فروش ایکس باکس سری اس برای اولین بار در ژاپن از پلی استیشن ۵ پیشی گرفت

قهرمان جدید مایکروسافت در ژاپن

فروش ایکس باکس سری اس برای اولین بار در ژاپن از پلی استیشن ۵ پیشی گرفت

ایکس باکس سری اس به قهرمان جدید مایکروسافت در ژاپن تبدیل شده و فروش آن در این کشور برای اولین بار از پلی استیشن ۵ پیشی گرفت.

«الکس آنیل» مدیر بازرگانی ژاپن از شرکت Limited Run Games با نقل کردن آمار فروش ارائه شده توسط Famitsu این خبر را گزارش کرده است. طبق توییت او، ایکس باکس سری اس با فروش ۶۱۲۰ دستگاه بیش از دو برابر پلی استیشن ۵ فروش داشته که هر دو نسخه فیزیکی و دیجیتال کنسول سونی ۲۹۶۳ واحد فروش کرده است.

ایکس باکس همیشه تلاش داشته تا در بازار ژاپن، سهم خود را افزایش دهد. در حالی که به راحتی میلیون‌ها دستگاه پلی استیشن به فروش می‌رسد، تاکنون تنها ایکس باکس ۳۶۰ موفق شده بیش از یک میلیون دستگاه به فروش برساند. فروش ایکس‌باکس وان به سختی به بیشتر از ۱۰۰ هزار دستگاه می‌رسد و فروش ترکیبی ایکس‌باکس سری ایکس و اس کمی بیشتر از ۲۰۰ هزار دستگاه است.

ایکس باکس سری اس

نکته قابل توجه دیگر اینکه فروش مادام العمر پلی استیشن ۵ در ژاپن حدود ۱.۶ میلیون دستگاه است که فاصله بسیار زیادی نسبت به ایکس باکس دارد و احتمالا بیشتر از این هم خواهد شد، اما عرضه کنسول سونی در سال‌های گذشته با مشکلات و کمبودهای مواجه بوده است.

همچنین فروش ناچیز ایکس باکس سری ایکس نشان می‌دهد که بازیکنان ژاپنی، نسخه کوچک‌تر و ایکس باکس سری اس را بیشتر ترجیح می‌دهند که احتمالا به دلیل کمبود تلویزیون‌های 4K در ژاپن یا به دلیل اینکه مشتریان ژاپنی «طراحی جمع‌و‌جور و زیبا» را ترجیح می‌دهند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید