سونی تا بهار ۲۰۲۵ هیچ بازی بزرگی عرضه نخواهد کرد

پیش‌بینی کاهش فروش پلی استیشن ۵

سونی تا بهار ۲۰۲۵ هیچ بازی بزرگی عرضه نخواهد کرد

سونی انتظار دارد که میزان فروش پلی استیشن ۵ در سال آینده کاهش داشته باشد، چون تا بهار ۲۰۲۵ بازی انحصاری بزرگی برای عرضه به بازار ندارد. 

در کنفرانس مالی جدید سونی به این نکته اشاره شد که تاکنون ۵۴.۷ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ به فروش رسیده است و درآمد شرکت از این طریق افزایش پیدا کرده است. با این وجود سونی پیش‌بینی کرده بود که در سال مالی ۲۰۲۴ می‌تواند ۲۵ میلیون کنسول به فروش برساند، اما تاکنون تنها ۱۶.۴ میلیون PS5 فروخته است.

انتظار می‌رود تا پایان ماه مارچ فروش این کنسول به ۲۱ میلیون دستگاه برسد. به دلیل ورود به نیمه دوم چرخه کنسول، هدف این شرکت بهینه سازی فروش با تاکید بیشتر بر تعادل با سود است. بنابراین انتظار می‌رود که فروش کنسول از سال مالی آینده به تدریج کاهش یابد. کاهش عرضه تعداد بازی‌های انحصاری در سال ۲۰۲۳ بدون شک تاثیر زیادی در این زمینه داشته است.

فروش پلی استیشن ۵ سونی

در مورد بازی‌های فرست پارتی، هدف سونی ادامه تمرکز بر تولید محصولات با کیفیت بالا و تولید بازی‌های لایو سرویس زنده است. با وجود اینکه پروژه‌های بزرگی برای پلی استیشن ۵ در دست ساخت قرار دارند، در سال مالی آینده هیچ بازی جدیدی مانند God of War: Ragnarok و Marvel Spider-Man 2 از فرنچایز بزرگی این شرکت به بازار منتشر نمی‌شوند.

درآمد سونی از سرویس‌های خود نیز افزایش داشته و از ۱۲۲.۲ میلیون ین (۷۵۹ میلیون یورو) به ۱۳۷ میلیارد ین (۸۵۰ میلیون یورو) رسیده است. بر اساس گزارش مالی سونی، مجموع کاربران PS Network تا پایان سه ماه سوم ۲۰۲۳ به عدد ۱۲۳ میلیون رسیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید