معرفی بازی Sheltered 2 – وقتی دنیا به پایان می‌رسد

جایی میان Fallout و This War of Mine

برخی بازی‌ها آنقدر در سبکشان بزرگ می‌شوند که می‌توانیم از نامشان برای توصیف بازی‌های مشابه استفاده کنیم. This War of Mine یک تجربه بی‌نظیر بود. بقا در دنیایی که درگیر جنگ است اصلا ساده به نظر نمی‌رسد و This War of Mine نیز کاملا در نمایش این مسئله موفق بود. اما اگر همان قالب را به یک دنیای پساآخرالزمانی منتقل کنیم چه می‌شود؟ اینجاست که نوبت به Sheltered 2 می‌رسد تا برایتان این دنیا را توصیف کند.

اشتباه نکنید، Sheltered 2 هیچ شباهتی به Fallout Shelter ندارد. در Sheltered 2 جان تک‌تک نفراتتان مهم است. یک اشتباه و مرگ یک نفر می‌تواند تیمتان را تضعیف کند. نادیده گرفتن یک نیاز یا اتخاذ تصمیمی اشتباه می‌تواند آسیبی جبران‌ناپذیر به پیشرفتتان در بازی وارد کند. در Sheltered 2 همه چیز وابسته به المان‌های استراتژیک نیست، اینجا پای بقا در میان است و این المان باعث می‌شود تا همه سخت‌تر به نظر برسد. پناهگاهی در اختیار شما قرار می‌گیرد. رفع نیازهای این پناهگاه به عهده شماست و اگر کم‌کاری کنید تبعات خوبی در انتظارتان نیست.

Sheltered 2

دنیای Sheltered 2 بزرگ است. پر از انسان‌ها و گروه‌هایی مختلف که برای بقا با یکدیگر می‌جنگند یا همکاری می‌کنند. انتخاب این مسئله به عهده شماست، می‌خواهید روی دنیای پساآخرالزمانی بازی امپراطوری کنید یا دست یکدیگر را بگیرید و از نو آن را بسازید؟ نقاط مختلف نقشه بازی با ساختمان‌هایی متنوع پر شده. می‌توانید گروه تجسس تشکیل دهید و آن‌ها رو بفرستید تا سراغ این ساختمان‌ها بروند. آیتم‌هایی که در این ساختمان‌ها پیدا می‌شوند پروسه بقا را برای شما ساده‌تر می‌کنند.

دستگاه‌ها و لوازم مختلفی وجود دارد که برای ساختشان نیاز به مواد اولیه دارید. حتی تامین ساده‌ترین نیازها مانند اکسیژن و آب نیز در Sheltered 2 به شما سپرده شده تا همه جوره در این رقابت برای بقا به چالش کشیده شوید. Sheltered 2 به سختی This War of Mine نیست و نمی‌توان مانند Fallout Shelter نیز آن را ساده و سرگرم‌کننده دانست. چالش‌های مختلفی در بازی پیش پایتان قرار می‌گیرد که همگی نیاز به استراتژی و یک انتخاب دقیق دارند.

Sheltered 2

از کشتن رهگذری که در بیابان با او برخورد می‌کنید گرفته تا درگیری با اعضای یک گروه برای به دست آوردن آیتم‌هایی باارزش. اگر دوست دارید حس حضور در چنین دنیایی را تجربه کنید Sheltered 2 می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما محسوب شود. فقط توصیه می‌کنم که حواستان به اعتیادآور بودن گیم‌پلی بازی باشد. در چشم به هم‌ زدنی روزتان را شب می‌کند بدون آنکه متوجه گذر زمان شده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید