نتفلیکس ساخت لایو اکشن وان پیس را تایید کرد

کابوسی که به واقعیت پیوست

نتفلیکس ساخت لایو اکشن وان پیس را تایید کرد

هفته ای که گذشت پر از خبرها و اعلامیه‌های افراد مختلف درباره انیمه وان پیس (One Piece) بود. به طوری که بی‌راه نیست آن را هفته وان پیس بنامیم.

به نظر می‌رسد با وجود تمامی انتقادهایی که به نتفلیکس پس از ساخت لایواکشن افتضاح دفترچه مرگ و دیگر انیمه‌ها وارد شد، آن‌ها هنوز دست از تلاش‌های خود برای سودجویی و کسب درآمد از انیمه‌ها برنداشته و این بار دستشان را به سوی یکی از بزرگان دنیای انیمه دراز کرده‌اند.

وان پیس، اثر ایچیرو اودا، داستان پسری است به نام مانکی. دی. لوفی که رویای پادشاه دزدان دریایی شدن را در سر دارد و برای رسیدن به رویای خود، به همراه دوستانش در دریاها سفر می‌کند.

از این اثر تا به امروز ۱۰۲۴ جلد مانگا و بیش از ۹۵۰ قسمت انیمه منتشر شده و اولین قسمت آن در سال ۱۹۹۹ یعنی ۲۲ سال پیش پخش شده و درحال حاضر، تنها انیمه از میان انیمه‌های قدیمی است که هنوز به پایان نرسیده و خاطرات و کودکی خیلی از افراد با این انیمه سپری شده.

حالا در همین هفته قبل، پس از انتشار جلد ۱۰۰ این مانگا و در اوج خوشحالی و شادی هواداران، دو خبر بسیار شوکه کننده منتشر شد که اولی تایید خبر ساخت لایو اکشن این انیمه توسط نتفلیکس و دومی نیز اعلام زمان پایان این اثر بود.

اکانت توئیتر Netflix Geeked روز جمعه عکسی را منتشر کرد که فیلم نامه قسمت اول این لایو اکشن با نام صبح عاشقانه نوشته مت اونز (Matt Owens) را نشان می‌داد. اطلاعات بیشتری از این لایواکشن در دسترس نیست ولی نتفلیکس لوگوی این لایواکشن را نیز منتشر کرده.

وان پیس
عکس منتشر شده از فیلم نامه این لایواکشن

پس از انتشار این لوگو، استیون مائدا (Steven Maeda) پستی در توئیتر دراین باره منتشر کرد و در آن از به پایان رسیدن یک انتظار طولانی سخن گفت و همچین گفت که تکیه کلام این لایو اکشن سریالی این است:

مهم نیست چقدر سخت یا غیرممکن باشد، هیچوقت چشم از هدفت برندار.

برای کسانی که استیون مائدا را نمی‌شناسند، باید بگویم که این کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس هالیوودی کارنامه درخشانی دارد و تجربه کار بر روی اثرهایی همچون گمشده (Lost)، The X-files و CSI: Miami را داشته است. اما هنوز برای راحت شدن خیالتان کمی زود است چون ممکن است با وجود تلاش‌های عوامل سازنده، سیاست‌های نتفلیکس آن را همچون دفترچه مرگ به نابودی بکشاند.

وان پیس
لوگوی منتشر شده توسط نتفلیکس

و حالا برویم سراغ دومین خبر شوکه‌کننده یعنی اعلام زمان به پایان رسیدن این اثر. درست همانند نتفلیکس، ایچیرو اودا (خالق اثر)، در جشن انتشار صدمین ولوم این مانگا اعلام کرد:

از همه کسانی که قفسه کتابشان به خاطر ۱۰۰ تایی شدن جلدهای مانگای من پر شده عذر می‌خواهم ولی این صد جلد ۲۴ سال از زندگی من را گرفتند و حس می‌کنم که برای من خیلی مهم هستند.

شما چه فکری می‌کنید؟ خب… داستان دیگر دارد به آخر می‌رسد.

همچنین تدوین‌گر این مانگا در بیانیه‌ای گفته:

اودا به من گفت که فقط پنج سال تا پایان داستان باقی مونده. درواقع، مسیر پایان داستان برروی کاغذ علامت‌گذاری شده و از هر هفته بخشی از اون‌ها از طریق چپترهای جدید مانگا همراه با حقیقت‌هایی جدید رونمایی می‌شوند. از این به بعد سرعت داستان خیلی سریع‌تر از تصوراتتان خواهد بود.

جای هیچ شکی نیست که این اثر تا به امروز چه تاثیر عظیمی بر دنیای سرگرمی گذاشته. از چندین گیم مختلف در تمامی نسل‌های کنسول‌ها تا تقلید ورزشکاران المپیکی از شخصیت‌های بامزه این انیمه در مسابقات المپیک توکیو که امسال برگزار شد.

حال که این انیمه دارد به پایان خود نزدیک می‌شود، خیلی‌ها به این فکر افتاده‌اند که دیگر زمان شروع کردن این سری است ولی برای طرفداران و بینندگان فعلی این انیمه، یکی از بزرگ‌ترین سوالات این است: وان‌ پیس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید