فیلمبرداری فیلم The Batman رسما به پایان رسید پس از چندین بار توقف

فیلمبرداری فیلم The Batman

مت ریوز به تازگی با انتشار توئیتی اعلام کرده که پس از تاخیرهای فراوانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا پیش آمده بود، فیلمبرداری فیلم The Batman با بازی رابرت پتینسون به صورت رسمی به پایان رسیده است.

فیلم The Batman به نویسندگی و کارگردانی مت ریوز که رابرت پتینسون در آن نقش بتمن را ایفا کرده، قرار است تا یک برداشت جدید و جدی را از شوالیه‌ی سیاه‌پوش گاتهام به نمایش بگذارد. این اثر روی جنبه‌های کارآگاهی بروس وین تمرکز دارد و در آن با دشمنان نام‌آشنایی روبه‌رو خواهیم شد.

اگرچه مدت زمان زیادی از آغاز مراحل تولید این فیلم مورد انتظار اقتباسی از کتاب‌های کمیک DC می‌گذرد، اما این اثر فعلا راه طولانی‌ای را تا نمایش در پرده‌ی سالن‌های سینما در پیش دارد. فیلمبرداری فیلم The Batman در ژانویه‌ی سال گذشته‌ی میلادی شروع شد، اما تنها بخشی از فیلمبرداری تا قبل از توقف کار به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ماه مارس به اتمام رسیده بود. بعد از آن هم فیلمبرداری این عنوان چند بار متوقف شد که یکی از این دفعات به دلیل مثبت شدن آزمایش کوید-19 رابرت پتینسون بود. انگلستان از زمان شیوع همه‌گیری با محدودیت‌های زیاد و سخت‌گیرانه‌ای روبه‌رو شده است، با اینحال عوامل تولید The Batman اجازه یافتند تا باری دیگر مراحل فیلمبرداری را در این کشور از سر بگیرند و انتظار می‌رفت که این کار تا همین ماه به پایان برسد. اکنون خبر به پایان رسیدن مراحل فیلمبرداری فیلم The Batman به صورت رسمی از سوی کارگردان آن منتشر شده است.

مت ریوز، به تازگی در توئیتر خود به صورت رسمی خبر از به پایان رسیدن فیلمبرداری فیلم The Batman داده است. او با انتشار عکسی از یک کلاکت که در میان یک سری از اشیاء صحنه‌ی جرم قرار داده شده و همچنین هشتگ آخرین روز این خبر را با طرفداران به اشتراک گذاشت. شما در زیر می‌توانید تصویری که ریوز منتشر کرده را در زیر مشاهده کنید:

فیلمبرداری فیلم The Batman

در حالی که اطلاعاتی زیادی در رابطه با داستان فیلم The Batman نداریم، اما انتظار می‌رود تا این اثر برداشت تاریکتری را نسبت به دیگر فیلم‌هایی با محوریت شخصیت بتمن ساخته شده‌اند، ارائه بدهد. ریوز پیش از این گفته بود که در این فیلم قرار است شاهد نسخه‌ای بسیار متفاوت از شخصیت‌های شرور داستان باشیم که تا به حال آن‌ها را ندیده‌ایم. ریوز در صحبت‌های خود به خصوص به شخصیت پنگوئن اشاره می‌کند که به نظر می‌رسد منشاء داستانی منحصربه‌فرد خود را داشته باشند. در همین حال انتظار می‌رود تا ریدلری که در فیلم می‌بینیم نیز برداشت کاملا جدیدی از این شرور باشد و به جنبه‌های متفاوتی از شخصیت او پرداخته شود.

با توجه به اتمام مراحل فیلمبرداری به نظر می‌رسد که خوشبختانه دیگر مشکلی در ساخت این اثر مورد انتظار وجود نداشته باشد تا باعث ایجاد تاخیرهای بیشتری در اکران آن شود. از آن جایی که واکسیناسیون نیز در کشورهای مختلف جهان در جریان است و اوضاع در حال بازگشت به روال عادیست و سینماها نیز کم‌کم در حال باز شدن و شروع به کار هستند، به نظر می‌رسد که دیگر تاخیری در نمایش جدیدترین ماجراجویی‌های بتمن در پرده‌ی سینماها وجود نیاید.

فیلم The Batman در تاریخ ۴ مارس ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. رابرت پتینسون در نقش بروس وین (بتمن)، زوئی کراویتز در نقش سلینا کایل (زن گربه‌ای)، پل دینو در نقش ادوارد نیگما (ریدلر)، جفری رایت در نقش جیمز گوردون، جان تورتورو در نقش کارمین فلکون، پیتر سارسگارد در نقش بلک ماسک، بری کاقان در نقش مدهتر، جین لاوسون در نقش بلا رئال، اندی سرکیس در نقش آلفرد پنی‌ورث و کالین فارل در نقش اسوالد چسترفیلد کابلپات (پنگوئن) از جمله بازیگرانی هستند که در این به ایفای نقش پرداخته‌اند. این طور که گفته شده این فیلم قرار است قسمت اول از یک سه‌گانه با محوریت بتمن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید