معرفی برترین انیمه هایی که بالای صد قسمت دارند

آماده سفری طولانی به دنیاهای مختلف هستید؟

سفر به دل انیمه‌ها، غالباً به این معنا است که زمان را پای داستان‌هایی گذاشت که به خوبی، تعداد فصل‌هایشان بیش از یک فصل است. سریالی که قرار است بیش از صد قسمت باشد، نیاز به داستانی جذاب و گیرا دارد که بتواند مخاطبانش را همراه کند. به عنوان مثال، می‌توان به Gintama و Ranma 1/2 اشاره کرد. Gintama اکشن و کمدی را باهم، درون یک دنیای الهام گرفته از دوران ادو مخلوط می‌کند.

در همین حین، Rama 1/2 که اثری کلاسیک از دهه نود است، به طرز خلاقانه‌ای هنرهای رزمی را با کمدی عاشقانه در هم می‌آمیزد. این دو مثالی برای چندین انیمه بالای صد قسمت بودند که هواداران را با دنیای پویای خود، شخصیت‌های پیچیده و خط‌های داستانی درگیر کننده که در طول گذر زمان در ذهن مخاطب حک می‌شوند، توانستند هوادارانشان را شیفته خود کنند. 

Ranma 1/2

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Ranma 1/2
استودیوی سازندهStudio Deen
نمره IMDB۷.۹
چند قسمت دارد؟۱۶۱ قسمت

Ranma 1/2 انیمه ژاپنی محبوبی است که از روی مانگای رومیکو تاکاهاشی اقتباس شده است. انیمه، روایتگر داستان رانما سائوتومه، ورزشکار رزمی‌ که به خاطر بهاری نفرین شده، زمانی که آب سرد به او بخورد به دختر و زمانی که به آب گرم بخورد، به پسر تبدیل می‌شود. پدر او برنامه‌ ازدواجش با آکانه تندو، یک ورزشکار رزمی دیگر، می‌چیند که منتهی به موقعیت‌های آشوب‌وارانه و طنز می‌شود.

سریال به خاطر پیرنگ متفاوتش، بدشانسی‌های خنده‌دارش و شخصیت‌های رنگارنگش که هر کدام رفتارهای عجیب غریب و نفرین‌های تبدیل شوندگی خاص خودشان را دارند، معروف است و همگی آن‌ها، Ranma 1/2 را به اثری کلاسیک تبدیل می‌کنند.

Dragon Ball

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Dragon Ball
استودیوی سازندهToei Animation
نمره IMDB۸.۶
چند قسمت دارد؟۱۵۳

انیمه Dragon Ball، انیمه ژاپنی حول محور هنرهای رزمی تحسین شده‌ای به ساختگی آکیرا توریاما است. سریال روایتگر سفر گوکو، از کودکی تا بزرگسالی‌، درباره تمرینات هنرهای رزمی و ماموریتش برای دراگون بالزهای افسانه‌ای است که اژدهایی آرزو برآورده کن را احضار می‌کند.
انیمه Dragon Ball به سریال بسیار بزرگی تبدیل شد که در نهایت، منجر به ساخته شدن دنباله‌هایی مانند Dragon Ball Z شد که ماجراجویی‌های گوکو را در سطح کیهانی گسترش داد و نژ‌ادهای مختلف، شروران قدرتمند و کانسپتی به نام سوپر ساییان را معرفی کرد. سریال بابت نبردهای پرتنش، شخصیت‌های دوست داشتنی، طنز و تاثیرگذاری مهمش بر روی ژانر شنون شناخته می‌شود.

Black Clover

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Black Clover
استودیوی سازندهPierrot
نمره IMDB۸.۳
تعداد قسمت‌ها۱۷۰

انیمه Black Clover، انیمه‌ای ژاپنی براساس مانگایی از یوکی تاباتا است. داستان حول محور آستا و یونو می‌چرخد، دو پسری که با یکدیگر در جایی که جادو همه چیز است، باهم بزرگ شده‌اند. یونو کودکی نابغه که قدرت جادویی بسیار قوی دارد در حالی که آستا، از معدود کسانی است که نمی‌توانند از جادو استفاده کنند.
بدون آنکه دلسرد شود، آستا تصمیم می‌گیرد با تمرینات فیزیکی، به شاه جادوگران، بالاترین مقام جادویی تبدیل شود. این دو در برابر هم قرار می گیرند و به دسته‌های شوالیه جادو متفاوتی می‌پیوندند و ماجراجویی‌هایی پر شده از حس محبت و دوستی، دشمنی و مبارزات حماسی را در آغوش می‌گیرند و همه این موارد، Black Clover را به انیمه‌ای که حتما باید آن را تماشا کنید تبدیل می‌شود.

InuYasha

تصویری از انیمه بالای صد قسمت InuYasha
استودیوی سازندهSunrise
نمرهIMDB۷.۹
تعداد قسمت‌ها۱۹۳

انیمه InuYasha، انیمه‌ی ژاپنی محبوبی است که بر اساس مانگای رومیکو تاکاهاشی ساخته شده است. سریال المان‌هایی از اکشن، فانتزی و عاشقانه را در هم می‌آمیزد. داستان حول محور کاگومه هیگوراشی می‌چرخد، یک دختر مدرسه‌ای امروزی که به دوران سنگوکو منتقل می‌شود، جایی که اینویاشای نصف شیطان نصف انسان را می‌بیند.
بعد از اینکه اتفاقی جواهر شیکون، یک سلاح قدرتمند، را داغان می‌کند، آن‌ها به جست و جوی جمع کردن تکه‌های شکسته شده‌اش می‌پردازند تا از افتادن آن در دستان اشخاص نادرست جلوگیری کنند. اینویاشا بابت ترکیب دوست داشتنی‌اش از افسانه‌ها، اتفاقات تاریخی و کند و کاوش آن در پیچیدگی روابط بین انسان و شیطان شناخته شده است.

Boruto

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Boruto
استودیوی سازندهPierrot
نمره IMDB۶.۶
تعداد قسمت‌ها۲۹۳

Boruto دنباله‌ای بر سریال آیکونیک Naruto است و بر روی پسر ناروتو اوزاماکی، بوروتو، تمرکز دارد. سریال در نسل جدید نینجاها و چالش‌هایشان در دنیایی که به سرعت، به سمت مدرنیزه شدن پیش می‌رود، کند و کاوش می‌کند. بوروتو همانند پدرش، سرشار از انرژی و بازیگوشی است اما از طرفی، با میراث پدرش نیز سر و کله می‌زند.

سارادا (دختر ساسوکه)، میتسوکی و دیگر دوستان، به او می‌پیوندند تا در دنیای نینجایی همراه با تکنولوژی‌های جدید، تهدیدها و درس‌ها سفر کنند. Boruto بابت ترکیب کردن اکشن و طنز و لحظات دوست داشتنی‌اش شناخته شده و دنباله‌ای بسیار خوب بر دنیای Naruto است.

JoJo’s Bizarre Adventure

تصویری از انیمه بالای صد قسمت JoJo's Bizarre Adventure
استودیوی سازندهDavid Production
نمره IMDB۸.۵
تعداد قسمت‌ها۱۹۰

انیمه JoJo’s Bizzare Adventure یکی از انیمه‌های برجسته ژاپنی اقتباس شده از روی مانگای هیروهیکو آراکی است. داستان سریال به بخش‌های مجزایی تقسیم شده و هر بخش، بر روی عضوی خاص از خاندان جواستار تمرکز دارد. هر جواستار، دارای قدرتی به نام استند است که نمود روحیه مبارزه آنان با قدرت‌های خاص است.
گستردگی داستان، شامل انگلستان قرن نوزدهم با شکل و شمایل وحشت گوتیک تا آمریکای اواخر قرن بیستم همراه با استایل فیلم‌های جاده‌ای می‌شود. سریال بابت استایل رنگارنگ و دراماتیک، قدرت‌های استند خلاقانه، ژست گیری‌های پرجزئیات و رفرنس‌های خلاقانه به موزیک و فشن غربی شناخته می‌شود.

Hunter X Hunter

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Hunter X Hunter
استودیوی سازندهMadhouse
نمره IMDB۹
تعداد قسمت‌ها۱۴۸

انیمه Hunter X Hunter از انیمه‌های تحسین شده ژاپنی است. داستان روایتگر گون فریسز است، پسری جوان که می‌یابد پدرش که تصور می‌شد مرده است، در واقع زنده است و یک هانتر است، متخصصی مدرک‌دار که به دنبال گنج‌های مخفی، هیولاهای کم یاب و حتی موارد خاص دیگر می‌گردد.
به قصد پیدا کردن پدرش، گون تصمیم می‌گیرد که هانتر شود. سفر او، منتهی به ملاقات با هانترهای مختلف و رو به رو شدن با چالش‌های مرگبار می‌شود. Hunter X Hunter با سوال پرسیدن درباره دوراهی‌های اخلاقی و ذات انسان، پای خودش را از انیمه‌های کلیشه‌ای شنون فراتر می‌گذارد.

Bleach

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Bleach
استودیوی سازندهPierrot
نمره IMDB۸.۲
تعداد قسمت‌ها۳۶۶

Bleach، انیمه‌ای ژاپنی که از اکشن و تعلیق دگرجهانی‌ای پر شده است. ایچیگو کوروساکی، نوجوانی معمولی است که توانایی‌های روح بینی‌اش بالاتر از حد میانگین نیستند. وقتی که ناخودآگاه، لباس فرشته مرگ (Soul Reaper) از روکیا کوچیکی مرموز به او به ارث می‌رسد، زندگی‌اش دچار تغییرات شدیدی می‌شود.

او به درون مناطق روحانی سرک می‌کشد، جایی که هالوزها (hallows)، روح‌های گمشده شرور، در آنجا می‌غرند و فرشتگان مرگ تعادل کهکشانی را حفظ می‌کنند. ایچیگو تلاش می‌کند که دراماهای دبیرستانش و وظایف روحانی‌اش را در تعادل نگه دارد. Bleach سکانس‌های مبارزه پرتنش دارد که با المان‌هایی ماوراطبیعی، به دنیایی که ارواح و انسان‌ها هم زیستی دارند، داستانش را روایت می‌کند.

Gintama

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Gintama
استودیوی سازندهSunrise
نمره IMDB۸.۷
تعداد قسمت‌ها۳۶۷

Gintama انیمه کمدی محبوبی که به اندازه پروتاگونیست مو نقره‌ای‌اش، غیرقابل پیش بینی است. در دنیایی موازی از ژاپن دوره ادو، جایی که فضایی‌هایی به نام آمانتو بر زمین سلطه یافته‌اند، گینتوکی سامورایی است که شغل‌های عجیبی را برای پرداخت اجاره‌اش در پیش گرفته است.

در کنار شخصیت‌های عجیب غریب انیمه که شامل شینپاچی عینکی، کاگورا دختر فضایی بسیار قوی و سگی غول پیکر به نام ساداهارو، گینتوکی زندگی روزانه‌اش را می‌گذراند که غالباً با موقعیت‌هایی خنده‌دار، ابزورد و گاهاً جدی سر و کله می‌زند. Gintama یک شورش حماسی است که شما را می‌خنداند، به گریه وا می‌دارد و شما را به سوال پرسیدن درباره مرزهای انیمه مجبور می‌کند.

Fairy Tail

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Fairy Tail
استودیوی سازندهSatelight و A-1 Pictures
نمره IMDB۷.۹
تعداد قسمت‌ها۳۲۸

Fairy Tell مانند سواری در یک ترن هوایی جادویی است که در قلمروی جادوگران، اژدهایان و موجودات سحرآمیز روایت می‌شود. لوسی هارتفیلا جادوگر روحی آسمانی است که آرزو دارد وارد گروه بدنامی به نام فیری تیل گاید (Fairy Tail Guild) شود. وقتی که در مسیرش، با جادوگر آتشی به نام ناتسو دراگنل برخورد می‌کند، زندگی‌اش دچار تغییر هیجان انگیزی می‌شود.

با حضور اشخاص مختلف و رنگارنگ اعضای انجمن، آن‌ها به سراغ ماموریت‌های هیجان انگیز، مبارزه با نیروهای تاریک و تشکیل دادن یک رابطه دوستانه مستحکم می‌روند. Fairy Tail اکشن پر از جادو، دوستی‌های دلنشین، آرامه‌ی کمدی و مبارزات حماسی‌اش را با هم ترکیب می‌کند تا یک اثر دیدنی خاص را خلق کند.

Sailor Moon

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Sailor Moon
استودیوی سازندهToei Animation
نمره IMDB۷.۷
تعداد قسمت‌ها۲۰۰

اگر تا به حال اسم Sailor Moon را نشنیده‌اید، شاید به خاطر این باشد که در طول این همه مدت، زیر سنگ زندگی می‌کردید! انیمه‌ای مهم و اساسی در این صنعت که تاثیر شگرفی بر روی فرهنگ عامه مردم ژاپن و خارج کشور داشته است.

داستانی درباره دختری به نام اوساگی سوکینو، کسی که می‌تواند به سیلر مون قدرتمند تبدیل شود. او در جست و جو و شکار لوازم جادویی است که در نهایت، با دیگر سربازان سیلر تیم تشکیل می‌دهد. روی برگه، شاید انیمه مسخره و کلیشه‌ای به نظر برسد، اما در واقع پر از شخصیت‌های دوست داشتنی و خط‌های داستانی جذاب است که در کل، دیدنش را واجب می‌کند.

Naruto و Naruto: Shippuden

تصویری از انیمه بالای صد قسمت Naruto
استودیوی سازندهPierrot
نمرات IMDB۸.۴ و ۸.۷
تعداد قسمت‌ها۲۲۰ و ۵۰۱

حتماً اسم انیمه Naruto را شنیده‌اید، در حدی که لازم به توضیح دادن نیست که چه میزان بر روی فرهنگ‌های مختلف توانسته تاثیرش را بگذارد. انیمه‌ای که فرنچایزش، همچنان ادامه دارد اما بدون شک، Naruto و Naruto: Shippuden بنیادهای اساسی این فرنچایز محسوب می‌شوند که با گذشت زمان، ارزششان بیشتر و بیشتر نیز می‌شود.

دو سریال، روایتگر داستان ناروتو اوزاماکی هستند. نینجایی جوان و شر و شیطان که به چشم یتیمی عجیب غریب دیده می‌شود. اما این قضیه، جلوی بلند پروازی او را نگرفته و آرزو دارد تا به رهبر نینجاها تبدیل شود. ترکیب داستان‌ها و حرکات رزمی نینجایی با دنیای پر از جادو و فانتزی‌اش، سبب شده که Naruto به انیمه‌ای پر از احساسات مختلف و خط‌های داستانی و شخصیت‌های هیجان آور و جذاب تبدیل شود که دیدن تمامی قسمت‌هایش را باارزش می‌کند.

لذت دیدن این انیمه‌ها، به وقتی است که می‌نشینید و تمامی این قسمت‌های فراوان را در کمترین زمان ممکن تمام می‌کنید! بنابراین، اگر وقت خالی زیادی دارید، این انیمه‌ها بهترین پیشنهادهای ممکن هستند. توجه داشته باشید بعضی از انیمه‌های ذکر شده، دارای قسمت‌های فیلر هستند. پس از یک راهنما استفاده کنید تا این قسمت‌های خسته کننده را رد کنید. به نظر شما، دیگر چه انیمه‌هایی لیاقت حضور در این لیست را دارند؟ نظرتان درمورد انیمه‌های ذکر شده چیست و به نظرتان، بهترینشان کدام است؟

چرا انیمه One Piece در لیست حضور ندارد؟

انیمه One Piece اکنون بیش از هزار قسمت دارد و انیمه‌های دیگری نیز مانند آن هستند که حتی بالای دوهزار قسمت نیز دارند و از حوصله این مطلب، خارج هستند.

دیدگاهتان را بنویسید