مدیران اکتیویژن بلیزارد به دنبال از بین به بردن اتحاد کارمندان هستند

اکتیویژن بلیزارد علاقه‌ای به شکل گرفتن اتحادیه کارمندان ندارد

مدیران اکتیویژن بلیزارد به دنبال از بین به بردن اتحاد کارمندان هستند

کارمندان اکتیویژن بلیزارد اخیراً ایمیلی دریافت کرده‌اند که در آن اعلام شده بهبود فرهنگ شرکت باید از داخل خودِ شرکت انجام شود و نه از طریق تشکیل یک سازمان اتحادیه.

واشنگتن پست در گزارشی جدید اعلام کرده است که این ایمیل سرتاسری درون شرکتی، توسط برایان بولاتائو، مدیر ارشد اجرایی برای کارمندان اکتیویژن بلیزارد ارسال شده است. این ایمیل در پی قضایایی ارسال شده که چندی پیش گفته شد کارمندان شرکت در حال بررسی این موضوع هستند تا با کمک یکدیگر یک اتحادیه تشکیل بدهند. اتحادیه کارگری رسانه‌ای «کارگران ارتباطات آمریکا» (CWA) نیز از این کارمندان درخواست کرده است تا کارت‌های اتحادیه را امضا کنند که اگر این اقدام را انجام دهند، منجر به رای دادن کارمندان برای رفتن به اتحادیه می‌شود.

همچنین این ایمیل در موقعیتی ارسال شده است که چندی پیش یک صندوق اعتصاب در GoFundMe برای آن دسته از کارگران اکتیویژن بلیزارد ایجاد شد که در اعتراض به تعدیل‌های اخیر در استودیو Raven Software که 60 کارمند را تحت تأثیر قرار داده بود، از آنجا بیرون رفته بودند. در این ایمیل، بولاتائو بیان می‌کند که امضای قرارداد با اتحادیه کارگری ممکن است «عواقبی» داشته باشد و «گفتگو بین رهبران و کارمندان، مسیر بهتری» است. بولاتائو گفت:

ما فقط از شما می‌خواهیم که برای بررسی عواقب امضای خود در سند قانونی الزامی که توسط CWA به شما ارائه شده، کمی وقت بگذارید و فکر کنید. دستیابی به آرمان‌های فرهنگ محیط کار ما در بهترین وجه از طریق گفتگوی فعال و شفاف بین رهبران و کارکنان اتفاق می‌افتد که می‌توانیم به سرعت بر اساس آن اقدام کنیم.

این راه به واقع بهتر از آن است که شما بخواهید فرم الکترونیکی که CWA به شما ارائه داده را امضاء کنید. وگرنه به طور قانونی باید منتظر نتیجه یک فرآیند چانه زنی در آینده باشید.

سونی پیکچرز

ریسا ال. لیبرویتز، استاد حقوق کار و استخدام از دانشگاه کرنل، در صحبت با واشنگتن پست اظهار داشت که این ایمیل “نزدیک به مرز غیر قانونی بودن” صحبت می‌کند و به این مورد اشاره می‌کند که “پیشرفت وعده داده شده” شرکت در شرایط محل کار، “به غیر اتحادیه بودن شرکت مرتبط است.” لیبرویتز همچنین بیان می‌کند که این ایمیل “پیامی تندرو و ضد اتحادیه برای تحت فشار قرار دادن کارمندان در برابر حمایت از تشکیل اتحادیه نشان می‌دهد.”

از زمانی که در ماه جولای دعوی حقوقی توسط دپارتمان اشتغال و مسکن منصفانه کالیفرنیا علیه شرکت به اتهام تبعیض و آزار جنسی مطرح شد، اوضاع در شرکت اکتیویژن بلیزارد بدتر شده است. چرا که چندی پیش شش خزانه دار ایالتی ایالات متحده این شرکت را تحت فشار قرار دادند که باید از طریق برگزاری جلسه با اعضای هیئت مدیره تا روز ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) به رسوایی آزار جنسی خود پاسخ دهند. این شش خزانه دار تهدید کرده‌اند که اگر این شرکت به خواسته‌های آنها رسیدگی نکند، علیه‌شان اقدام خواهند کرد.

ماه گذشته گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد بابی کوتیک از شرایط بد کمپانی و رفتارهای زشت کارکنان خود آگاه بوده است. او حتی در سال ۲۰۰۶ یک کارمند را تهدید به مرگ کرده بود. همین امر باعث شد بسیاری از عوامل بزرگ این صنعت مانند جیم رایان مدیرعامل پلی استیشن و فیل اسپنر رئیس ایکس باکس نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند. همچنین علاوه بر اتحادیه کارگران ABK، سهامداران اکتیویژن بلیزارد نیز خواستار استعفای مدیرعامل شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید