ششمین لاک‌پشت خانواده‌ی لاک‌پشت‌های نینجا دوباره به این گروه می‌پیوندد

خواهر گمگشته باز آید

ونوس (Venus) عضوی از لاک‌پشت‌های نینجاست که تاریخچه‌اش با این تیم تا دهه‌ی ۹۰ میلادی و پیش از پیوستگی بازنویسی شده‌ی آی‌دی‌دبلیو پابلیشینگ و خیلی قبل‌تر از تبدیل شدن جنیکا (Jennika) به پنجمین عضو لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته‌ی نوجوان بازمی‌گردد. به همین دلیل است که حالا از ونوس به عنوان ششمین لاک‌پشت نینجا یاد می‌شود ولی چنین چیزی به این معنا نیست که او اهمیت کمی برای تیم دارد.

ونوس نخستین بار در سریال لایو-اکشن Ninja Turtles: The Next Mutation دهه‌ی ۹۰ به عنوان اولین لاک‌پشت پنجم در تاریخ لاک‌پشت‌های نینجا در همه‌ی مدیوم‌ها معرفی شد. ولی بازخورد تماشاچیان نسبت به این شخصیت همانند کل سریال منفی بود. بنابراین ونوس نیز همچون خود سریال خیلی زود کنار گذشته شد و دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.

رونمایی از ونوس در شماره‌ی ۱۲۷ کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles
رونمایی از ونوس در شماره‌ی ۱۲۷ کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles

این وضعیت پایدار بود تا این که ونوس زیر نظر آی‌دی‌دبلیو پابلیشینگ به پیوستگی دنیای لاک‌پشت‌های نینجا افزوده شد. در شماره‌ی ۱۲۷ کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles، ونوس به دنیای بنیادین لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته‌ی نوجوان بازگشت. با این وجود، در این مقطع جنیکا به عنوان پنجمین لاک‌پشت نینجا پذیرفته شده بود تا ونوس در جایگاه ششم قرار بگیرد.

البته ونوس هیچگاه علاقه‌ی چندانی نداشت که عضوی از خانواده‌ی این چهار برادر باشد. درست است که ششمین لاک‌پشت نینجا ارتباط ویژه‌ای با داناتلو برقرار کرده و این دو هر از چند گاهی به هم کمک می‌کنند ولی او تنها می‌خواهد که به زندگی خودش سرگرم باشد و به آن سر و سامان دهد. ونوس توجه فراوانی نسبت به گروه لاک‌پشت‌های نینجا نداشت تا این که رویدادهای شماره‌های گذشته‌ی Teenage Mutant Ninja Turtles رخ دادند.

ونوس دوباره به گروه لاک‌پشت‌های نینجا می‌پیوندد

در شماره‌ی ۱۴۲ کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles، دکتر جسپر بارلو (Dr. Jasper Barlow) که دانشمند و جراحی شرور است، یکی از هم‌پیمانان جهش‌یافته‌ی لاک‌پشت‌های نوجوان را می‌رباید. حالا آن‌ها به هر چه کمک ممکن نیاز دارند تا بتوانند دوستشان را بازگردانند. با همه‌ی این اوصاف ولی در حال حاضر گروه لاک‌پشت‌های نینجا دچار هرج و مرج شده است.

داناتلو مسیر خودش را گرفته است تا به بررسی جادو بپردازد آن هم در حالی که نسبت به تهدیدات آینده‌ی آرماگون (Armaggon) وسواس پیدا کرده است. دیگر اعضای تیم نیز به طور کلی پس از رویداد The Armageddon Game با چیزی که از آن‌ها انتظار می‌رود فاصله پیدا کرده‌اند. با این وجود پس از این دزدی، زمانش رسید تا لاک‌پشت‌های نوجوان اختلافات خود را کنار بگذارند تا به هم در پیدا کردن دوستشان کمک کنند.

به این ترتیب، داناتلو از حباب وسواسش بیرون می‌آید و با کمک ذهنش از طریق صفحه‌ی اختری با ونوس ارتباط برقرار می‌کند تا از او بخواهد تا به این جست و جو و نجات بپیوندد. در حالی که همه شوکه شده‌اند، ونوس به این فراخوان پاسخ می‌دهد تا برای نخستین بار به طور رسمی پس از سریال دهه‌ی ۹۰ همراه لاک‌پشت‌های نینجا شود.

ونوس در شماره‌ی ۱۴۲ کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles همراه لاک‌پشت‌های نینجا می‌شود. (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)
ونوس در شماره‌ی ۱۴۲ کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles همراه لاک‌پشت‌های نینجا می‌شود. (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)

اگر از هواداران Ninja Turtles: The Next Mutation بوده باشید، این رویداد می‌تواند بسیار شما را به ذوق آورد. ولی از طرف دیگر این لحظه در دنیای لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته‌ی نوجوان نیز بسیار مهم به شمار می‌آید. ونوس تنها به خاطر خود دکتر بارلو پدید آمده است؛ چرا که این دانشمند روی او آزمایش انجام می‌داد تا به شکل حال حاضرش برسد. حالا پیوند ونوس با جسپر بارلو او را تبدیل به یک شخصیت محوری در این ماجرا می‌کند تا ونوس تنها یک ادای احترام ساده نباشد و شاید همان شخصیتی به شمار آید که می‌تواند باعث موفقیت این مأموریت شود.

با این که ونوس حالا به عنوان ششمین لاک‌پشت نینجا به شمار می‌آید ولی هواداران قدیمی این گروه او را به عنوان نخستین لاک‌پشت پنجم تیم می‌شناسند تا رویداد حال حاضر کمیک Teenage Mutant Ninja Turtles یک جایگاه پرمعنا برای خانواده‌ی لاک‌پشت‌ها باشد.

منبع: ScreenRant

دیدگاهتان را بنویسید