مرگبارترین اعضای Suicide Squad

یک نام وجود دارد که هیچکس آن را به زبان نمی‌آورد. حتی بالارده‌ترین اعضای دولت هیچوقت نام آن را بلند نگفته‌اند. این نام، اسم گروهی است که به عنوان بزرگ‌ترین قمار تاریخ وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود. بیش‌تر مردم حتی نمی‌دانند که چنین چیزی وجود دارد. با این حال، آن‌ها یک گروه از بدترین و بی‌ارزش‌ترین‌های دنیای دی‌سی هستند. آن‌ها موجودات خبیثی هستند که شاید اگر انگیزه درستی به آن‌ها داده شود، بتوانند کمی هم کارهای خوب انجام دهند.

به آن‌ها نام تسک فورس ایکس (Task Force X) اعطا شده است. آن‌ها با رهبری آماندا والر (Amanda Waller) سوق داده شده‌اند تا در چند دهه گذشته، صداها بار دنیا را نجات دهند. اما انگیزه آن‌ها بشر دوستی یا نجات جان انسان‌ها نیست. انگیزه ایجاد شده در آن‌ها به علت دستگاه‌هایی زیرپوستی است که با کم‌ترین سرپیچی می‌تواند منفجر شده و سرشان را از تنشان جدا کند. برای همین است که تسک فورس ایکس با نام دیگری شناخته می‌شود: جوخه انتحاری یا همان سویساید اسکواد (Suicide Squad). نیازی به گفتن نیست که این جوخه پس از این که توسط جان اوستراندر (John Ostrander) در سال ۱۹۸۷ ریبوت شد، اعضای زیادی را به خود دیده است. در طول سال‌ها، بدترین مجرمان، بی‌ارزش‌ترین زندگی‌ها، متاهیومن‌های خطرناک و تهدیدهای فراطبیعی عضوی از جوخه انتحاری بوده‌اند. در ادامه به سراغ ۲۰ مورد از مرگبارترین اعضای جوخه انتحاری می‌رویم.


۲۰. پنگوئن (Penguin)

مثل اکثر شخصیت‌های شروری که بیش از ۵۰ سال در دنیای کمیک‌ها حضور دارند، پنگوئن نیز در طول سال‌ها چندین بار تغییر داده و به شکل‌های مختلف به تصویر کشیده شده است. مخاطبان دنیای کمیک‌ها می‌دانند که ازوالد کابلپات (Oswald Cobblepot) کسی نیست که با دیگران خوب تا کند. این شخصیت که فقط برای اهداف خودش کار می‌کند، در شماره ۳ کمیک Suicide Squad سر و کارش با جوخه انتحاری باز شد تا این که در شماره ۵ همین کمیک برای مدت کوتاهی به تسک فورس ایکس بپیوندد. جای گفتن ندارد که هوش سیاه، دورویی بی‌انتهای و زرادخانه تفنگ‌های چتری او نباید دست کم گرفته شوند.

۱۹. الکتروکیوشنر (Electrocutioner)

هیچکس تا به حال نگفته است که لستر بوچینسکی (Lester Buchinsky) یک شخصیت مهم و تأثیرگذار است. اما در هر حال، هوش و خودآگاهی هیچگاه نیازمندی‌های اصلی عضویت در تسک فورس ایکس نبوده‌اند. احتمالاً تخصص او در استفاده از دستکش‌های الکتریکی خود چیزی بوده که توجه آماندا والر را جلب کرده است. احتمالاً بیش از هر چیزی او ره به خاطر حضورش به عنوان یک باس‌فایت (یا بهتر بگوییم مینی باس‌فایت) در بازی Batman: Arkham Origins به یادمی‌آورید. الکتروکیوشنر یکی از اعضای نسبتاً جدید جوخه انتحاری است که در کمیک 52 به این گروه پیوسته است.

۱۸. جیمز گوردون جونیور (James Gordon Junior)

در این مورد پدر و پسر اصلاً شبیه با هم نیستند. در یک شهر که گرفتار دلقک‌های آدمکش، کروکودیل‌های قاتل، راهب‌های دیوانه و انسان‌های هیولاوار شده، منطقی است که یکی از خطرناک‌ترین تهدیدها یک قاتل سریالی مودب اما وحشتناک باشد. با این که او را به عنوان یک بچه در کمیک Batman: Year One فرانک میلر دیده‌ایم اما در کمیک Batgirl سری نیو ۵۲ دوباره به او معرفی شدیم تا این که در کمیک‌های Detective Comics و Batman Eternal حضور پیدا کند. قبل از آن تصور می‌شد که جیمز پس از یک درگیری با خواهر عزیزش، باربارا/بتگرل که باعث شد با برخورد یک بترنگ از روی پل به پایین پرتاب شود، کشته شده است. ترکیب ظاهر مهربانانه، رفتار مودبانه و عطش خون سیری ناپذیر باعث می‌شود تا جیمز گوردون جونیور یکی از خطرناک‌ترین اعضای جوخه انتحاری محسوب شود.

۱۷. کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang)

عموم مردم تصور می‌کنند که بتمن بهترین ویلن‌های دنیای دی‌سی را دارد در حالی که طرفداران فلش می‌دانند که The Rogues به خاطر حیله‌بازی‌های خود در دوران نقره‌ای، یک مجموعه پیچیده و چند وجهی هستند که توجه بسیاری از مخاطبان دنیای کمیک‌ها را به خود جلب کرده‌اند. بسیاری از آن‌ها را می‌توان به عنوان افراد شریفی توصیف کرد که در زمان اشتباه در مکان اشتباه بوده‌اند اما دیگر هارکنس (Digger Harkness) هیچوقت این ویژگی را نداشته است. بسیاری از ویلن‌های فلش مثل میرور مستر (Mirror Master) و کاپیتان کلد (Captain Cold) عضو تسک فورس ایکس بوده‌اند اما کاپیتان بومرنگ بیش از تمام آن‌ها در جوخه انتحاری عضویت داشته است. او در همان سال ۱۹۸۷ و ریبوت جوخه به آن‌ها پیوست و حتی در بین چنین شخصیت‌هایی نیز به عنوان بی‌اعتبارترین عضو شناخته می‌شود.

۱۶. نمسیس (Nemesis)

می‌توان با اطمینان گفت که وقتی صحبت از تام ترسر (Tom Tresser) یا همان نمسیس می‌شود، نباید فقط به چشم اطمینان کرد. با وجود این که او در سال ۱۹۸۷ در بین اعضای اولیه جوخه انتحاری جان اوستراندر حضور داشته است اما نقش کلیدی خود را تحت نظارت گروهبان استیل (Steel) در بخش امور متاهیومن‌ها (Department of Metahuman Affairs) ایفا کرد. تام حتی توانست علاقه یک مأمور ویژه خاص به نام دایانا پرینس (Diana Prince) را نیز به خود جلب کند تا او را به تمیسکیرا (Themyscira) برای ملاقات مادرش در ران گیل سیمون (Gail Simone) کمیک Wonder Woman ببرد. نمسیس استاد تغییر چهره و استتار است اما وقتی صحبت از مبارزات تن به تن یا نظامی می‌شود نیز بسیار کاربردی محسوب می‌شود.

۱۵. بلک اسپایدر (Black Spider)

از وقتی که این شخصیت در سال ۱۹۷۶ و شماره ۴۶۳ کمیک Detective Comics معرفی شد، افراد زیادی هویت بلک اسپایدر را به خود گرفتند. فرقی هم نمی‌کند که پشت این نقاب چه کسی باشد، در نهایت با یک خائن بی‌ارزش طرف هستید. علاوه بر این که بلک اسپایدر عضو هر از چندگاهیِ جوخه انتحاری محسوب می‌شود، یکی از اعضای جامعه پنهان سوپر ویلن‌ها (Secret Society of Super Villains) و گروهی از آدمکش‌ها به نام شورای عنکبوت‌ها (The Council of Spiders) نیز بوده است. در طول نیو ۵۲، به عنوان یکی از اعضای نسبتاً جدید تسک فورس ایکس، به این گروه پیوست و در یکی از روایت‌ها آماندا والر به او و چند شخصیت دیگر این فرصت را داده بود تا از گروه جدا شوند. با این حال و با کمال تعجب، بلک اسپایدر این پیشنهاد را رد، سپس به جوخه خیانت کرد و سعی در به قتل رساندن آماندا داشت.

۱۴. ریک فلگ (Rick Flag)

با وجود این که نسخه‌های متفاوتی از تسک فورس ایکس به تصویر کشیده شده‌اند اما ریک فلگ جونیور همیشه به عنوان ستون این تیم شناخته شده است. هر چند احتمالاً با خودش آرزو می‌کند که یک جای دیگر می‌برد، حالا هر جای دیگر. فلگ بیش از ۳۰ سال به عنوان رهبر بی‌میل جوخه خودکشی فعالیت کرده است. او از آموزش‌های شدید نظامی خودش برای دور هم جمع کردن اعضای جوخه بهره می‌برد. شاید او حقه‌بازترین عضو جوخه نباشد اما توانایی‌ها مبارزه‌ای و ذهن استراتژیکش باعث می‌شوند تا او به عنوان نیرویی قدرتمند شناخته شود.

۱۳. کی‌جی‌بیست (KGBeast)

همان طور که جنگ سرد بیش‌تر و بیش‌تر تبدیل به بخشی گذشته از تاریخ می‌شود (احتمالاً به جنگ سرد دوم بیش‌تر از جنگ سرد اول نزدیک باشیم!)، کی‌جی‌بیست نیز با همین سرعت تبیل به ویلنی ناشناس برای مخاطبان مدرن می‌شود. هر چند نسخه‌هایی از او را در آثاری همچون فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice و سریال Arrow دیده‌ایم، پس شاید هنوز بتوان از او استفاده کرد. در واقع، آناتولی کنیازف نه به طور کامل در کمیک‌ها بلکه حضوری کوتاه در فیلم انیمیشنی Batman: Assault On Arkham به عنوان عضوی از جوخه انتحاری داشته است. در دنیای پس از ریبرث، نام کی‌جی‌بیست به بیست خالی تغییر پیدا کرده است. شاید قدرت فراوان و بهبودهای سایبرنتیک او باعث شود تا جایی در تسک فورس ایکس‌های آینده پیدا کند.

۱۲. کاتانا (Katana)

تاتسو یاماشیرو (Tatsu Yamashiro) از وقتی که در شماره ۲۰۰ کمیک The Brave and The Bold در سال ۱۹۸۷ پا به دنیای کمیک‌ها گذاشته، عدالت بی‌رحمانه خود را اجرا می‌کند. شمشیر او به نام سول‌تیکر (Soultaker) شامل روح شخصیت‌های زیادی است که توسط این شمشیر کشته شده‌اند. شوهر تاتسو نیز در میان آن‌ها قرار دارد. هر چند معمولاً کاتانا در داستان‌های کمیک‌های به Birds of Prey و The Outsiders دیده می‌شود اما به عضویت جوخه انتحاری نیز درآمده است.

۱۱. کیلر کراک (Killer Croc)

وایلن جونز (Waylon Jones) در حضورهای کمیک بوکی خود به شکلی چند وجهی به تصویر کشیده شده است. او هم به شکل یک خلافکار خیابانی معمولی که صرفاً بیماری و مشکلات پوستی شدید دارد به تصویر کشیده شده هم شبیه به لیزارد (Lizard)، یکی از ویلن‌های مرد عنکبوتی. اما فرقی نمی‌کند شبیه به یک انسان باشد یا به شکل یک هیولا طراحی بشود، رفتار او همیشه هیولاگونه بوده که به همین دلیل عضوی عالی برای تسک فورس ایکس محسوب می‌شود. ترکیب قدرت فراوان، دوام بهبود یافته و آی‌کیوی پایین جونز باعث می‌شود که او یک عروس خیمه شب بازی به نظیر برای سوء استفاده شده توسط آماندا والر تبدیل شود. هر چند حتی والر نیز گاهی اوقات وحشیگری کیلر کراک را دست کم می‌گیرد.

۱۰. برنز تایگر (Bronze Tiger)

هر چند برنز تایگر یکی از ماهرترین رزمی کاران دنیای دی‌سی محسوب می‌شود اما او در واقع جنبه ملایم‌تری از جوخه اولیه را به تصویر می‌کشد. بن ترنر (Ben Turner) اولین بار در شماره ۲ کمیک Legends به جوخه خودکشی پیوست و درجه اخلاقی مورد نیازی را به این گروه از شخصیت‌ها اضافه کرد. اما در حالی که او معمولاً قلب خوبی دارد اما دست‌هایش جزو مرگبارترین سلاح‌های دنیای دی‌سی هستند. برنز تایگر یکی از اعضای لیگ آو اساسینز (League of Assassins) محسوب می‌شود و پا به پای ریچارد دراگون (Richard Dragon) یکی از بهترین رزمی کارهای دنیای دی‌سی، مبارزه کرده است.

۹. هارلی کویین (Harley Quinn)

آرک داستانی هارلی کویین در فیلم Suicide Squad باعث مشخص شدن مسیری برای اتکا به خود او در دنیای کمیک‌ها شد. برای سال‌ها او صرفاً یک عضو متصل به جوکر بود. اما این روزها او تقریباً تبدیل به عضوی دائمی در جوخه انتحاری شده و برای مدتی نیست رهبری عملیاتی این گروه را برعهده داشته است.

۸. کینگ شارک (King Shark)

برخی از ویلن‌های کمیک بوکی تقریباً بدون هیچ دلیلی عبارت «کینگ» را به اسم مستعار خود اضافه می‌کنند. ولی کینگ شارک جزو معدود کسانی است که این عبارت به او می‌آید. با نام واقعی نانائو (Nanaue)، او اولین بار در کمیک Superboy در سال ۱۹۹۴ معرفی شد اما خیلی طور نکشید که عضوی از سویساید اسکوادی شد که تا سال ۲۰۰۱ فعالیت می‌کرد. کینگ شارک یک ورق برگردان است. در ران نیو ۵۲ او یکی از هم‌گروهی‌هایش به نام یو یو (Yo-Yo) را بلعید (که البته بعداً مشخص شد جان سالم به در برده!). اوریجین کینگ شارک مبهم است اما می‌توان با اطمینان گفت که قدرت، سرعتِ او در خشکی یا زیر آب و عطش به خون سرناشدنی او باعث می‌شود یکی از خطرناک‌ترین اعضای جوخه انتحاری به حساب آید.

۷. کنت ورتیگو (Count Vertigo)

کنت ورتیگو درشت اندام‌ترین یا از نظر فیزیکی خطرناک‌ترین شخصیت دنیای دی‌سی نیست. او حتی از سلاح‌ها نیز نمی‌تواند به خوبی استفاده کند. اما قابلیت خاص او توانسته قهرمانان بزرگی مثل بتمن و گرین ارو را زمین‌گیر کند. کنت ورتیگو چند بار در دهه ۹۰ و ۱۰ میلادی به جوخه انتحاری پیوسته است.

۶. ال دیابلو (El Diablo)

اگر فیلم Suicide Squad را تماشا کرده باشید، مطمئاً او را می‌شناسید. چاتو سانتانا (Chato Santana) به صورت نامداوم از سال ۲۰۱۱ عضو سویساید اسکواد شده است. توانایی‌های پیروکینتیک توسط ال دیابلوی اولیه، ویجلنتی غرب وحشی با نام لازاروس لین (Lazarus Lane)، به او اهدا شده است. سانتانا یک زندانی است که سعی می‌کند در ناممکن‌ترین شرایط، درست‌ترین کار را اجام دهد. او نه تنها به عنوان عضوی از جوخه انتحاری، بلکه به عنوان عضوی از چک‌میت (Checkmate) نیز به دولت خدمت کرده است. توانایی‌های آتشین او باعث می‌شوند تا ال دیابلو خطری جدی برای هر کسی باشد که لباس ضد حریق به تن ندارد.

۵. بلک مانتا (Black Manta)

او به یک زرادخانه از سلاح‌ها دسترسی دارد، کلی تکنیک مرگبار مبارزه‌ای بلد است و خفن‌ترین کلاهخود تاریخ کمیک‌ها را روی سر می‌گذارد. اما صرفاً این‌ها باعث نمی‌شوند که به تسک فورس ایکس بپیوندید. دیوید هاید (David Hyde) به دلیل اطلاعات فراوانش از هنرهای رزمی، روش‌های آدمکشی و خوی وحشی‌گری‌اش، یکی از خطرناک‌ترین آنتاگونیست‌های دنیای دی‌سی محسوب می‌شود. با وجود ذات غیراجتماعی و انفرادطلبی اما او در طول سال‌ها عضو گروه‌هایی مثل لیجن آو دووم (Legion Of Doom)، اینجاستیس لیگ (Injustice League)، نمو (N.E.M.O) جامعه پنهان سوپر ویلن‌ها بوده و به جوخه انتحاری نیز پیوسته است. بلک مانتا با اکراه در شماره ۳۰ کمیک Suicide Squad به این گروه پیوست.

۴. کیلر فراست (Killer Frost)

سه زن در دنیای کمیک‌های دی‌سی با نام کیلر فراست شناخته می‌شوند و هر سه تای آن‌ها نیز حداقل در یکی از مدیوم‌ها عضو تسک فورس ایکس بوده‌اند. اولین نسخه کیلر فراست با نام کریستال فراست (Crystal Frost) در انیمیشن Suicide Squad: Hell To Pay مورد استفاده قرار گرفت. نسخه دوم با نام دکتر لوئیس لینکلن (Louise Lincoln) یکی از اعضای نسبتاً ثابت جوخه خودکشی قبل از رویداد فلش‌پوینت بود. سپس این شخصیت با نام کیتلین اسنو (Caitlin Snow) از نیو ۵۲ به بعد شناخته شد. با وجود اخلاقیات دچار تغییر اسنو اما توانایی‌ها و قدرت او باعث شده کیلر فراست یکی از اعضای خطرناک جوخه انتحاری محسوب شود.

۳. پاراسایت (Parasite)

چندین شخصیت در طول سال‌ها هویت پارسایت را به خود گرفته‌اند اما نسخه رودی جونز (Rudy Jones) شناخته شده‌ترینِ آن‌هاست که پس از این که در شماره ۶۴ کمیک Firestorm برای کمیک به کنترل توانایی‌های فایراستورم کمک کرد، به جوخه خودکشی پیوست. البته عضویت این شخصیت قدرتمند آماندا والر را به دلایل خوبی نگران کرده بود. پاراسایت این توانایی را دارد تا هر نوع انرژی را جذب کند؛ از انرژی‌های روزمره مثل برق، تشعشع و جنبشی گرفته تا انرژی متاهیومن‌ها. او حتی توانسته چندین بار سوپرمن را به زانو دربیاورد. قدرت‌های پاراسایت این اجازه را به او می‌دهد تا تقریباً توانایی‌های هر شخصیت دیگر دنیای دی‌سی را تقلید کند.

۲. انچنترس (Enchantress)

اگر فکر می‌کنید این شخصیت همان چیزی است که با بازی کارا دلوین در فیلم Suicide Squad دیدیم، باید بیش‌تر با او آشنا شوید. این نیروی باستانی شیطانی یکی از وحشتناک‌ترین تهدیدهایی است که به دنیای دی‌سی پا گذاشته و در گروه‌هایی مثل شدوپک (Shadowpact)، سنتینالز آو مجیک (Sentinels of Magic) و حتی جاستیس لیگ دارک (Justice League Dark) عضویت داشته است. او یکی از اعضای اولیه جوخه خودکشی از سال ۱۹۸۷ محسوب می‌شود (که به خاطر دلایل شخصی داوطلبانه به این گروه پیوست) ولی تا پس از رویداد ریبرث دیگر به طور پررنگ مورد استفاده قرار نگرفت. او توانسته قدرت‌های ترکیب شده سوپرمن، واندر وومن و سایبورگ را شکست دهد و حتی توانسته بر زاتانا (Zatanna)، یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های جادویی دنیای دی‌سی، نیز غلبه کند.

۱. ددشات (Deadshot)

برخی از ویلن‌ها شاید بزرگ‌تر باشند، برخی دیگر قدرتمندترین، بعضی‌ها هم سلاح‌های پیشرفته‌تر در اختیار دارند و تعدادی دیگر نیز حتی می‌توانند شلیک‌هایی بر پایه عناصر طبیعی انجام دهند. اما فلوید لاوتون (Floyd Lawton) چندین بار نشان داده که هیچکس مرگبارتر از آدمی نیست که برایش اهمیت ندارد زنده بماند یا نه. وقتی او در طول داستان Identity Crisis درون یکی از سازه‌های گرین لنترن گیر افتاده بود، به گردن خودش شلیک کرد تا این قهرمان سازه‌اش را از بین ببرد. با این که هر از چند گاهی سر و کله جنبه خوب ددشات پیدا می‌شود اما تبحر نابودکننده او در استفاده از سلاح‌های گرم، نبوغ تاریک و بی‌پروایی مطلق فلوید باعث می‌شود تا این مرد که هیچی برای از دست دادن ندارد از هر کاربر جادو یا متاهیومنی مرگبارتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید