معرفی بهترین دروازه‌بان‌های FIFA 22

جایی برای پیرمردها نیست!

هر چقدر هم که سیستم تدافعی مناسبی برای تیم خود چیده باشید، باز هم توپ‌هایی از سد مدافعین شما گذر خواهند کرد و آنجاست که مهارت دروازه‌بان به یاری تیم می‌آید. در سالیان اخیر دیده‌ایم که حتی دروازه‌بان نیز می‌تواند وارد اندیشه‌های تاکتیکی سرمربی شود. دروازه‌بان در فوتبال مدرن از اهمیتی انکار نشدنی برخوردار است و بی جهت نیست که هر از گاهی شاهد قراردادهای نجومی در ترانسفر دروازه‌بان‌های دنیای فوتبال هستیم. اگر قصد دارید با بهترین دروازه‌بان‌های FIFA 22 آشنا شوید،  با زرین پخش هنر همراه باشید!

اتلتیکو مادرید در صدر


کماکان جایگاه اول در رده‌بندی کلی برترین دروازه‌بانان FIFA متعلق به یان اوبلاک، سنگربان اتلتیکو مادرید است. نویر توانسته خود را از جایگاه چهارم به دوم برساند و مارک آندره ترشتگن در مکان سوم و آلیسون بکر (که سابقا در رتبه سوم جای داشت) در رده پنجم است. اما بزرگترین تغییر رتبه را برای دوناروما شاهد هستیم؛ دروازه‌بان کنونی پاریس سنت ژرمن با درخشش بی‌سابقه خود در جریان رقابت‌های یورو ۲۰۲۰، از ارکان قهرمانی ایتالیا بود و در رده‌بندی برترین سنگربانان FIFA خود را از رتبه سیزدهم به مکان چهارم رسانده است.

لیست برترین دروازه‌بان‌های FIFA 22 بدین ترتیب است:

رتبهنامباشگاه فعلیامتیاز
۱یان اوبلاکاتلتیکو مادرید۹۱
۲مانوئل نویربایرن مونیخ۹۰
۳مارک آندره ترشتگنبارسلونا۹۰
۴جیانلوییجی دوناروماپاریس سنت ژرمن۸۹
۵آلیسون بکرلیورپول۸۹
۶تیبو کورتوارئال مادرید۸۹
۷ادرسونمنچسترسیتی۸۹
۸کیلور ناواسپاریس سنت ژرمن۸۸
۹وویژیک شزنییوونتوس۸۷
۱۰هوگو لوریستاتنهام۸۷
۱۱سمیر هاندانوویچاینترمیلان۸۶
۱۲کوئن کاستلزولفسبورگ۸۶
۱۳کسپر اشمایکللسترسیتی۸۵
۱۴پیتر گولاچیلایپزیش۸۵
۱۵یان سومرمونشن گلادباخ۸۵

نکات تکمیلی


در بخش Career Mode مهم است که به مدت چندین فصل روی یک بازیکن سرمایه‌گذاری کنید. پس تمام فکر و ذکر خود را به بکارگیری بازیکنان برتر اختصاص ندهید و نیم نگاهی نیز به بازیکنان جوان و گمنام بیندازید، چرا که آن‌ها معمولا پتانسیل بیشتری برای رشد و پیشرفت دارند.


آیا دروازه‌بان دیگری را می‌شناسید که علی‌رغم شایستگی‌، در لیست فوق جایی ندارد؟ آیا ترتیب امتیازات دروازه‌بانان را در FIFA 22 کاملا مطابق با واقعیت می‌دانید؟ لطفا نظرات خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید