سریال Squid Game بیش از ده سال در دست ساخت بود

سریال در بهترین زمان ممکن منتشر شد

سریال Squid Game بیش از ده سال در دست ساخت بود

کارگردان Squid Game یعنی هوانگ دونگ-هیوک فاش کرد که این سریال به علت داستان منحصر بفردش بیش از ده سال در دست ساخت بوده است.

سریال Squid Game به یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های تاریخ نتفلیکس تبدیل شده است. این سریال داستان ۴۵۶ فرد شدیدا بدهکار را دنبال می‌کند که برای برنده شدن یک جایزه نقدی چند ده میلیونی، در یک سری بازی کودکانه اما مرگبار شرکت می‌کنند. «بازی ماهی مرکب» بعد از انتشار در تاریخ ۲۶ سپتامبر به سرعت به محبوبیتی نجومی دست یافت و با دریافت نظرات به شدت مثبت، هم‌اکنون به پربیننده‌ترین سریال نتفلیکس در ۹۰ کشور دنیا تبدیل شده است.

این موفقیت بزرگ در حالی اتفاق افتاده که Squid Game سریالی بسیار خشن و بعضا ترسناک است که با ساختار منحصر بفردش هیچ تضمینی برای موفقیتش در کار نبود. این چیزیست که کارگردان سریال هم در مصاحبه جدیدش با The Korean Times به آن اشاره کرده است. دونگ-هیوک در این مصاحبه فاش کرد که او این سریال را بیش از ده سال در دست ساخت داشت، اما به همین دلایل سال‌ها برای ارائه‌اش به شبکه‌ها صبر کرد تا جامعه به داستان‌های خشن‌تر عادت کند.

تبدیل کردن این داستان به سریال یک ماجراجویی بود، درست همانند ده سال پیش. می‌دانستم که دو حالت بیشتر وجود ندارد: یا یک شاهکار یا یک شکست بزرگ. ایده پشت این کار بسیار آزمایشی بود. دائم از خود می‌پرسیدم آیا مخاطبان قانع می‌شوند که چرا این شخصیت‌ها جانشان را به خطر می‌اندازند تا بازی‌های کودکانه بازی کنند یا نه. بعد از حدودا ۱۲ سال، دنیا جوری تغییر کرده که اتفاقا از چنین داستان‌های غیرعادی و خشنی استقبال می‌شود. بازی‌های سریال که بازیکنانش سر آن دیوانه می‌شوند، مطابق با خواسته‌های مردم برای رسیدن به موفقیتی بزرگ با چیزهایی همچون رمزارز، املاک و بورس است. بسیاری می‌توانند با این داستان هم‌ذات‌پنداری کنند.

سریال Squid Game هم اکنون در نه قسمت در دسترس قرار دارد. هنوز مشخص نیست که فصل دومی از این سریال در کار باشد یا خیر. دونگ هیوک اخیرا صراحتا گفت که درباره‌اش مردد است و اگر قرار باشد فصل دومی از سریالش ساخته شود، او به کمک بیشتری در زمینه نویسندگی و گارگردانی آن نیاز خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید