فیلیمو: سریال قبله عالم دیگر پخش نمی‌شود

اولین سریال کنسل شده VODهای ایرانی

فیلیمو: سریال قبله عالم دیگر پخش نمی‌شود

به تازگی اخباری منتشر شده که نشان می‌دهد پخش سریال «قبله عالم» به دلیل سانسورهای فراوان و با هدف احترام به مخاطبان متوقف می‌شود. این سریال از اولین روز پخش تاکنون با حواشی و مشکلات زیادی دست به گریبان بود و در هر قسمت با خیل عظیمی از اصلاحیه و سانسور صحنه‌ها روبه‌رو می‌شد.

این وضعیت حسابی حوصله بینندگان و همچنین کارگردان سریال، یعنی حامد محمدی را نیز سر برده بود. این سریال طنز که نگاه متفاوتی به داستان ناصرالدین شاه قاجار و اتفاقات تاریخی این دوران دارد، بازیگرانی نظیر حامد کمیلی، شقایق دهقان، هادی کاظمی، مارین ون هولک، سوگل خلیق، سام درخشانی، اردشیر رستمی، پژمان بازغی، سروش صحت و سمانه پاکدل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

چندی پیش بود که مطلع شدیم قسمت پنجم سریال قبله عالم موفق به دریافت مجوز نشده و خبری از پخش آن نبود. با این وجود تیم تولید کننده این سریال سعی کرد با برطرف کردن مشکلات، اجازه پخش را به دست آورد تا در اسرع وقت سریال قبله عالم دوباره در دسترس طرفداران قرار گیرد.

قبله عالم

گویا این تلاش‌ها بی‌نتیجه بوده و فیلیمو ناچار شده پخش این سریال را متوقف کند. فیلیمو در همین خصوص بیانه‌ای منتشر کرد و گفت: «سریال قبله عالم از روز نخستِ پخش تا به امروز در فرایند تولید و ممیزی دچار چالش‌های فراوان شد، به‌گونه‌ای که پیوستگی خود را از دست داد و بخش عمده‌ای از هر قسمت سریال مورد حذف قرار گرفت.»

«بنابراین فیلیمو تصمیم گرفت قسمت هفتم قبله عالم، قسمت پایانی آن باشد و پخش آن به طور کامل متوقف شود. لازم است تاکید کنیم هیچ سازمان، نهاد قضایی و یا ارگان امنیتی حکم به توقیف این سریال نداده است و فیلیمو در خصوص تحلیل‌ها، تفسیر‌ها و حاشیه‌هایی که پیرامون کیفیت و یا محتوی این سریال در فضاهای مختلف به درست یا غلط ایجاد شده قضاوتی ندارد.»

قبله عالم

«این تصمیم صرفا در پی کاهش جدی زمان موثر هر قسمت و حجم بالای اصلاحات نهاد‌های ناظر اتخاذ شده است. متاسفانه نوع مواجه با حساسیت‌های ایجاد شده پیرامون سریال قبله عالم، مصداق بارز این ضرب المثل است که «به‌جای کلاه، سر آورده شد» آن‌قدری که دیگر جانی در سریال باقی نمانده است.

علیرغم ضرر مالی فیلیمو، به احترام وقت و هزینه‌ای که شما مخاطبان برای دیدن سریال‌های فیلیمو اختصاص داده‌اید، سریال‌هایی که در برنامه پخش ماه‌های آینده قرار داشتند، از مهر و آبان پخش و اطلاع‌رسانی خواهند شد.»

نظر شما درباره کنسل شدن سریال قبله عالم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید