معرفی بازی Crab Game – بازیِ نه چندان مرکب!

ساده، رایگان، کم حجم

این روزها کسی در دنیا وجود ندارد که از اینترنت استفاده کند و با اسکویید گیم یا همان بازی مرکب آشنایی نداشته باشد. سریال محبوب نتفلیکس که با سرعتی برق‌آسا آمار و ارقامی عجیب از خودش به جا گذاشت. تاثیر این سریال تنها مشمول دنیای فیلم و سریال نمی‌شد. خیلی زود دنیای بازی‌های ویدیویی نیز به استقبال این سریال رفت و شاهد انتشار گیم‌مودهای مختلفی از آن در بازی‌هایی مانند فورتنایت، GTA Online یا روبلاکس بودیم. حال Crab Game [صفحه استیم بازی]‌ منتشر شده که تنها ۳۰۰ مگ حجم دارد و کاملا رایگان است. اما ارزش تجربه کردن دارد؟

به حجم بازی و رایگان بودنش دقت کنید، قطعا قرار نیست بهترین فیزیک و جلوه‌های بصری را از Crab Game انتظار داشته باشیم. با یک اقتباس فوق‌العاده ساده از اسکویید گیم مواجهیم که تلاش می‌کند برای مدت زمانی کوتاه شما را سرگرم کند. تا الان Crab Game با اختلاف بهترین بازیی محسوب می‌شود که از این سریال ساخته شده. نه تنها بازی‌های اصلی سریال در Crab Game حضور دارند، بلکه چند بازی دیگر نیز به آن اضافه شده‌اند تا بتوانند تنوع بیشتری را در دل گیم‌پلی بازی ایجاد کنند.

Crab Game

برای مثال در یکی از مینی‌گیم‌ها هرکسی که مدت زمان بیشتری بالای یک بلندی بایستد برنده می‌شود. این در حالی است که تمام نفرات حاضر در بازی با یکدیگر درگیرند تا بتوانند به بالاترین نقطه صعود کنند. مینی‌گیم‌هایی مانند «چراغ قرمز، چراغ سبز»، «پل شیشه‌ای» و «خاموشی خوابگاه» نیز مستقیما از سریال وارد Crab Game شده‌اند. خلاصه که Crab Game از نظر مینی‌گیم‌هایش بی‌شباهت به Fall Guys نیست. این یعنی قرار نیست با تجربه‌ای نوین و متمایز روبه‌رو شویم. همه چیز همانطوریست که انتظارش را دارید.

همه چیز در Crab Game دم دست شماست. یا به سرور دیگران جوین می‌شوید یا خودتان یک سرور می‌سازید. دیگران می‌آیند و این رفت و آمد سقفی ۴۰ نفره دارد. وقتی بازی شروع شود مینی‌گیم‌ها به صورت رندوم انتخاب می‌شوند. تمام تلاش شما در راستای بقاست. هر مرحله شرایطی را مهیا می‌کند تا عده‌ای بمیرند و تعدادی جان سالم به در ببرند. درنهایت مطابق قوانین سبک بتل رویال یک نفر پیروز میدان می‌شود. خبری از امتیاز، ارز داخل بازی و هیچ چیز دیگری نیست. می‌توانید برای چند دقیقه از پیروزیی که کسب کردید خوشحال باشید و سپس سراغ راند بعدی بروید.

Crab Game

سازنده Crab Game یک یوتوبر نوروژی به اسم Daniel W. Sooman یا Dani‌ است. چهره‌ای که در بازی می‌بینید هم برگرفته از اسکین این یوتوبر در بازی‌های مختلفی مانند ماینکرفت است. او به تنهایی Crab Game را ساخته و هم‌اکنون این بازی نزدیک به ۴۰ هزار پلیر همزمان در استیم دارد! فیزیک Crab Game چندان پایدار نیست، جلوه‌های بصری‌اش ساده‌ است و پینگ شما در هر سرور به پهنای باند هاست آن بستگی دارد. چت صوتی نیز در بازی وجود دارد اما توصیه من به شما این است که حتما آن را غیرفعال کنید! خلاصه که Crab Game با توجه به رایگان و ساده بودنش ارزش تجربه را دارد. حداقل این است که برای چند ساعتی در دنیای سریال سرگرم می‌شوید!

دیدگاهتان را بنویسید