مدت زمان فیلم Dune مشخص شد – کمی طولانی‌تر از فیلم دیوید لینچ

فاصله زیادی تا اکران فیلم مورد انتظار Dune به کارگردانی و نویسندگی دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) باقی نمانده و اکنون مشخص شده که فیلم چند ساعت است.

ما با فیلم شش ساعته‌ای که جیسون موموآ می‌خواست طرف نیستیم و Dune خیلی کوتاه‌تر است. روزنامه‌ای در کشور چک از دنی ویلنوو در مورد صحبت‌های جیسون موموآ سوال پرسیده است. دنی ویلنوو در پاسخ مشخص کرد که فیلم Dune تنها ۱۵۵ دقیقه یا ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه طول خواهد کشید. او همچنین درباره احتمال عرضه یک نسخه دایرکتور کات برای فیلم Dune گفت:

این درست است که من و جو [واکر] مجبور به رها کردن خیلی چیزها بودیم. ما می‌توانستیم نسخه‌ای چند ساعته بسازیم، چون من سکانس‌های خیلی زیادی را فیلم‌برداری کردم. اما نسخه نهایی در واقع همان نسخه‌ای است که روی پرده سینما خواهد رفت. من تا حالا برای هیچ یک فیلم‌هایم را نسخه دایرکتور کات نساخته‌ام.

دنی ویلنوو کتاب اول فرانک هربرت (Frank Herbert) را به دو قسمت تقسیم کرده است. ویلنوو احتمالا این تصمیم را به این خاطر گرفته تا به صورت درست داستان کتاب‌ را به فیلم منتقل کند و از حالا روی فیلم دوم کار می‌کند. در سال ۱۹۸۴ دیوید لینچ اقتباسی ۱۳۷ دقیقه‌ای از این کتاب را کارگردانی ساخته که به داستان کل آن می‌پرداخت. به همین خاطر فیلم او در نهایت نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد.

فیلم Dune

همچنین باید اشاره کنیم که سریال اسپین‌آفی از این مجموعه در دست ساخت قرار دارد. این سریال با نام Dune: The Sisterhood از پلتفرم HBO Max پخش می‌شود دایان آدمو-جان (Diane Ademu-John) شورانر آن است. فرانک هربرت تا زمان مرگ خود شش کتاب بزرگ از سری Dune نوشته و سپس پسر او، برایان هربرت، و کوین اندرسون به نوشتن کتاب‌های بیشتری از این مجموعه ادامه دادند. از این رو اگر فیلم اول اکران موفقیت آمیزی داشته باشد، کمپانی لجندری منابع الهام زیادی برای ساخت فیلم و سریال‌ بر اساس این فرانچایز خواهد داشت.

از بازیگران نام آشنای فیلم Dune می‌توان به تیموتی شالامی، اسکار آیزاک، جیسون موموآ، خاویر باردم، ربکا فرگوسن، زندیا، دیوید باتیستا و استلان اسکاشگورد اشاره کرد. همچنین قرار است هانس زیمر افسانه‌ای به عنوان آهنگساز در ساخت این فیلم نقش داشته باشد.

فیلم Dune سرانجام در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر ۱۴۰۰) در سینماها و سرویس‌ HBO Max اکران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید