سرورهای Metal Gear Solid 5 در کنسول‌های نسل هفتم به زودی خاموش می‌شوند-ترک ادامه‌دار بازی‌ها از پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360

سرورهای Metal Gear Solid 5 در کنسول‌های نسل هفتم به زودی خاموش می‌شوند

طبق اطلاعیه جدیدی که توسط وب سایت رسمی کونامی منتشر شده، به نظر می‌رسد پشتیبانی آنلاین بازی Metal Gear Solid 5 برای کنسول‌های پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 به زودی پایان خواهد یافت.

پست جدیدی که در وب سایت رسمی کونامی منتشر شده است عنوان می‌کند سرورهای بازی Metal Gear Solid 5 برای پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 اوایل سال آینده بسته خواهند شد. کونامی در این پست، مراحل مربوط به حذف پشتیبانی این بازی را به صورت کامل توضیح داده است.

بازی Metal Gear Solid 5

طبق زمانبندی ارائه شده پس از ۳۰ نوامبر (۹ آذر) بسته‌های الحاقی حالت آنلاین بازی دیگر قابل خرید نخواهند بود. سپس در ۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند) بازی دیگر قابل خرید نخواهد بود و سرانجام در ۱ مه ۲۰۲۲ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) بازی Metal Gear Solid 5 دیگر هیچ سرور فعالی در این کنسول‌ها نخواهد داشت.

با این وجود پس از خاموش‌ شدن‌ سرورها، بازیکنان همچنان می‌توانند حالت تک نفره و داستانی بازی را انجام دهند. همچنین بازیکنان کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نیز همچنان می‌توانند برای مدتی از حالت چند نفره و آنلاین بازی لذت ببرند. راک‌استار نیز اخیرا اعلام کرده بود که پشتیبانی بازی GTA Online از کنسول‌های پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 به زودی تمام خواهد شد. از سویی دیگر، آینده سری Metal Gear Solid بسیار مبهم به نظر می‌رسد و هیچ اخبار رسمی درباره بازی‌های بعدی این سری شنیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید