فروش پلی استیشن 5 در بریتانیا از یک میلیون دستگاه عبور کرد

شکست رکورد کنسول‌های قبلی در ۳۹ هفته

فروش پلی استیشن 5 در بریتانیا از یک میلیون دستگاه عبور کرد

پلی استیشن 5 از رکورد فروش یک میلیون دستگاه در بریتانیا عبور کرد و توانست رکورد کنسول‌های قبلی خانواده پلی استیشن را شکست دهد.

همانطور که Gamesindustry.biz در گزارش خود عنوان می‌کند، پلی استیشن 5 از زمان عرضه خود در نوامبر سال گذشته تنها ۳۹ هفته نیاز داشت تا به نقطه عطف فروش یک میلیون دستگاه در بریتانیا برسد و نزدیک‌ترین رقیب داخلی خود یعنی پلی استیشن 4 را شکست دهد. همچنین با این وجود پلی استیشن 5 رسما پرفروش‌ترین کنسول سونی در بریتانیا است.

پلی‌ استیشن 5

هر چند پلی استیشن 4 هنوز بیشترین میزان فروش سال جاری را حفظ کرده بود، با افزایش موجودی کنسول نسل بعدی سونی در ماه جولای، میزان فروش آن نیز پیشرفت کرد و توانست نسل قبل خود را شکست دهد. گفته می‌شود تنها در دوره زمانی ماه جولای تا آگوست حدود ۱۵۱ هزار دستگاه فروخته شده است.

از نظر جهانی نیز سونی قبلا اعلام کرده بود که بیش از ۱۰ میلیون کنسول پلی استیشن 5 در سراسر جهان با موفقیت به فروش رسیده است. اگر رشد افزایش موجودی کنسول جدید در سایر نقاط جهان نیز اتفاق افتاده باشد، می‌توان گفت که پلی استیشن 5 اکنون از نظر جهانی نیز پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است. با این وجود باید تا گزارش مالی سه ماهه بعدی سونی منتظر بمانیم تا اخبار جدیدی درباره موفقیت کنسول جدید منتشر شود.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که پلی استیشن 5 در حالی توانست به رکورد بیشترین میزان فروش در سریع‌ترین زمان ممکن دست پیدا کند که همچنان خرید آن در بریتانیا و سایر کشورهای جهانی دشوار است. از ماه نوامبر، کنسول‌های به صورت پراکنده فقط در برخی فروشگاه‌های آنلاین موجود بوده‌اند. دلیل عمده این امر، کمبود جهانی تراشه بوده است که بیشتر صنایع از جمله صنعت بازی‌‌های ویدیویی را تحت تاثیر خود قرار داده است. با این حال انتظار می‌رود شرایط با وجود واکسیناسیون جهانی در سال‌های آینده بهتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید