مدارس درباره سریال Squid Game هشدار می‌دهند

کودکان بازی‌های سریال را تقلید می‌کنند

مدارس درباره سریال Squid Game هشدار می‌دهند

محبوبیت سریال Squid Game باعث شده تا برخی از کودکان در مدرسه با الهام از بازی‌های این سریال کارهایی را انجام دهند که منجر به درگیری فیزیکی می‌شود.

محبوب سریال Squid Game نتفلیکس و بازی‌های درون آن باعث درگیری کودکان در مدارس شده است. نتفلیکس سریال هیجان انگیز کره‌ای خود را در تاریخ ۱۷ سپتامبر منتشر کرد و Squid Game به یکی از موفق‌ترین و بزرگ‌ترین سریال‌های این سرویس پخش در تمام دوران تبدیل شده است. تنها در اولین ماه انتشار این سریال ۱۴۲ میلیون خانواده در سراسر جهان به تماشای آن مشغول شدند.


سریال داستان گروهی از شرکت کنندگان را دنبال می‌کند که برای رسیدن به ثروت هنگفتی که می‌تواند مشکلات آن‌ها را برطرف کند، بازی‌های دوران کودکی خود را به شیوه عجیب و کشنده‌ای انجام می‌دهند. در واقع قانون اصلی بازی این است که فرد حذف شده، کشته خواهد شد. البته سریال اشارات به نظام سرمایه‌دار و مسائل اخلاقی دارد. 

اما محبوبیت سریال چند اثر منفی نیز داشته است. برخی از مدارس به والدین هشدار داده‌اند که دانش‌آموزان بازی‌هایی را با الهام از مسابقات سریال Squid Game انجام می‌دهند که در برخی موارد منجر به درگیری آن‌ها می‌شود. همچنین یکی از مدارس در بلژیک پستی را در فیسبوک منتشر کرده تا به والدیت درباره این سریال هشدار بدهد. در این پست آمده است:

ما بسیار محتاط هستیم تا این بازی ناسالم و خطرناک را متوقف کنیم! به حمایت همکاری شما برای افزایش آگاهی در مورد عواقبی که می‌تواند به همراه داشته باشد نیازمند هستیم. به همین منظور برای کودکانی که این بازی را ادامه می‌دهند مجازاتی اعمال می‌شود

هرچند سریال Squid Game برای کودکان مناسب نیست، اما استفاده از بازی‌های دوران کودکی انتخاب عجیبی از سوی کارگردان کره‌ای بوده است. هرچند این موضوع احتمالا هیجان سریال را افزایش می‌دهد اما کاملا منطقی به نظر می‌رسد که برای اولین بار توسط کودکان مورد استفاده قرار خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید