراردادی با نتفلیکس امضا کرده.

گویا همکاری اسنایدر و نتفلیکس ادامه داشته و وی قرار است فیلم علمی‌تخیلی جدیدی به نام Rebel Moon را کارگردانی کند. به نظر می‌رسد که نزدیک‌ترین پروژه اسنایدر به ساخت فیلمی از فرانچایز جنگ ستارگان خواهد بود.

با این اوصاف، خبرنگاران و طرفداران این کارگردان هنوز هم سوال‌های زیادی درباره برنامه‌های او و ایده‌هایی که قصد داشته در دنیای گسترش یافته دی‌سی پیاده کند، از وی می‌پرسند. به عنوان مثال وبسایت BroBible اخیرا از او درباره ویلن‌های کلاسیک بتمن که قصد داشته به فیلم‌های دی‌سی وارد کند، پرسیده شد و اسنایدر این‌گونه پاسخ داده است:

بدون شک کت‌وومن و ریدلر دو تا از ویلن‌هایی هستند که ما قبلا درباره‌شان صحبت کرده بودیم. به یاد داشته باشید ریدلر به نوعی شبیه کسی بود که معادله ضد حیات را در فیلمنامه‌های خیالی روی زمین کشف کرد.

زک اسنایدر

فیلمنامه‌هایی که اسنایدر به آن‌ها اشاره کرده، پیش‌نویس‌هایی هستند که او و کریس تریو (نویسنده Justice League اسنایدر کات) هنگام کار روی فیلم‌های Batman v Superman: Dawn of Justice و Justice League نوشته بودند. این دو فیلم قرار بود لیگ عدالت قسمت اول و دوم نام بگیرند.

اسنایدر در یکی از تورهای مطبوعاتی طولانی که برای فیلم Justice League اسنایدر کات برگزار شده بود، لوکیشن‌هایی را که دوست داشت داستانش را در آنجا روایت کند، فاش کرد و قسمتی از داستان مربوط به Darkseid و معادله ضد حیات که می‌تواند تاثیر بسیار منفی‌ روی سوپرمن (هنری کویل) داشته باشد.

در فیلمنامه‌های مصوری که اسنایدر زمانی در دالاسِ تگزاس به نمایش گذاشته بود، مشاهده شد ریدلر توانسته کدی را کشف و معادله ضد حیات را حل کند. بدین ترتیب آینده

اما به جز جوکر (جرد لتو)، دیگر ویلن‌هایی که اسنایدر تمایل داشت در فیلم‌هایش از آن‌ها استفاده کند می‌توان به لکس لوتر (جسی آیزنبرگ)، دث‌استروک (جو منگنیلو)، استپن‌ولف اشاره کرد. وی همچنین بیان کرد که شخصیت پنگوئن در فیلم بتمن مت ریوز هم می‌توانست در لیست مورد نظر وجود داشته باشد. اسنایدر در این باره گفت:

صادقانه بگویم من دوست دارم پنگوئن را ببینم و فکر می‌کنم حضور او می‌تواند جالب باشد. به نظرم او یک شخصیت فوق‌‌العاده است و من دوست دارم نسخه‌ای از او را ببینم. اینکه بتوانید او را تجزیه کرده و به شخصیتی دیوانه‌وار تبدیل کنید، بسیار عالی خواهد بود.

زک اسنایدر عاشق ساختار شکنی سنتی است و آن را در نظرات مختلف خود جای می‌دهد. جالب است که او تایید می‌کند برای شخصیتی مانند پنگوئن نیاز به اردو زدن است. به نظر می‌رسد این همان چیزی است که کالین فارل برای تفسیر خود در فیلم بتمن مت ریوز (در نقش پنگوئن) بر اساس تریلر‌ها آورده است.

متاسفانه، ما احتمالا نمی‌توانیم این شخصیت‌ها را در پروژه زک اسنایدر دی‌سی ببینیم، اما پنگوئن، ریدلر و کت‌وومن همگی بخشی از شخصیت‌های فیلم The Batman هستند که قرار است در تاریخ ۴ مارس ( ۱۳ اسفند) اکران شود.

دیدگاهتان را بنویسید