عرضه توکن نات کوین نزدیک است! گزینه‌های پیش روی دارندگان NOT چه هستند؟

پروژه ارز دیجیتال مبتنی بر بازی نات کوین (Notcoin) توانست در ۳ ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۳۵ میلیون بازیکن جمع‌آوری کند و استخراج نات کوین از طریق بازی کردن در تلگرام نیز به یک ترند محبوب در فضای ارزهای دیجیتال تبدیل شد. حالا تیم توسعه‌دهنده نات کوین، آماده راه‌اندازی توکن NOT در بلاک چین تون یا همان دِ اوپن نتورک (The Open Network) طی روزهای آینده است. پس از آنکه عرضه رسمی این توکن به تاخیر افتاد، در این مطلب خواهیم دید که دلیل این تاخیر چه بوده است.

همچنین نگاهی به نحوه تبدیل ووچرها به نات کوین خواهیم داشت و خالق این پروژه به ما می‌گوید که بازیکنان نات کوین با موجودی خود دقیقاً چه کارهایی می‌توانند بکنند. با ما همراه باشید تا درباره تحولات اخیر نات کوین و زمان عرضه آن در آینده بیشتر بدانیم.

نات کوین در یک قدمی عرضه

تیم نات کوین در روزهای اخیر در کانال رسمی خود اعلام کرد که صرافی‌ها در حال کار برروی ادغام جتون‌های (Jetton) به‌روزشده این توکن  با کیف پول‌های پرتراکنش هستند. در همین حال، تیم توسعه نات کوین قصد دارد نحوه دریافت توکن، معامله ووچرها، خرید و فروش و تجربه کاربری را برای کاربران خود ارتقاء ببخشند.

نات کوین

با این حال، توسعه‌دهندگان می‌گویند که زمان لیست شدن نات کوین نزدیک شده، اما عجله‌ای برای آن نیست و کاربران با توجه به آینده زیبایی که در پیش است، باید سعی کنند از مسیر لذت ببرند.

تیم توسعه‌دهنده نات کوین به کاربران توصیه کرده است که در مورد وب۳ (Web3) اطلاعات بیشتری کسب کنند و کیف پول‌هایی مانند تون کیپر (Tonkeeper) نصب کنند و نحوه خرید و برداشت ارزهای دیجیتال را به خوبی بیاموزند. همچنین کسانی که بخواهند، هم‌اکنون می‌توانند ووچرهای پیش‌فروش نات کوین را در بازار گت جمز (getgems) خریداری کنند و توکن wNOT پیشتیبانی‌شده توسط ووچرها در شاردیفای (shardify.app) در دسترس است. گفتنی است که ووچرها و توکن‌های wNOT در زمان نزدیک به عرضه توکن، قابل تبدیل به توکن نات کوین خواهند بود.

چطور نات کوین بخریم؟

در واقع، پس از ایجاد توکن NOT، این پروژه در ربات تلگرامی خود یک قابلیت اختصاصی ارائه خواهد کرد که افراد از طریق آن می‌توانند ووچرهای نات کوین خود را به یک قرارداد هوشمند ارسال کنند و در مقابل، توکن نات کوین دریافت کنند.

با این حال، روش دیگری نیز توسط توسعه‌دهندگان توصیه شده که استفاده از پلتفرم شاردیفای است. کاربرانی که نمی‌خواهند از تلگرام توکن به دست بیاورند، می‌توانند ووچرهای نات کوین خود را در این پلتفرم به توکن‌های رپدشده نات کوین (wNOT) تبدیل کنند، هر چند که نباید فراموش کرد این روش مقداری کارمزد اضافه با خود به همراه دارد. در نهایت، هنگامی که نات کوین به‌صورت رسمی راه‌اندازی شود، کاربران می‌توانند توکن‌های رپدشده خود را مستقیماً به نات کوین تبدیل کنند.

نات کوین کی عرضه می‌شود؟
ساشا پلوتوینوف (Sasha Plotvinov)، یکی از خالقان نات کوین در گفت‌وگوی اختصاصی با دی‌کریپت (Decrypt) در مورد تأخیر در عرضه توکن NOT و اینکه چه زمانی باید منتظر عرضه آن باشیم صحبت کرد. این توکن قرار بود در حوالی روز ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت) و تقریباً هم‌زمان با هاوینگ بیت کوین انجام شود. اما تیم نات کوین اعلام کرد که راه‌اندازی این توکن در تاریخ اولیه انجام نخواهد شد و به‌زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

پلوتوینوف می‌گوید که در ابتدا هم‌زمانی راه‌اندازی نات کوین با هاوینگ بیت کوین، برای توسعه‌دهندگان جذاب بوده است؛ اما با نزدیک‌شدن به تاریخ راه‌اندازی تیم نات کوین به این نتیجه رسیده که به زمان بیشتری نیاز دارد تا مطمئن شود که راه‌اندازی توکن بدون مشکل انجام خواهد بود.

هم‌بنیان‌گذار نات کوین اظهار داشته است با توجه به اینکه ۳۵ میلیون کاربر هم‌زمان قرار بوده وارد زنجیره شوند و کارهایی انجام دهند، باید مطمئن شویم که بلاک چین کار می‌کند، زیرساخت‌ها و کیف پول‌ها کار می‌کنند و همه این اتفاقات باید هم‌زمان اتفاق بیافتد تا همه چیز خراب نشود. پلوتوینوف افزود که نمی‌توان کاربران را محدود کرد یا نمی‌توانید به برخی افراد اجازه دهید توکن‌ها را ضرب کنند و بقیه منتظر باشند که همه چیز دوباره شروع به‌کار کند.

او همچنین توضیح داد که توکن نات کوین در پایان این ماه یعنی ماه آوریل راه‌اندازی خواهد شد. پلوتوینوف در این باره افزود:

از دیدگاه ما، پایان آوریل همچنان زمان عالی است. البته برای من اهمیتی ندارد که زمان آن را کمی جلوتر هم ببرم. هر چه آمادگی بیشتری داشته باشیم، بهتر است. فکر نمی‌کنم همه دوست باشند که در این مورد عجله کنیم.

او همچنین گفت که راه‌اندازی ووچرهای پیش از بازار نات کوین از طریق توکن‌های غیرمثلی (NFT) برای بازیکنان دارای امتیازات زیاد، یک تست اولیه بوده و باعث شده که تیم نات کوین چیزهای زیادی یاد بگیرد و حالا باید آماده غوغای بزرگ باشیم.

بازیکنان برای استفاده از موجودی نات کوین چه گزینه‌هایی دارند؟

پلوتوینوف، می‌گوید که بازیکنان ۳ گزینه کلیدی برای مدیریت موجودی نات کوین خود دارند. گزینه نخست این است که با وجود به پایان رسیدن مرحله ماینینگ اولیه این ارز دیجیتال در هفته‌های گذشته، گزینه ماینینگ از طریق بازی پس از راه‌اندازی توکن باز خواهد گشت. با این حال قرار است تغییراتی در مدل ماینینگ ایجاد شود، اما بازیکنان خواهند توانست با فعالیت در بازی به اشکال متفاوتی نسبت به گذشته، توکن کسب کنند.

راهکار مدیریت وجوه دیگر برای بازیکنان این است که می‌توانند توکن‌هایشان در بازی نگه دارند و از آنها برای دسترسی به سطوح، امکانات و برخورداری از دسترسی‌های اضافه در بازی استفاده کنند. پلوتوینوف انتظار دارد بخش قابل توجهی از مخاطبان به بازی ادامه دهند و احتمالاً از توکن هایشان در بازی استفاده کنند.

توکن نات کوین

گزینه سوم برای بازیکنان نات کوین، برداشت توکن‌ها است که دو راه اصلی برای این کار وجود دارد. هم‌بنیان‌گذار تون کوین می‌گوید یک راه این است که کاربران خواهند توانست توکن‌های خود را به حسابی در یک صرافی متمرکز منتقل کنند. با این حال، او اشاره نکرده که در زمان راه‌اندازی نات کوین دقیقاً چه صرافی‌هایی از نات کوین پشتیبانی خواهند کرد. همچنین یک راهکار دیگر نیز وجود دارد و آن هم برای کسانی است که ترجیح می‌دهند که توکن نات کوین خود را به یک کیف پول تحت کنترل خود منتقل کرده و نگهداری کنند.

با این حال، خالق نات کوین می‌گوید که در هر دو این سناریو مربوط به برداشت و مبادله این توکن، تیم نات کوین در اوپن بیلدرز (Open Builders) قصد دارد آن را به یک فرایند بدون اشکال تبدیل کند که در وهله اول به‌عنوان دلیل اصلی تأخیر توکن ذکر شد.

دیدگاهتان را بنویسید