عنوان موبایلی Asphalt 9 یکی از جاه‌طلبانه‌ترین بازی‌های ریسینگ حال حاضر است

رقابتی سخت برای اثبات بهترین بودن

پلتفرم موبایل اگرچه بازی‌های متنوع بسیاری را در اختیار کاربران موبایلی قرار می‌داد، اما همیشه کمبود یکسری از عناوین خاص؛ در بین این بازی‌های موبایلی حس می‌شد. توسعه دهندگان موبایلی، بجای استفاده از ایده‌های خلاقانه؛ به دنبال استفاده از کلیشه‌های خسته‌کننده رفته بودند و همین کافی بود تا پلتفرم موبایل خودش را در نیمه راه نابودی ببیند. صحبت از پلتفرمی است که همه طرفداران بازی‌های ویدیویی آن را به عنوان یک پلتفرم جادویی می‌شناختند و خلاقیت‌های توسعه‌دهندگان آن‌ها، هیچ حد و مرزی نداشت! حالا همه‌چیز دست به دست هم داده بود تا این پلتفرم، راهی خوابی عمیق شود و تنها یک معجره می‌توانست که پلتفرم موبایل را دوباره به آن‌چیزی که لیاقتش را داشت، بازگرداند.

بازی‌های ریسینگ موبایلی یکی از جذاب‌ترین عناوین موبایلی هستند که همیشه طرفداران بسیاری نیز داشته‌اند. بازی‌هایی که عمدتا به دلیل مکانیزم‌های جذاب و گیم‌پلی رنگارنگشان، با بازخورد خوب منتقدان رو به رو شده‌اند و تبدیل به زمینه‌ای عالی برای بهبود بازی‌های این پلتفرم شده‌اند. برای مدت بسیاری، پلتفرم موبایل عناوین ریسینگ چندان جذابی برای دفاع نداشت و شما اگر دلتان برای تجربه یک عنوان ریسینگ موبایلی تنگ می‌شد، گزینه‌های زیادی برای تجربه شما در دسترس نبود. محدودیت‌های پلتفرم موبایل نیز در این قاعده بی‌تاثیر نبوده و کمبود یک فرنچایز جذاب موبایلی، واقعا اذیت‌کننده بود.

اما محدودیت‌های موبایلی در آن سال‌ها، توجیه خوبی برای توسعه دهندگان موبایلی نبود. آن‌ها باید راهی برای حل کردن این موضوع پیدا می‌کردند تا ناجی بازی‌های موبایلی از یکنواخت شدن باشند. در راه توسعه یک فرنچایز جذاب ریسینگ موبایلی، عناوین بزرگ و کوچک بسیاری خودشان را در این راه فدا کردند. بازی‌هایی که هرگز آنطوری که باید و شاید دیده نشدند! اما مسیری را که آن‌ها شروع کردند، امروزه فرنچایز‌های جذاب ریسینگ درحال ادامه دادن هستند و دیگر می‌توان از باز‌ی‌های ریسینگ موبایلی هم انتظارات واقعا بالایی داشت.

Asphalt 9

اگر علاقه‌مند به دنیای بازی‌های ریسینگ موبایلی باشید، حتما نام فرنچایز جذاب Asphalt را شنیده‌‌اید. فرنچایزی که در همان روز‌های ابتدایی، به اندازه‌ای جذاب بود که با نقد‌های خوب منتقدان رو به رو شد و انقلابی بزرگ، برای بازی‌های این سبک محسوب می‌شد. حالا سال‌هاست که ردپای این فرنچایز در بین دیگر بازی‌های موبایلی، پر رنگ‌تر شده و با ساخت نسخه‌ها و انتشار عناوین مختلف؛ تبدیل به یکی جذاب‌ترین فرنچایز‌های ریسینگ پلتفرم موبایل شده‌ است. کیفیت بازی‌های Asphalt به اندازه‌ای عالی است که حتی پس از گذشت سال‌ها، همچنان جذاب‌اند و محتوای سرگرم کننده متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در واقع، این همان دلیلی است که این فرنچایز را اعتیادآور کرده و تجربه می‌تواند واقعا سرگرم کننده باشد.

استودیوی بازی‌سازی Gameloft که جز یکی از بزرگ‌ترین توسعه دهندگان موبایلی محسوب می‌شود، با ساخت فرنچایز جذاب Asphalt؛ قدمی بزرگ را در راه ساخت بازی‌های ریسینگ موبایلی برداشته است. اگر Forza Horizon و Need for Speed یکه‌تاز بازی‌های ریسینگ باشند، روی موبایل؛ این فرنچایز Asphalt است که بزرگان این سبک را به چالش می‌کشد و توان رقابت با آن‌ها را دارد. Asphalt یک شبیه‌ساز رانندگی با المان‌های مسابقه‌ای نیست! بلکه بازی خود سرعت است و به خوبی حسی فوق‌العاده از رانندگی با ماشین‌های چندصد اسب بخاری را به شما انتقال خواهد داد و جنون سرعت را در شما بیدار خواهد کرد.

بازی Asphalt 9 که جدیدترین عضو خانواده فرنچایز Asphalt است، در سال ۲۰۱۸ برای کنسول‌های نسل هشتمی و کامپیوتر‌های شخصی توسعه پیدا کرد. بازی طبق عادت دیگر بازی‌های این فرنچایز در دسترس کاربران موبایلی نیز قرار گرفت و تا به امروز یکی از موفق‌ترین بازی‌های ریسینگ موبایلی است. ‌چیزی‌که این بازی را تبدیل به شاهکار جذاب کرده، گرافیک فوق‌العاده بازی است. گرافیک بازی بقدری بالاست که در نگاه اول؛ به هیچ عنوان نمی‌توان باور کرد که با یک بازی موبایلی طرف هستیم و استودیوی Gameloft در ساخت این بازی چیزی کم و کسر نذاشته است.

سال‌هاست که دیگر بازی‌های ریسینگ داستان‌های چندانی برای روایت ندارند و این موضوع تبدیل به کلیشه‌ای عادی در بین توسعه دهندگان این سبک بازی‌ها شده است. این قضیه درباره بازی Asphalt 9 نیز یکسان است و Gameloft مثل دیگر بازی‌های این فرنچایز، تصمیم گرفته است که از ظرفیت‌هایش در توسعه بهتر گیم‌پلی استفاده کند. این موضوع شاید برای برخی خوشایند نباشد اما این تصمیم Gameloft در ساخت بازی Asphalt 9 هر چند تلخ، اما گیم‌پلی بازی را به طرز عجیبی جذاب کرده است و بازی پتانسیل‌های بالایی در بخش گیم‌پلی دارد.

Asphalt 9

برای اجرای بازی Asphalt 9 نیاز به دسترسی به اینترنت دارید


بازی Asphalt 9 در واقع ادامه دهنده راهی است که استودیوی Gameloft با ساخت بازی Asphalt 8 قصد داشت که آن را ادامه دهد. گیم‌پلی بازی ساده است و اگر نسخه قبلی این فرنچایز را بازی کرده باشید، Asphalt 9 نیز به خوبی می‌تواند برای شما سرگرم کننده باشد. البته این ‌گیم‌پلی کلیشه‌ای به هیچ عنوان بد نیست و Gameloft تلاش کرده است که با پایبندی به ریشه‌های اصلی این مجموعه و با استفاده از المان‌های نوآورانه و جهش گرافیکی؛ تجربه‌ای جذاب اما آشنا باشد. تلاشی که واقعا هم عالی از آب درآمده است و بازی Asphalt 9 را تبدیل به شاهکاری تمام کرده.

چه انتظاری از یک بازی ریسینگ موبایلی دارید؟ Asphalt 9 دقیقا همان‌چیزی است که منتظرش بودید! ماشین‌ها یکی از مهم‌ترین المان‌های هر بازی ریسینگی هستند و فرنچایز Asphalt؛ کارنامه خوبی در لایسنس کردن ماشین‌ها دارد و جدیدترین عضو آن‌ها نیز از همین فرمول استفاده می‌کند. ماشین‌های لایسنس‌شده چند صد اسب بخاری و قابلیت‌های شخصی‌سازی، دست شما را برای لذت بردن از بازی؛ باز گذاشته‌اند. از طرفی مسابقات پلکانی و بخش آنلاین بازی نیز، یکی دیگر از دلایلی هستند که این بازی را واقعا جذاب کرده‌اند و محتوای بازی نسبت به یک عنوان موبایلی؛ کاملا راضی‌کننده است.

از کوه‌های هیمالا تا خیابان‌های سانفرانسیسکو! پیست‌های مسابقه‌ای یکی از جذاب‌ترین بخش‌های هربازی ریسینگی محسوب می‌شوند و خوشبختانه بازی Asphalt 9 از تنوع خوبی در محیط‌های مسابقه‌ای بهره‌مند است. تمامی کاری که باید در بازی بکنید، مسابقه دادن تا سرحد جنون است تا درنهایت برنده بازی شوید. موانع مختلفی در بازی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای تغییر جهت و یا پرش‌های بلند استفاده کرده و یا حتی رقابانتان را از دوره مسابقه حذف کنید. ارتقای موتوری خودروها نیز یکی دیگر از اولویت‌های مهم در بازی است! زیراکه شما باید همیشه در یک مسابقه برای اثبات بهترین بودن؛ پشت فرمان بنشینید.

Asphalt 9

اجازه دهید که رو راست باشیم؛ گرافیک بازی شاهکاری به تمام معناست! برخی از استودیوی‌های بازی‌سازی هستند که پلتفرم موبایل را در حد و اندازه کنسول‌ها می‌دانند. استودیوی Gameloft نیز از جمله همین استودیوهاست که محدودیت‌های پلتفرم موبایل برایش هیچ اهمیتی ندارد و تنها چیزی‌که می‌خواهد، انتقال یک تجربه کنسولی است. گرافیک بازی Asphalt 9 واقعا چشم‌نواز است و رنگ‌ها طراحی و جزئیات محیط در آن به بهترین شکل صورت گرفته است. موسیقی بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و آهنگ‌های لایسنس شده بازی، در کنار گرافیک و تنوع خوب ماشین‌ها؛ حسی دوست داشتنی را به مخاطب انتقال می‌دهد.

پیشنهاد میشه!

بازی Asphalt 9 نهمین عضو خانواده Asphalt است که توسط استودیوی بازی‌سازی Gameloft در سال ۲۰۱۸ راهی پتلفرم‌های مختلف شده است. گرافیک بازی شاهکاری به تمام معناست به جرات می‌توان گفت که می‌تواند با عناوین کنسولی رقابت کند. گیم‌پلی بازی به دلیل استفاده از ماشین‌های لایسنس‌شده؛ تجربه‌ای جذاب است و از طرفی موسیقی‌های جز و پاپ بازی، تجربه این بازی را دوست داشتنی‌تر نیز کرده‌اند.Asphalt 9: Legends

  • سازندهGameloft
  • سیستم عاملiOS اندروید
  • ژانرمسابقه‌ایورزشی
  • حجم:2100 مگابایت

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید