قرارداد بزرگ دیزنی و سونی فیلم‌های Spider-Man را به دیزنی پلاس خواهد آورد . دنیای سینمایی مارول در سرویس استریم دیزنی تکمیل می‌شود

سونی

از مدت‌ها قبل هواداران و مخاطبان دنیای سینمایی مارول از این مسئله ناراحت بودند که فیلم‌های Spider-Man راهی سرویس دیزنی پلاس نمی‌شود. با این حال سونی و دیزنی به تازگی یک قرارداد بزرگ و مهم امضا کرده‌اند که آثار مرتبط با این شخصیت محبوب را راهی دیزنی پلاس خواهد کرد.

به نقل از گیمز رادار، این قرارداد بی‌سابقه به ارزش ۳ میلیارد دلار «فرصت بزرگی برای پلتفرم‌های مختلف ایجاد می‌کند» و شامل تمامی فیلم‌های مرد عنکبوتی (از سه‌گانه سم ریمی گرفته تا Amazing Spider-Man و فیلم‌های تام هالند) می‌شود. در ضمن شما می‌توانید منتظر فیلم Spider-Man: No Way Home نیز در دیزنی پلاس و هولو باشید.

طبق قرارداد سونی و دیزنی، تمام فیلم‌هایی که بین ۲۰۲۲ و ۲۰۲۶ اکران می‌شوند تقریبا ۱۸ ماه پس از تاریخ عرضه می‌توانند راهی دیزنی پلاس شوند (یعنی پس از اتمام زمان معین‌شده برای پخش در نتفلیکس). با این اوصاف فیلم اسپایدرمن ۳ اواسط ۲۰۲۳ در دیزنی پلاس منتشر خواهد شد.

تقریبا دو هفته پیش نتفلیکس برای استریم فیلم‌های سونی قراردادی انحصاری امضا کرد و بر اساس آن فیلم‌های مورد انتظاری چون Morbius، Uncharted، Where the Crawdads Sing و Bullet Train نخستین آثاری هستند که در ۲۰۲۲ به این سرویس استریم می‌آیند. در پی فیلم‌های مذکور دنباله Spider-Man: Into the Spider-Verse و چندین فیلم با محوریت شخصیت‌های مارول (مثل ونوم و اسپایدرمن) راهی نتفلیکس می‌شوند. گرچه در این میان دنباله‌های «جومانجی» و «پسران بد» استثنا هستند و قرار نیست از طریق نتفلیکس استریم شوند.

دیدگاهتان را بنویسید