مایکروسافت حقوق استریم بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به یوبیسافت می‌فروشد

اجبار مایکروسافت به انجام این کار

مایکروسافت حقوق استریم بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به یوبیسافت می‌فروشد

خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت تقریبا قطعی شده، ولی ردموندی‌ها باید حقوق استریم بازی‌های این شرکت را به یوبیسافت بفروشند. 

به نظر می‌رسد که برای جلب رضایت از CMA، حقوق استریم تمامی بازی‌های پی‌سی و کنسولی جدید Activision Blizzard که طی 15 سال آینده منتشر می‌شوند، به یوبی‌سافت داده خواهد شد. به عنوان مثال حق استریم تمامی نسخه‌های کال آو دیوتی که در ۱۰ سال آینده به بازار منتشر می‌شوند، برای همیشه در اختیار یوبیسافت قرار خواهد داشت. 

برد اسمیت (Brad Smith)، رئیس مایکروسافت، اعلام کرده است که با این کار دیگر مایکروسافت حقوق استریم بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به صورت انحصاری کنترل نمی‌کند. از این رو مایکروسافت نمی‌تواند این عناوین را از پلتفرم‌های استریم رقیب محروم کند و کنترل بیش از حد روز بازار کلاود گیمینگ داشته باشد. 

اکتیویژن بلیزارد

یوبی‌سافت می‌تواند لایسنس بازی‌ها را به دیگر سرویس‌های استریم ابری بازی‌ دیگر بدهد و انتخاب را هم دارد که برای هر عنوان به صورت جداگانه به مایکروسافت پرداخت داشته باشد. افزایش قدرت  نفوذ مایکروسافت در بازار کلاود گیمینگ دلیل اصلی CMA برای مخالفت با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط این شرکت بود و به نظر می‌رسد با این کار مشکل این سازمان حل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید