نتفلیکس قصد خرید استودیو بازی‌سازی دیگری را ندارد

پس از خرید استودیو Night School

نتفلیکس قصد خرید استودیو بازی‌سازی دیگری را ندارد

نتفلیکس طی جلسه اعلام درآمد خود ادعا کرد که پس از خرید اخیر استودیو Night School توسعه‌دهنده بازی Oxenfree قصد خرید استودیو دیگری را ندارد.

نتفلیکس در این جلسه به صورت رسمی اعلام کرد تنها در صورتی استودیو جدیدی را خریداری می‌کند که «فرصت فوق‌العاده‌ای» در این خرید وجود داشته باشد و از نظر زمانی در شرایط مناسبی قرار داشته باشند.

نتفلیکس

«گرگوری پیترز» مدیر عملیاتی نتفلیکس به سرمایه‌گذاران توضیح می‌دهد:

این امر [خرید استودیو] به صورت فرصت طلبانه انجام خواهد شد. بنابراین، می‌توانم بگویم انتظار نداشته باشید که در این زمینه ولخرجی کنیم و تنها زمانی که یک فرصت عالی پیدا کنیم از آن به صورت فرصت طلبانه استفاده خواهیم کرد.

نتفلیکس اوایل سال جاری اعلام کرده بود که قصد دارد وارد صنعت بازی نیز شود و به کاربران خود اجازه دهد بدون هزینه اضافی بازی‌های موبایل را به عنوان بخشی از بسته اشتراکی خود توسط نتفلیکس اجرا کنند. هنوز مشخص نیست که این سرویس پخش محبوب توسعه دهندگان خاص خود را دارد یا از سایر استودیوهای توسعه‌دهنده برای انجام این کار استفاده می‌کند، اما اخبار امروز دلالت بر این امر دارد که نتفلیکس همچنان به دنبال استودیوهای بیشتری برای تقویت بخش بازی خود خواهد بود.

همچنین هنوز مشخص نیست که نتفلیکس قصد دارد بازی‌های اصلی توسعه دهد یا IP های ساخته شده را توسط سرویس خود استریم می‌کند. از طرفی دیگر اکنون شایعاتی درباره تصمیم این شرکت برای ساخت بازی بر اساس سریال Squid Game شنیده می‌شود که محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است.

نتفلیکس

نتفلیکس تاکنون محتواهای بسیار خوبی ارائه کرده است که در آینده برای ساخت بازی‌ها نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برای مثال سریال Stranger Things اکنون چندین بازی کوچک دارد که توسط توسعه دهندگان مختلف ساخته شده و حتی در بازی‌های بزرگی مانند Far Cry 6 حضور داشتند.

استودیو Night School نیز که به تازگی توسط نتفلیکس خریداری شده، اخیرا بازی Oxenfree 2: Lost Signals را معرفی کرد که دنباله‌ای بر بازی تحسین شده اول که سال ۲۰۱۶ منتشر شد محسوب می‌شود. هرچند بازی هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ برای پلی استیشن 5 و 4، پی‌سی و نینتندو سوییچ عرضه شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید