فیلم سینمایی Peaky Blinders چه زمانی ساخته می‌شود؟

پایان داستان تامی شلبی در قالب فیلم سینمایی

فیلم سینمایی  Peaky Blinders چه زمانی ساخته می‌شود؟

سریال Peaky Blinders یکی از محبوب‌ترین عناوین چند سال اخیر محسوب می‌شود که با وجود پایان آن با فصل ششم، داستانش همچنان ادامه دارد. استیون نایت، خالق سریال، اخیرا تایید کرده که داستان کلی سریال با فصل ششم تمام می‌شود، اما ماجراهای تامی شلبی در قالب یک فیلم سینمایی پایان خواهد یافت. وی همچنین از زمان آغاز فیلمبرداری آن خبر داد.

استیون نایت در جشنواره فیلم لندن با وبسایت ورایتی صحبت‌هایی داشته و طی آن اعلام کرده که ساخت فیلم Peaky Blinders در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود. او می‌گوید فیلمبرداری فصل ششم و پایانی سریال تمام شده و کار تدوین آن در حال تکمیل شدن است. با انتشار فصل ششم در سال ۲۰۲۲، کارگردان و تیم او برای ساخت فیلم آماده خواهند شد.

خالق Peaky Blinders در همین مورد گفت:

من پس از انتشار فصل ششم،‌ نگارش فیلمنامه را آغاز می‌کنم که در شهر بیرمنگام فیلمبرداری خواهد شد. تا جایی که می‌دانیم این فیلم احتمالا پایان‌بخش داستان Peaky Blinders است.

ابتدای امسال بود که استیون نایت درباره فیلم صحبت کرد و گفت ممکن است این فیلم پایان سریال Peaky Blinders نباشد، اگرچه داستان اصلی را به پایان می رساند. پس از فیلم نیز پتانسیل‌هایی برای ادامه داستان در قالب سریال وجود دارد که این کارگردان دوست ندارد نام «اسپین‌آف» روی آن‌ها بگذارد.

وی درباره فیلم Peaky Blinders توضیحاتی داده است:

این ایده به صورت کامل شکل گرفته که شامل آغاز، میانه و پایان است و من فکر می‌کنم این یک نتیجه مناسب برای داستانی است که تاکنون روایت شده. اما مواردی وجود دارد که نمی‌توان نام اسپین‌آف را رویشان گذاشت. امیدوارم که سریال‌های تلویزیونی دیگر از دل این فیلم بیرون بیاید که ادامه دهنده بخشی از داستان جامعه و این خانواده باشد.

فیلم Peaky Blinders

اگر برنامه‌ای برای ساخت سریال‌های دیگر در دنیای Peaky Blinders وجود داشته باشد، احتمال حضور استیون نایت به عنوان کارگردان زیاد نیست، چراکه او در جشنواره فیلم لندن اشاره کرد برای سریال‌های بعدی کار را به نویسندگان و فیلمسازان دیگر می‌سپارد.

تمامی فصل‌های سریال Peaky Blinders پیش‌از پخش در نتفلیکس و مارکت‌های دیگر ایالات متحده، روی سرویس BBC در انگلستان منتشر می‌شد. به نظر می‌رسد فیلم جدید نیز با همین فرمت ارائه می‌شود، هرچند هنوز خبر آن تایید نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید