صداپیشه شخصیت مرد عنکبوتی در سن ۹۰ سالگی در گذشت

پل سولز (Paul Soles)، صداپیشه شخصیت مرد عنکبوتی در انیمیشن‌های دهه ۶۰ میلادی، در سن ۹۰ سالگی جان خود را از دست داد.

آنجلا رایت (Angela Wright)، مدیربرنامه‌ها پل سولز، ساعاتی پیش این خبر را در فیسبوک با طرفداران به اشتراک قرار داد. پل سولز علاوه‌بر انیمیشن مرد عنکبوتی، در انیمیشن کلاسیک Rudolph the Red-Nosed Reindeer نیز  نقش مهمی برعهده داشت. او در کشور کانادا مجری برنامه‌ای به اسم Canada After Dark بود که در دهه ۷۰ میلادی پخش می‌شد. سولز در ادامه فعالیت هنری خودش مجری برنامه Take 30 برای شبکه CBC بود.

سال پیش در رویداد Action Figure Expo در کانادا، پل سولز در از زندگی هنری خودش صحبت کرد. سولز باور داشت که شروع کار او نتیجه شانس و فرصت‌های بی شماری بود و واقعا از به دست آوردن این موقعیت‌ها شکرگزار بود. او می‌دانست که دسترسی به همه این فرصت دشوار و از سختی کار بسیار آگاه بود.

مرد عنکبوتی

صحبت‌های پل سولز را در زیر می‌توانید بخوانید:

واقعاً همه چیز از رادیو شروع شد. شغل تابستانی من در دانشگاه تقریباً همیشه در ایستگاه‌های رادیویی بود. در پایین‌ترین سطح شما صبح‌ها وارد ایستگاه می‌شوید و شب آنجا را ترک می‌کنید. اما می‌تونید همه کاری انجام دهید و مهارت‌های مختلفی را یاد بگیرید. مثل این بود که برای رفتن به دانشگاه یا مدرسه تجارت حقوق دریافت کنید. با گذشت زمان، سال‌های خشک بسیاری وجود داشت و من به رزومه خود نگاه می‌کردم و می‌گفتم، آیا این سقف پیشرفت من است؟

حالا که به این قضیه نگاه می‌کنم و شگفت‌انگیز است توانسته‌ام کارهای بسیار خوبی انجام دهم. اما بیشتر از مدیریت خوب، من واقعاً خوش شانس بودم. من باید بگویم که دیگران این شانس را به من دادند. این فرصت‌ها همه چیز را برای من ممکن کرد. من بسیار سپاسگزارم و باید عذرخواهی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید